КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА
Справа № 488/4968/15-ц
Провадження № 2/488/13/24
УХВАЛА
Іменем України
10.04.2024 року м. Миколаїв
Корабельний районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючої по справі судді - Чернявської Я.А.,
при секретарі судового засідання Авдєєвій К.Р.,
за участю відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду клопотання відповідача ОСОБА_1 про залучення третьої особи без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, а також заяву ОСОБА_2 про залучення його як третьої особи на стороні відповідача у цивільній справі за позовом Управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по орендній платі та повернення орендованого майна,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Корабельного районного суду м. Миколаєва перебуває цивільна справа за позовом Управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по орендній платі та повернення орендованого майна.
05.04.2024 р. через канцелярію суду від відповідача ОСОБА_1 надійшло клопотання про залучення до участі у справі третьої особи на стороні відповідача для надання свідчень по справі уповноваженого територіальної громади Корабельного району міста Миколаєва Шакулу Геннадія Миколайовича.
Крім того, 05.04.2024 р. через канцелярію Корабельного районного суду м. Миколаєва від громадянина ОСОБА_2 - уповноваженого територіальної громади Корабельного району міста Миколаєва, республіки Україна, надійшла заява про долучення до справи № 488/4968/15-ц третьою стороною суб`єкта права безпосередньо власника спірного об`єкта Територіальну громаду Корабельного району міста Миколаєва для з`ясувань законності підстав спору.
В судове засідання представник позивача не з`явився, надав суду заперечення проти задоволення клопотання відповідача ОСОБА_1 та заяви ОСОБА_2 , просив розглядати справу у відсутності представника, просив суд обидва клопотання залишити без розгляду.
В судовому засіданні відповідач ОСОБА_1 підтримав заявлене клопотання та вважав за необхідне залучити ОСОБА_2 як уповноваженого територіальної громади Корабельного району міста Миколаєва, республіки Україна, в якості третьої особи на стороні відповідача для надання свідчень по справі.
Громадянин ОСОБА_2 в судовому засідання підтримав заявлену заяву, вказав, що йому, як уповноваженому територіальної громади Корабельного району міста Миколаєва, республіки Україна, стало відомо, що по справі № 488/4968/15-ц іде спір про передачу комунального майна яке розташоване на адміністративній території Територіальної громади Корабельного району міста Миколаєва, об`єкт: нежитлове приміщення підвалу за адресою АДРЕСА_1 (30а/9) юридичній особі під назвою Миколаївська міська рада. Вважав, що на території Корабельного району міста Миколаєва діє первинний суб`єкт місцевого самоврядування - Територіальна громада Корабельного району міста Миколаєва, республіки Україна, відповідно до 11 розділу Конституції України. Зазначив, що суб`єкт права - Територіальна громада Корабельного району міста Миколаєва ніколи не утворювала юридичну особу під назвою Миколаївська міська рада Україна приватного права. Комунальне та інше майно громади ніколи не передавалось в оренду чи в господарювання Миколаївській міській раді Україна, код ЄДРПОУ 26565573, приватного права, тому заперечує проти передачі власності громади, рухомого і нерухомого майна Миколаївській міській раді та іншим без дозволу громади власника.
Розглянувши заявлені клопотання, зваживши доводи сторін, суд доходить наступних висновків та зазначає таке.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 43 ЦПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Відповідно до ст. 182 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено він встановлюється судом.
Статтею 183 ЦПК України визначені загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення, зокрема будь-якаписьмова заява,клопотання,заперечення повиннімістити:1)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)особи,яка подаєзаяву чиклопотання абозаперечення протиних,її місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету;2)найменування суду,до якоговона подається; 3)номер справи,прізвище таініціали судді(суддів),якщо заява(клопотання,заперечення)подається післяпостановлення ухвалипро відкриттяпровадження усправі; 4)зміст питання,яке маєбути розглянутосудом,та проханнязаявника; 5)підстави заяви(клопотання,заперечення); 6)перелік документівта іншихдоказів,що додаютьсядо заяви(клопотання,заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Відповідно до положень статті 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу.
Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Статтею 54 ЦПК України визначено, що якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява. У разі розгляду справи без повідомлення третьої особи про розгляд справи обставини справи, встановлені судовим рішенням, не мають юридичних наслідків при розгляді позову, пред`явленого стороною, яка брала участь у цій справі, до цієї третьої особи або позову, пред`явленого цією третьою особою до такої сторони.
Відповідно до ст. 181 ЦПК України у поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову. Пояснення третьої особи підписуються третьою особою або її представником. До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами третьою, шостою статті 178 цього Кодексу. Пояснення третьої особи подаються в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк, який дозволить третій особі підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази та надати пояснення до позову або відзиву, а іншим учасникам справи - отримати відповідь на такі пояснення завчасно до початку розгляду справи по суті.
У своєму клопотанні про залучення до участі у даній справі третьої особи на стороні відповідача уповноваженого територіальної громади Корабельного району міста Миколаєва Шакули Г.М. - відповідач ОСОБА_1 зазначає, що таке залучення необхідне для надання свідчень по даній справі вказаною особою.
Проте, всупереч вимог законодавства, а саме ст. 53 ЦПК України, відповідачем не вказано та з матеріалів справи не вбачається яким чином ухвалене у майбутньому рішення суду у даній справі може вплинути на права або обов`язки вказаної у клопотанні особи - уповноваженого територіальної громади Корабельного району міста Миколаєва ОСОБА_2 .
За такого, суд доходить висновку про відсутність підстав для залучення ОСОБА_2 як третьої особи на стороні відповідача, а клопотання відповідача ОСОБА_1 таким, що не підлягає задоволенню.
Щодо заяви ОСОБА_2 як уповноваженого територіальної громади Корабельного району міста Миколаєва про залучення його до справи як третьої особи у даній цивільній справі суд зазначає наступне.
У своїй заяві від 05.04.2024 р. ОСОБА_2 просить залучити як третю особу Суб`єкт права безпосередньо власника спірного об`єкта Територіальну громаду Корабельного району міста Миколаєва для з`ясувань законності підстав спору.
Як вже зазначалося судом, суд може залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Проте, заявником не надано, а з матеріалів справи не вбачається яким чином ухвалене у майбутньому рішення суду у даній справі може вплинути на права або обов`язки заявника ОСОБА_2 .
Крім того, заявником ОСОБА_2 не надано суду підтверджень того, що Територіальна громада Корабельного району міста Миколаєва існує відокремлено від Миколаївської міської територіальної громади, підтверджень дійсності його статусу та окремого створення представницьких органів Територіальної громади Корабельного району міста Миколаєва.
Так, відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За ч. 1 ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Частина 2 вказаної статті визначає, що у містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.
Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи (ч. 1 ст. 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону (ч. 1 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Заявником ОСОБА_2 не надано суду доказів того, що Миколаївською міською територіальною громадою або Миколаївською міською радою приймались рішення про утворення районних рад у місті Миколаєві і, зокрема, Корабельної районної ради у місті Миколаєві, а також що саме ОСОБА_2 має право представляти Корабельний район міста Миколаєва.
Крім того, заявником не надані належні та допустимі докази того, що власником спірного нежитлового приміщення підвалу по АДРЕСА_2 .
Аналізуючи викладене, суд доходить висновку про необхідність відмови у задоволенні заяви уповноваженого територіальної громади Корабельного району міста Миколаєва Шакули Г.М. про залучення його як третьої особи на стороні відповідача.
Вивчивши матеріали справи, вислухавши доводи сторін, суд доходить висновку, що у даній цивільній справі відсутні не вирішені клопотання, виконанні завдання підготовчого провадження, визначені ч. 1 ст. 189 ЦПК України.
Захист цивільних прав це застосування цивільно-правових засобів з метою забезпечення цивільних прав. Процесуальний порядок провадження у цивільних справах визначається ЦПК України та іншими законами України, якими встановлюється зміст, форма, умови виконання процесуальних дій, сукупність цивільних процесуальних прав і обов`язків суб`єктів цивільно-процесуальних правовідносин та гарантій їх реалізації.
Цивільним процесуальним законом чітко розмежовано підготовче провадження із проведенням підготовчого засідання, його особливості, строки проведення (Глава 3 Розділу III «Позовне провадження») та розгляд справи по суті із проведенням судового засідання (Глава 3 вказаного розділу).
Статтею 196 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Положеннями статті 189 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Таким чином, підготовче судове провадження це стадія судового процесу, в якій з`ясовується предмет спoру, позoвні вимoги, заперечення на позoвні вимoги, склад учасників судовoго процесу, вирішення відводів, xарактер спірних правовідносин та інших дій, які будуть слугувати для правильного і безперешкoдного розгляду справи пo суті, іншими словами, це важлива складова судочинства, що спрямована на створення умов для правильного, безперешкодного та своєчасного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче засідання є формою підготовчого провадження, яка полягає у вчиненні судом та учасниками судового процесу відповідних процесуальних дій.
Заяв про бажання укласти мирову угоду або врегулювання спору за участю судді, уточнення позовних вимог, вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, зустрічного позову до суду не надходило.
Сторонами надані всі докази в обґрунтування позову та заперечень проти нього, клопотань про витребування додаткових доказів, їх забезпечення не надходило, що надає суду можливість встановити порядок дослідження доказів під час судового розгляду справи по суті.
Клопотань про виклик у судове засідання свідків, експертів, залучення перекладача, спеціаліста, забезпечення позову, зустрічне забезпечення, інших заяв та клопотань також не надходило.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про: залишення позовної заяви без розгляду, закриття провадження у справі, закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
На підставі викладеного, зважаючи на те, що судом вирішено усі питання, передбачені ч. 2 ст. 197 ЦПК України, суд вважає підготовче провадження у справі закінченим, а тому приходить до висновку про необхідність призначення справи до розгляду у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження, встановивши загальний порядок дослідження доказів у справі.
Керуючись ст.ст. 53-54, 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання відповідача ОСОБА_1 про залученняуповноваженого територіальноїгромади Корабельногорайону містаМиколаєва ШакулиГеннадія Миколайовичаяк третьоїособи безсамостійних вимогщодо предметуспору настороні відповідачау цивільнійсправі за позовомУправління звикористання тарозвитку комунальноївласності Миколаївськоїміської радидо ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості поорендній платіта поверненняорендованого майна відмовити.
У задоволенні заяви уповноваженоготериторіальної громадиКорабельного районуміста МиколаєваШакули ГеннадіяМиколайовича прозалучення йогояк третьоїособи настороні відповідачау цивільнійсправі за позовомУправління звикористання тарозвитку комунальноївласності Миколаївськоїміської радидо ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості поорендній платіта поверненняорендованого майна відмовити.
Закрити підготовчезасідання у справі за позовною заявою Управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по орендній платі та повернення орендованого майна.
Призначити справу до розгляду по суті на 16.05.2024року на15год.30хв. у приміщенні Корабельного районного суду м. Миколаєва за адресою: м. Миколаїв, вул. Самойловича, буд. 29 -А, зал засідань № 2.
Про час і місце судового засідання повідомити учасників справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http:// kb.mk.court.gov.ua/sud1414/pro sud/info sud, а також опрелюднені рішення суду по даній справі на сайті http://www.reyestr. court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складений 23.04.2024 р.
Суддя: Я. А. Чернявська
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2024 |
Оприлюднено | 24.04.2024 |
Номер документу | 118544893 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Чернявська Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні