Справа № 627/855/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про залишення позовної заяви без руху
22 квітня 2024 року с-ще Краснокутськ
Суддя Краснокутського районного суду Харківської області Вовк Л.В., розглянувши зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
у с т а н о в и л а :
В провадженні Краснокутського районного суду Харківської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про припинення стягнення аліментів, визнання судового наказу таким, що не підлягає виконанню, стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини , третя особа , яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору : Валківський відділ державної виконавчої служби у Богодухівському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
У квітні 2024 року до суду надійшла зустрічна позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, в якій позивачка просить суд ухвалити рішення про стягнення з неї на користь сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , щомісячно аліменти в розмірі частини від її заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення сином повноліття.
Зазначена позовна заява не відповідає вимогам статті 175 ЦПК України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульованийЦивільним процесуальним кодексом України. Подання зустрічної позовної заяви має відбуватись з дотриманням певних умов.
Відповідно довимог п.4,8,9,10ч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити:
зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;
зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.
Відповідач має право подати зустрічний позов у строки , встановлені цим Кодексом . ( п.3 ч.2 ст.49 ЦПК України).
Зустрічний позов цесамостійна вимога відповідача до позивача, що подається для одночасного розгляду у справі за позовом позивача і виступає одним із способів захисту інтересів відповідача проти позову. Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
Позивачка звертаючись до суду з зустрічними позовними вимогами до відповідача ОСОБА_2 , просить стягнути з неї, ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_4 , тобто позовні вимоги пред`явлені самою позивачкою ОСОБА_1 до себе, самостійні вимоги до відповідача ОСОБА_2 позивачкою не викладені .
Таким чином в зустрічній позовній заяві до ОСОБА_2 не зазначено зміст позовних вимог :спосіб (способи) захисту прав або інтересів, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні .
Окрім того , позивачка за зустрічним позовом не зазначила про те, у кого знаходяться оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви; не вказала про розмір судових витрат, які вона понесла чи які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; не підтвердила, що нею не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 175 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, вважаю за необхідне залишити зустрічну позовну заяву без руху, надавши позивачці п`ятиденний строк для усунення недоліків, який рахувати з дня отримання нею копії ухвали, а також роз`яснити останній, що в іншому випадку заява буде вважатися неподаною та буде їй повернута.
На підставі викладеного, керуючись статями 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и л а :
Зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - залишити без руху, надавши позивачці 5-денний термін для усунення вказаних у мотивувальній частині ухвали недоліків, який рахувати з дня отримання нею ухвали.
Позивачці необхідно визначитися зі змістом позовних вимог; зазначити у кого знаходяться оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви; про розмір судових витрат, які вона понесла чи які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердити, що нею не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У разі невиконання ухвали судді в зазначений строк - заяву вважати неподаною та повернути позивачці.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Л. В. Вовк
Суд | Краснокутський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2024 |
Оприлюднено | 24.04.2024 |
Номер документу | 118543499 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів |
Цивільне
Краснокутський районний суд Харківської області
Вовк Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні