ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/4458/24
провадження № 2/753/4506/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" квітня 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Лужецька О.Р., вивчивши позовну заяву у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , громадської організації «Національна асоціація медіа» про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування недостовірної інформації, -
ВСТАНОВИВ:
28.02.2024 до Дарницького районного суду міста Києва від представника позивача - адвоката Веремійчука Кіма Олександровича надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - Позивач, ОСОБА_1 ) до ОСОБА_2 (далі по тексту - Відповідач-1, ОСОБА_2 ), громадської організації «Національна асоціація медіа» (далі - Відповідач-2, ГО «Національна асоціація медіа») про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування недостовірної інформації.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.02.2024 року цивільну справу № 753/4458/24 передано судді Лужецькій О.Р.
Ухвалою судді від 06.03.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
17.04.2024 до суду від представника відповідача-2 ГО «Національна асоціація медіа» Юзефовича Артема Олексійовича надійшло клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, яке мотивоване тим, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін; спір по справі виник між особами, які мають певний рівень публічності, а тому процес його розгляду і вирішення має суспільне значення; просить здійснити огляд електронних доказів в судовому засіданні; бажає скористатись правами, передбаченими п.2 ч.1 ст. 43 ЦПК України, зокрема брати участь в судових засіданнях, дати усні пояснення; вважає, що проведення саме відкритого судового засідання має значення для підтримання авторитету судової влади.
Вивчивши матеріали справи та вказаного клопотання, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Частиною 6 ст. 279 визначено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:
1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Згідно із частинами 2, 4 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного); окремого провадження. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду: малозначних справ; справ, що виникають з трудових відносин; справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд; справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
За приписами частинами 1, 3 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: малозначні справи; що виникають з трудових відносин; про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Оскільки спірні правовідносини є незначної складності, дана справа віднесена до категорії малозначних справ та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, і за таких умов відсутні правові підстави розгляду цієї справи в судовому засіданні з повідомленням сторін.
Крім того, слід зазначити, що спрощене провадження без повідомлення сторін, як і спрощене провадження з повідомленням сторін спрямовані на всебічний, повний та об`єктивний розгляд справи з дослідженням всіх наданих сторонами доказів, вивченням та розглядом всіх заяв та клопотань сторін по суті справи, тобто спрощене провадження не є провадженням, в якому розглядаються безспірні вимоги. Отже, сторони не позбавлені можливості викласти свої пояснення, доводи, аргументи, міркування, заперечення у письмових заявах по суті справи, не позбавлені можливості надавати суду свої докази на підтвердження своїх вимог чи спростування вимог іншої сторони у строки, визначені судом або законом, та в повній мірі користуються правами, передбаченими ЦПК України.
Представник відповідача-2, обґрунтовуючи свою заяву, посилається на те, що сторони є публічними особами, діяльність яких становить істотний суспільний інтерес, а тому розгляд даної справи має відбуватись в судовому засіданні з повідомленням сторін.
При цьому, представник відповідача не посилається на обставини, які свідчать про значний інтерес суспільства до розгляду даної справи.
Отже, представник відповідача-2, заявляючи клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, не довів підстав, які б перешкоджали розглядати дану справу в порядку спрощеного позовного провадження, а також необхідність призначення справи в судове засідання з повідомленням сторін.
Посилання на публічність сторін даного судового процесу не є правовою підставою для призначення у справі судового засідання, оскільки суспільний інтерес до даного спору не залежить від процесуального порядку розгляду справи, а ухвалені судом процесуальні рішення є загальнодоступними.
Вивченням поданих сторонами клопотань по суті справи, судом встановлено, що заявлений позов немайновий, характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання для повного та всебічного розгляду справи.
Таким чином, з огляду на предмет спору, що виник між сторонами, характер спірних правовідносин, предмет доказування та з урахуванням змісту поданих сторонами заяв по суті справи та категорії доказів, суд вважає за необхідне клопотання представника відповідача-2 про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін залишити без задоволення.
Керуючись статтями 274-279 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника відповідача-2 громадської організації «Національна асоціація медіа» Юзефовича Артема Олексійовича про розгляд в судовому засіданні з повідомленням сторін цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Громадської організації «Національна асоціація медіа» про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування недостовірної інформації- відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ О.Р. ЛУЖЕЦЬКА
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 118484973 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них: |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Лужецька О. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні