Ухвала
від 23.04.2024 по справі 920/307/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про повернення заяви про порушення

справи про банкрутство

23.04.2024 Справа № 920/307/24

Господарський суд Сумської області у складі судді Соп`яненко О.Ю., розглянувши матеріали заяви від 15.04.2024 (вх. № 1997 від 18.04.2024) КОФКО РЕСОРСІЗ СА (COFCO RESOURCES SA) (Рут де Малану 101, 1224 Шен-Бужрі, Женева, Швейцарія, реєстраційний номер СНЕ-109.282.756) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохім-Партнер (41000, Сумська область, Шосткинський район, с. Середина-Буда, вул. Вокзальна, буд.59, код ЄДРПОУ 38397547)

УСТАНОВИВ:

КОФКО РЕСОРСІЗ СА (COFCO RESOURCES SA) в особі представника адвоката Мороз І.В. звернулось із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохім-Партнер, посилаючись на положення Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до Протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 18.04.2024, заяву у справі № 920/307/24 розподілено судді Соп`яненко О.Ю.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ч. 6 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (з 21.10.2019 Кодексу України з процедур банкрутства).

За приписами ст. 30 Господарського кодексу України та ч. 1 ст. 8 Кодексу України з процедур банкрутства, справи про банкрутство розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.

Згідно з ч. 1 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства, у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п`яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу.

Підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов`язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів (ч.2 цієї ж статті).

Правила та процедура подання різними кредиторами декількох заяв про відкриття провадження у справі про банкрутство, що допускається чинним КУзПБ, прийняття та розгляд цих заяв господарським судом регламентовані положеннями статей 38, 39 цього Кодексу.

Положеннями частини п`ятої статті 38 КУзПБ передбачено, якщо про відкриття провадження у справі про банкрутство подано декілька заяв від різних заявників і одна з них повертається без розгляду, суддя розглядає інші заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно з частиною четвертою статті 39 цього Кодексу у разі якщо до господарського суду до дня підготовчого засідання надійшло кілька заяв і одна з них прийнята судом до розгляду, інші ухвалою господарського суду приєднуються до матеріалів справи і розглядаються одночасно.

У разі визнання вимог заявника необґрунтованими господарський суд оцінює обґрунтованість вимог інших заяв кредиторів, приєднаних до матеріалів справи, і вирішує питання про відкриття провадження у справі у порядку, передбаченому цією статтею.

За змістом наведених норм умовою розгляду по суті кожної із заяв про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника, що надійшли від різних заявників, зі здійсненням дослідження та оцінки обґрунтованості вимог цих кредиторів до боржника, зокрема, і на предмет підтвердження підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство у випадках, передбачених Законом (частина 5 статті 38 та абзац другий частини четвертої статті 39 КУзПБ), є, насамперед, дотримання порядку подачі тих заяв, що календарно надійшли пізніше ніж перша із них (яка прийнята судом до розгляду). Дотримання такого порядку є умовою для приєднання відповідних заяв до матеріалів справи.

При цьому, одним із елементів цього порядку є строк подання інших заяв кредиторів про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника - до дня підготовчого засідання (абзац перший частини четвертої статті 39 КУзПБ).

Ухвалою Господарського суду Сумської області від 26.03.2024 постановлено прийняти до розгляду заяву кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю «Франдеса Україна» від 15.03.2024 (вх. № 1532 від 21.03.2024) до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохім-Партнер про відкриття провадження у справі про банкрутство; проведення підготовчого засідання призначено на 08.04.2024, 12:40.

За змістом положень частин першої, другої п`ятої, восьмої, дев`ятої статті 39 КУзПБ, що визначають правила призначення, строки, порядок проведення підготовчого засідання у справі про банкрутство підготовче засідання, як правило, проводиться в одному судовому засіданні. Водночас відповідно до передбачених статтею 39 КУзПБ, з урахуванням також положень статей 202, 216 ГПК України, підстав для відкладення проведення підготовчого засідання, воно може бути проведено не в одному судовому засіданні, які проводяться за правилами статей 194-221 ГПК України, що застосовуються при здійсненні провадження у справі про банкрутство в тій частині, що не суперечить відповідним положенням КУзПБ, тобто з урахуванням особливостей, встановлених спеціальним нормативним актом з питань банкрутства (частина шоста статті 12 ГПК України).

При цьому, з огляду на запроваджені законодавцем організаційні засади та мету підготовки та проведення судом підготовчого засідання, що полягають у необхідності перевірки судом обґрунтованості вимог заявника, розгляді поданих документів, заслуховуванні пояснень сторін, оцінці обґрунтованості заперечень боржника, вирішенні інших питань, пов`язаних з розглядом справи, що сукупно здійснюється судом з метою з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство (частини перша та друга статті 39 КУзПБ), відкриття судом підготовчого засідання в день, коли воно було призначено ухвалою про прийняття заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (частина перша статті 35 КУзПБ), проведення судом підготовчого засідання має відповідні незворотні наслідки, що визначаються метою, змістом процесуальних дій, що вчиняє суд у межах проведення та за наслідками підготовчого засідання (положення частин п`ятої, восьмої, дев`ятої статті 39 КУзПБ). А тому днем підготовчого засідання, у розумінні абзацу першого частини четвертої статті 39 КУзПБ, незалежно від кількості судових засідань, у яких воно було проведено та завершено з винесенням відповідної ухвали (частина п`ята статті 39 КУзПБ), є день, на який було призначено проведення (ухвалою про прийняття до розгляду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, частина перша статті 35 КУзПБ) та коли суд відкрив (розпочав) підготовче засідання, однак не день, коли була винесена ухвала за результатами проведення підготовчого засідання. Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 07 грудня 2021 року у справі № 908/964/21.

Заява кредитора КОФКО РЕСОРСІЗ СА (COFCO RESOURCES SA) надійшла до суду 18.04.2024, відповідно до відмітки на поштовому конверті направлена 17.04.2024, тобто після дня призначеного судом підготовчого засідання у справі - 08.04.2024.

Ухвалою суду від 08.04.2024 розгляд заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Франдеса Україна про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохім-Партнер відкладений у судове засідання 08.05.2024, 12:30.

Проте, суд доходить висновку, що подання іншим кредитором (КОФКО РЕСОРСІЗ СА (COFCO RESOURCES SA)) заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство після відкриття судом підготовчого засідання, підчас відкладення цього засідання (у разі його проведення не в одному судовому засіданні), однак не до дня, на який воно було призначено, є порушенням процедури та встановленого нею процесуального порядку - строку подання іншим кредитором заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство після прийняття до розгляду судом заяви первісного кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Щодо процесуальних наслідків такого порушення суд зауважує, що КУзПБ не містить прямої вказівки на процесуальну дію - рішення, яке має ухвалити суд за такого порушення. Водночас, виходячи із системного аналізу положень статей 35, 37, 38, 39 КУзПБ, якими передбачені можливі наслідки розгляду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, відповідні судові рішення, що ухвалюються за відповідних, передбачених законом підстав (відмова у прийнятті, повернення, відкликання, залишення без руху, залишення без розгляду заяви, відмова у відкритті провадження за заявою тощо), а також враховуючи положення частини другої статті 118, статті 226 ГПК України, що застосовуються у справі про банкрутство за правилами частини шостої статті 12 ГПК України, суд доходить висновку, що належить залишити без розгляду заяву кредитора КОФКО РЕСОРСІЗ СА (COFCO RESOURCES SA), що подана з порушення процесуального порядку (строку, визначеного абзацом першим частини четвертої статті 39 КУзПБ), на підставі статті 38 КУзПБ, статей 118, 226 ГПК України, які, з урахуванням концепції недостатньої якості закону, є найбільш близькими за предметом регулювання до сфери спірних правовідносин. Правильність цього висновку узгоджується із правилами застосування положень статті 38 КУзПБ та статей, 118, 226 ГПК України, за змістом яких процесуальна дія суду із залишення заяви (позову) без розгляду застосовується у разі встановлення процесуальних порушень (подання заяви після закінчення процесуальних строків), що не допускають подальший розгляд цієї заяви по суті.

Розглянувши подані матеріали, суд вважає за необхідне повернути заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство без розгляду.

Керуючись ст. ст. 35, 38, 39 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 118, 226, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву від 15.04.2024 (вх. № 1997 від 18.04.2024) КОФКО РЕСОРСІЗ СА (COFCO RESOURCES SA) (Рут де Малану 101, 1224 Шен-Бужрі, Женева, Швейцарія, реєстраційний номер СНЕ-109.282.756) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Агрохім-Партнер (41000, Сумська область, Шосткинський район, с. Середина-Буда, вул. Вокзальна, буд.59, код ЄДРПОУ 38397547) повернути заявнику (представнику - адвокату Мороз І.В.)з доданими документами на 44 аркушах; поштовий конверт.

2. Копію даної ухвали направити боржнику, представнику КОФКО РЕСОРСІЗ СА (COFCO RESOURCES SA) - адвокату Мороз І.В. (адреса для листування - 04053, м. Київ, вул. Кудрявська, 11).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку, встановленому статтями 255-257 ГПК України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.

СуддяО.Ю. Соп`яненко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення23.04.2024
Оприлюднено25.04.2024
Номер документу118554791
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —920/307/24

Постанова від 19.09.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Картере В.І.

Ухвала від 29.08.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Поліщук В.Ю.

Ухвала від 28.08.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Картере В.І.

Ухвала від 15.08.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 24.06.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пантелієнко В.О.

Ухвала від 19.06.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пантелієнко В.О.

Ухвала від 03.06.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пантелієнко В.О.

Ухвала від 20.05.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пантелієнко В.О.

Ухвала від 10.05.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

Ухвала від 10.05.2024

Господарське

Господарський суд Сумської області

Соп`яненко Оксана Юріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні