ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД
Миколаївської області
Справа №477/136/24
Провадження №1-кп/477/293/24
УХВАЛА
17 квітня 2024 року Суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання представника АТ «Укртрансгаз» ОСОБА_2 про участь у судових засіданнях у кримінальному провадженні, що внесене до ЄРДР за №12024152230000032 від 12.01.2024 року відносно ОСОБА_3 за частиною 5 статті 185, частиною 3 статті 28 частиною 2 статті 360 КК України, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів,
В С Т А Н О В И В:
23 січня 2024 року автоматизованою системою документообігу суду кримінальне провадження, що внесене до ЄРДР за номером 12024152230000032 від 12.01.2024 року відносно ОСОБА_3 за частиною 5 статті 185, частиною 3 статті 28 частиною 2 статті 360 КК України, передане для розгляду судді ОСОБА_1 .
Ухвалою від 24 січня 2024 року призначене підготовче судове засідання у кримінальному провадженні.
16 квітня 2024 року через систему «Електронний суд» від представника АТ «Укртрансгаз» ОСОБА_2 надійшло клопотання про участь у підготовчому судовому засіданні, призначеному на 24 квітня 2024 року, та усіх послідуючих судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Обгрунтовуючи заявлене клопотання, представник потерпілого посилається на статтю 336 Кримінально-процесуального кодексу України, відповідно до якої судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду, у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні. Вказує також на ту обставину, що існування ризиків загострення збройної агресії російської федерації в межах адміністративно-територіальних одиниць України задля недопущення загрози життю, здоров`ю та безпеці представника учасника кримінального провадження в сукупності унеможливлює на даний час безпосередню участь представника АТ «Укртрансгаз» у судових засіданнях у даній справі.
Дослідивши матеріали справи у межах заявленого клопотання, суд дійшов висновку про його задоволення, виходячи з наступного.
Зі змісту статті 336 КПК України слідує, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:
1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин;
2) необхідності забезпечення безпеки осіб;
3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого;
4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;
4-1) введення воєнного стану або під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.
Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Застосовувані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку. Учасникам кримінального провадження має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового провадження, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені цим Кодексом.
Учасник кримінального провадження подає клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія клопотання в той самий строк надсилається іншим учасникам кримінального провадження.
Учасники кримінального провадження беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та кваліфікованого електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи.
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку тощо несе учасник кримінального провадження, який подав відповідне клопотання.
У разі технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку в учасника кримінального провадження, участь якого є обов`язковою, суд відкладає судовий розгляд.
Якщо технічна неможливість участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку мають ознаки зловживання правом з метою затягування судового розгляду, суд своєю вмотивованою ухвалою може позбавити учасника кримінального провадження права участі в відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у цьому кримінальному провадженні.
Судове засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, проводяться у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Відповідно до цього Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Зважаючи, що представник АТ «Укртрансгаз» не має можливості прибути до Жовтневого районного суду Миколаївської області в судове засідання, його клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 336 КПК України,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Судові засідання у справі проводити в режимі відеоконференції за участю представника АТ «Укртрансгаз» за допомогою власних технічних засобів у системі ВКЗ за посиланням:.https://vkz.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2024 |
Оприлюднено | 18.04.2024 |
Номер документу | 118414255 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Жовтневий районний суд Миколаївської області
Семенова Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні