Постанова
від 17.04.2024 по справі 471/236/24
АРБУЗИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 471/236/24

Провадження № 1-кс/467/71/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17.04.2024 року Слідчий суддя Арбузинського районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритомусудовому засіданнів смт.Арбузинка клопотаннястаршого дізнавачаСД відділенняполіції №1Вознесенського районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Миколаївськійобласті ОСОБА_3 ,погоджене з прокурором Братського відділу Вознесенської окружної прокуратури Миколаївської області ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю

В С Т А Н О В И В:

Уквітні 2024року досуду на підставіухвали Миколаївськогоапеляційного судувід 09квітня 2024року надійшлоклопотання старшогодізнавача СДвідділення поліції№1Вознесенського районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Миколаївськійобласті ОСОБА_3 ,погоджене з прокурором Братського відділу Вознесенської окружної прокуратури Миколаївської області ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю по кримінальному провадженню № 12022153170000015, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 лютого 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України.

Клопотання мотивоване тим, що під час розслідування справи встановлено, що в період з 2020 року по теперішній час невідома особа самовільно зайняла земельну ділянку загальною площею 41,8742 га. кадастровий номер 4821482200:02:000:0109 в межах території Кривопустошського старостинського округу Братської ОТГ, Миколаївської області, чим завдала значної шкоди власнику. Досудовим розслідуванням встановлено, що 01 липня 2019 року ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 було погоджено режим рибогосподарської експлуатації Кривопустошинського ставу №27 котрий знаходиться на земельній ділянці загальною площею 41,8742 га. кадастровий номер 4821482200:02:000:0109 в межах території Кривопустошського старостинського округу №4 Братської ОТГ, Вознесенського району, Миколаївської області. 16 вересня 2019 року Державним агентством рибного господартва України також було погоджено вище вказаний режим рибогосподарської експлуатації Кривопустошинського ставу №27. 17 жовтня 2019 року ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 було надано дозвіл № 009-19 на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об`єктах строком до 17 жовтня 2024 року.

14 лютого 2022 року було допитано в якості свідка дружину ОСОБА_5 - ОСОБА_6 , котра пояснила, що її чоловік ОСОБА_5 на даний час знаходиться на лікуванні поза межами країни. Він займається підприємницькою діяльністю, а саме оптовою торгівлею риби. Також її чоловік являється директором ТОВ КООП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » котра займається промисловим вирощуванням риби на водоймах в Вознесенському районі. Також ОСОБА_5 займається промисловим вирощуванням риби на водосховищі № 27 котре розташоване на території Кривопустошського старостинського округу № 4.

Діяльність на вище вказаному водосховищі здійснюється на основі режиму рибогосподарської експлуатації котрий погоджений ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_3 . На основі вище вказаного режиму видається дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об`єктах. Режим рибогосподарської експлуатації не передбачає оренди земельної ділянки котра знаходиться на водному об`єкті. В режимі чітко прописується перелік робіт з відворення, меліорації, які необхідно здійснювати на рибогосподарському водному об`єкті, де буде здійснюватись штучне розведення та вирощування водних біоресурсів, рекомендаційні строки зариблення, щорічне здійснення комплексу меліораційних робіт, а саме викос надлишкової ВВР, постановки штучних неростових гнізд, розчистка тоньових ділянок. Контроль над нашою діяльністю безпосередньо здійснюється Державним агентством рибного господарства.

14 лютого 2022 року було допитано в якості свідка ОСОБА_7 , котрий пояснив, що з 2019 року перебуваю на посаді рибака в ТОВ КООП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » директором якого являється ОСОБА_5 . В його обов`язки входять охорона водного об`єкту № 27 котрий розташований на території Кривопустошського старостинського округу № 4 Братської ОТГ, Вознесенського району, Миколаївської області та вилов з водного об`єкту риби. Всі факти вилову риби та її кількість записується до журналу обліку вилучених водних біоресурсів. ОСОБА_5 вище вказаний водний об`єкт не орендує, а користується ним відповідно до режиму рибогосподарської експлуатації та має дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об`єктах. На вище вказаному об`єкті користуюсь сітями на котрих мається маркування та номер котрі перевіряє рибоохоронний патруль.

Також встановлено, що ФОП ОСОБА_5 подає до ІНФОРМАЦІЯ_4 звіти про обсяг вилову водних біоресурсів відповідно до вимог пункту 31 Порядку здійснення спеціального використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об`єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 року № 992.

Відповідно до інформації ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ) від 16.11.2023 №3-6.2.3-9/6867-23 ФОП ОСОБА_5 здійснює спеціальне товарне рибне господарство на Кривопустошинському ставу №27 упродовж 2019-2023 років шляхом вселення водних біоресурсів та їх вилову на підставі Режиму рибогосподарської експлуатації водного об`єкта, Науково-біологічного обґрунтування, дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів.

В рамках кримінального провадження надано запит до ІНФОРМАЦІЯ_5 з метою отримання інформації про те, чи подавались ФОП ОСОБА_5 звіти за формою ІА-риба та надання відповідних даних, проте від ІНФОРМАЦІЯ_5 надійшла відповідь про те, що відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Дана інформація має суттєве значення для подальшого розслідування, та може бути використана в якості доказу, а також дасть змогу ідентифікувати особу злочинця.

Посилаючись на те, що документи, що містять інформацію про вселення та вилов водних біоресурсів ФОП ОСОБА_5 котрі знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_7 має для органу досудового розслідування суттєве значення, та може бути використана в якості доказу, дізнавач прохав надати згоду на тимчасовий доступ з можливістю вилучення оригіналів документів (в т.ч. електронних), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Учасники процесу в судове засідання не з`явилися.

Від старшого дізнавача ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_3 надійшла заява про слухання клопотання в його відсутність.

Вивчивши матеріали справи, слідчий суддя приходить до наступного.

Підрозділом дізнання ІНФОРМАЦІЯ_8 здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12022153170000015, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 лютого 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 197-1 КК України.

З матеріалів справи вбачається, що в період з 2020 року по теперішній час невідома особа самовільно зайняла земельну ділянку загальною площею 41,8742 га. кадастровий номер 4821482200:02:000:0109 в межах території Кривопустошського старостинського округу Братської ОТГ, Миколаївської області, чим завдала значної шкоди власнику. 01 липня 2019 року ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 було погоджено режим рибогосподарської експлуатації Кривопустошинського ставу №27 котрий знаходиться на земельній ділянці загальною площею 41,8742 га. кадастровий номер 4821482200:02:000:0109 в межах території Кривопустошського старостинського округу №4 Братської ОТГ, Вознесенського району, Миколаївської області.

У органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі з правом вилучення оригіналів документів, які містять інформацію про вселення та вилов водних біоресурсів ФОП ОСОБА_5 .

Згідно з ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно з п.4 ч.1 ст. 162 КПК України конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю відноситься до охоронюваної законом таємниці, порядок доступу до якої регулюється положеннями ч.5, 6 ст.163 КПК України.

У відповідності з ч.5, 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Дізнавачем надані докази обставин, на які він посилається та доведено наявність підстав, передбачених ч.5, 6 ст. 163 КПК України.

Відповідно до ч. 7 ст.163 КПК Українислідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

З огляду на положення ч.ч.1, 2 ст.159, п.4 ч.1 ст.162КПКУкраїни слідчийсуддя прийшовдо висновку,про наявністьдостатніх підставдля наданнядозволу натимчасовий доступдо документів(інформації), зазначеноїв клопотанні дізнавача та перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Керуючись ст.ст.159,163,164КПК України,слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання старшого дізнавачаСД відділенняполіції №1Вознесенського районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Миколаївськійобласті ОСОБА_3 ,погоджене з прокурором Братського відділу Вознесенської окружної прокуратури Миколаївської області ОСОБА_4 про наданнядозволу натимчасовий доступдо документів,які містятьохоронювану закономтаємницюзадовольнити.

Надати дозвіл старшому дізнавачу СД відділення поліції №1 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області капітану поліції ОСОБА_3 , начальнику СД відділення поліції №1 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , дізнавачу СД відділення поліції №1 Вознесенського РУП ГУНП в Миколаївській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме: до документів - звітів за формою ІА-риба та інша звітність, щодо об`єму вселення та вилову водних біоресурсів ФОП ОСОБА_5 за 2021, 2022, 2023 роки (включно) з можливістю здійснення їх копій.

Строк дії ухвали 30 днів з дня її постановлення.

Роз`яснити посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_7 положення частини 1 статті 166 КПК України, згідно з якими, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудАрбузинський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення17.04.2024
Оприлюднено18.04.2024
Номер документу118414147
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —471/236/24

Постанова від 17.04.2024

Кримінальне

Арбузинський районний суд Миколаївської області

Кологрива Т. М.

Ухвала від 09.04.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

Постанова від 20.03.2024

Кримінальне

Арбузинський районний суд Миколаївської області

Кологрива Т. М.

Ухвала від 12.03.2024

Кримінальне

Миколаївський апеляційний суд

Фаріонова О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні