СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 квітня 2024 року Справа № 480/12534/23
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
судді - Бондаря С.О.,
за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,
позивача - ОСОБА_1 ,
представника відповідача - Тихонової О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми клопотання Сумської обласної прокуратури про залишення позовної заяви без розгляду,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Сумської обласної прокуратури про стягнення середнього заробітку за затримку розрахунку при звільненні в розмірі 116 080,62 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що при звільненні з роботи йому не було виплачено вихідну допомогу. На виконання рішення суду позивачу виплачена вихідна допомога, але із затримкою у 842 робочі дні. Тому, згідно із ст. 117 Кодексу законів про працю України (далі по тексту - КЗпП України), просить стягнути з відповідача 116080,62 грн середнього заробітку за час затримки розрахунку.
Ухвалою суду від 04.12.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
Сумською обласною прокуратурою подано відзив на позовну заяву, в якому заявлено клопотання про залишення позову без розгляду.
Вказане клопотання обґрунтовує тим, що позивачем пропущено місячний строк звернення до суду, визначений частиною п`ятою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України).
Позивачем надано до суду заяву, в якій з посиланням на постанову Великої Палати Верховного Суду від 08.02.2022 у справі №755/12623/19 зазначає, що даний позов було подано в межах тримісячного строку, визначеного статтею 233 Кодексу законів про працю України.
Ухвалою суду від 10.04.2024 у справі призначено судове засідання на 22.04.2024.
У судовому засіданні позивач просив відмовити в задоволенні клопотання.
Представник відповідача просила суд задовольнити вказане клопотання.
Суд, заслухавши пояснення сторін, вивчивши доводи клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною третьою статті 122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частиною п`ятою статті 122 КАС України визначено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Відповідно до ч. 1 ст. 233 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) працівник може звернутися із заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 08.02.2022 у справі №755/12623/19 зазначено, що на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні відповідно до статті 117 КЗпП України застосовується тримісячний строк звернення до суду, визначений частиною першою статті 233 КЗпП України, перебіг якого розпочинається з дня, коли звільнений працівник дізнався або повинен був дізнатися про те, що власник або уповноважений ним орган, з вини якого сталася затримка виплати всіх належних при звільненні сум, фактично розрахувався з ним.
Як вбачається з матеріалів справи, Сумською обласною прокуратурою 20.09.2023 виплачено позивачу вихідну допомогу при звільненні (а.с. 24).
При цьому ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом 27.11.2023, тобто в межах тримісячного строку звернення до суду, визначеного ч. 1 ст. 233 КЗпП України.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання Сумської обласної прокуратури про залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст.ст. 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Сумської обласної прокуратури про залишення позовної заяви ОСОБА_1 до Сумської обласної прокуратури про стягнення середнього заробітку за затримку виплати вихідної допомоги, без розгляду - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 22.04.2024.
Суддя С.О. Бондар
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2024 |
Оприлюднено | 24.04.2024 |
Номер документу | 118527792 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
С.О. Бондар
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні