Справа №463/11100/23
Провадження №2/463/542/24
УХВАЛА
судового засідання
17 квітня 2024 року Личаківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді - Леньо С.І.
з участю секретаря - Станько Р.О.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний центр служби крові», третя особа ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_3 звернулася до суду з позовною заявою про стягнення з відповідача Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний центр служби крові», як з роботодавця водія ОСОБА_2 , 265500 грн. матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок ДТП.
Ухвалою суду від 20.02.2024 з метою повного, всебічного та об`єктивного вирішення справи витребувано у Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Універсальна» (м.Київ, бульвар Лесі Українки,9) належно завірені копії матеріалів страхової справи по договору № 3014/215/040659, укладеному 29 липня 2022 року між ПрАТ СК «Універсальна» та ОСОБА_4 , згідно якого 12 вересня 2023 року було виплачено 462144,32 грн. страхового відшкодування по автомобілю БМВ Х5 д.н.з. НОМЕР_1 .
Вказана ухвала отримана ПрАТ «Страхова компанія «Універсальна» на електронну пошту 08.03.2024, однак докази суду не подані.
Ухвалою суду від 28.03.2024 повторно витребувано у ПрАТ СК «Універсальна» вище вказані докази. Однак, отримавши ухвалу суду на електронну пошту 01.04.2024, товариство надалі не подало витребувані докази, поважні причини неподання даказів не повідомило.
Внаслідок такої бездіяльнсоті ПрАТ СК «Універсальна» розгляд справи неодноразово було відкладено.
Згідно вимог частини третьої статті 13 ЦК України не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах.
За змістом частин шостої-восьмої ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Заходами процесуального примусу, згідно ч. 1 ст. 143 ЦПК України є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
Одним з таких заходів, згідно п. 5 ч. 1 ст. 144 ЦПК України є накладення штрафу.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 148 ЦПК України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
В справі яка розглядається, внаслідок неповідомлення суду ПрАТ СК «Універсальна» про неможливість подати докази, витребувані судом та неподання таких доказів без поважних причин, суд позбавлений можливості провести розгляд справи, у визначений законом строк. Тому для запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства, суд вважає за необхідне накласти на ПрАТ СК «Універсальна» штраф.
При визначенні розміру штрафу суд враховує тривалість бездіяльності товариства, незначний обсяг витребовуваних документів та характер дій, які вимагалося вчинити від товариства і які не можуть вважатись складними.
З врахуванням наведеного, а також керуючись такими засадами як справедливість, розумність та співмірність, суд вважає за необхідне накласти на ПрАТ СК «Універсальна» штраф у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Згідно ч. 9 ст. 19 ЦПК України, для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
В силу вимог ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік», станом на 1 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028 грн.
Відповідно, розмір накладеного штрафу згідно цієї ухвали становить 6 056 грн. (3 028 х 2 = 6 056).
Одночасно слід роз`яснити ПрАТ СК «Універсальна», що згідно ч. 9 ст. 84 ЦПК України притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази, а у випадку повторення аналогічної поведінки, відповідно до вимог ч. 2 ст. 148 ЦПК України, на нього може бути накладено штраф у розмірі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Крім того, слід роз`яснити, що згідно вимог ч. 6 ст. 148 ЦПК України, суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, стосовно якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.
На підставі наведеного на керуючись ст. ст. 81, 84, 143, 144, 148, 260 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Стягнути з Приватного акціонерноготовариства «Страховакомпанія «Універсальна» в дохід державного бюджету, де стягувачем виступає Державна судова адміністрація України, штраф у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 6 056 грн. (шість тисяч п`ятдесят шість грн.).
Дані про стягувача: Державна судова адміністрація України, адреса місцезнаходження: 01021, м. Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795.
Дані про боржника: Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «Універсальна», адреса місцезнаходження: 01133, м.Київ, бульвар Лесі Українки, 9, код ЄДРПОУ 20113829.
Строк пред`явлення ухвали до виконання становить три роки.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в порядку та строки передбачені ст. ст. 354, 355, пп. 15.5 п. 15 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України.
Ухвала суду складена та підписана 17.04.2024.
Суддя: Леньо С. І.
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2024 |
Оприлюднено | 22.04.2024 |
Номер документу | 118448971 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Личаківський районний суд м.Львова
Леньо С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні