ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"22" квітня 2024 р. м. Київ Справа № 911/973/24
Суддя Рябцева О.О., розглянувши матеріали
за позовом Приватного підприємства «Еверест», Чернігівська обл., м. Чернігів
до Товариства з додатковою відповідальністю «Узинський цукровий комбінат», Київська обл., Білоцерківський р-н., м. Узин
про стягнення 6012477,67 грн.
Встановив:
Подана позовна заява не відповідає вимогам розділу III Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем не зазначено інформації щодо наявності у позивача, представника (адвоката) та відповідача електронного кабінету.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем в переліку, доданих до позовної заяви документів, зазначено, зокрема орієнтовний розрахунок понесених судових витрат та розрахунок штрафних санкцій, проте вказані документи позивачем до позовної заяви не додані.
Також позивачем у позовній заяві не зазначено інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів документів, які додані ним до позовної заяви.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивач у тексті позовної заяви зазначив, що здійснив нарахування пені, інфляційних втрат та 3 % річних за час прострочення виконання грошового зобов`язання покупцем і вказав періоди і суми, зокрема всього: 937504,37 грн, 2148686,40 грн, 176537,28 грн, однак розрахунку цих сум не надав, а на сторінці 10 позовної заяви зазначив цифри, з яких не вбачається за можливе встановити чого вони стосуються.
Позивач, посилаючись на те, що ним була переглянута ціна вугілля з урахуванням долара к гривні у порядку п. 8 специфікації до договору поставки № 01-07Е/20 від 01.07.2020 р. через відтермінування відповідачем виконання грошового зобов`язання та коливання курсу долара за цей час більше ніж 5 %, не надав читабельного розрахунку здійсненого донарахування.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить суд стягнути з відповідача 6012477,67 грн. (2749749,62 + 176537,28 + 2148686,40 + 937504,37), тоді як позивач зазначає, що загальна сума позовних вимог становить 6012477,68 грн.
Отже, позовна заява не містить правильного зазначення ціни позову.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивач на сторінці 4 позовної заяви зазначає, що: «На виконання умов договору постачальник поставив, а покупець прийняв вугілля, що підтверджується наступними документами:».
Проте, після вказаного речення жодних документів позивачем не наведено, а вже зазначено: «Отже, постачальником за договором передано покупцю товар на дату поставки на загальну суму 3855600,00 грн.».
Позивачем суперечливо викладені обставини, якими він обґрунтовує свої вимоги. Позивач на сторінці 4 позовної заяви зазначає, що загалом поставив відповідачу 680 т вугілля, однак на сторінці 5 позовної заяви зазначає, що покупцем здійснено оплату вартості товару за договором частково у сумі 2164692,63 грн, що відповідає 341,0796 т вугілля, а тому покупцем залишаються несплаченими 341,0796 т вугілля, що загалом становить 682,1592 т (341,0796 + 341,0796), тобто більше, ніж поставлено позивачем.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
постановив:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом 10 днів з дня отримання позивачем даної ухвали.
3. Запропонувати позивачу надати до суду пояснення чи доповнення до позовної заяви із зазначенням:
1) доказів, що підтверджують вказані у позові обставини та обґрунтування суперечливо викладених обставин справи;
2) уточненого переліку, доданих до позовної заяви документів;
3) інформації щодо наявності у позивача, представника (адвоката) та відповідача електронного кабінету.
4) правильної ціни позову;
5) обґрунтованого розрахунку пені, інфляційних втрат, 3 % річних та вартості вугілля через відтермінування відповідачем виконання грошового зобов`язання та коливання курсу долара за цей час більше ніж 5 %;
6) інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів документів, копії яких додані до позовної заяви.
4. Попередити позивача про те, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після її підписання відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.
Суддя О.О. Рябцева
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2024 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 118554295 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Київської області
Рябцева О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні