Справа №:755/9081/21
Провадження №: 1-кс/755/1485/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"22" квітня 2024 р. м. Київ
Слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Дніпровської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12021100040000954, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.03.2021 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,
УСТАНОВИВ:
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора Дніпровської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні № 12021100040000954, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.03.2021 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Слідчий суддя, розглянувши клопотання, встановив наступне.
Згідно змісту клопотання невстановлені особи, використовуючи завідомо підроблені документи, заволоділи об`єктами нерухомого майна (квартирами), власники яких померли, які на даний час намагаються реалізувати добросовісним набувачам, з метою заволодіння грошовим коштами останніх.
Зокрема, об`єктом злочинного посягання стала квартира АДРЕСА_1 .
В ході проведення досудового слідства встановлено, що вказана квартира, згідно інформації ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі свідоцтва про право власності від 25.11.2004, виданого на підставі розпорядження КП « ІНФОРМАЦІЯ_2 , на праві спільної часткової власності в рівних долях належала ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , та членам її сім`ї: ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , і ОСОБА_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Після смерті матері ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , ОСОБА_6 спадкові справи не відкривав та свідоцтва не отримував.
Згідно відомостей ІНФОРМАЦІЯ_6 18.09.2020 р. було видано свідоцтво про право на спадщину за законом щодо вказаної квартири після смерті ОСОБА_6 , його дружині ОСОБА_9 , яка пред`явила свідоцтво про укладення шлюбу НОМЕР_2 , видане відділом РАЦС м. Єнакієве Донецької області 19.07.1991.
ОСОБА_10 надала нотаріусу підроблене свідоцтво про право власності, де єдиним власником квартири був зазначений ОСОБА_6
ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_11 уклала із ОСОБА_12 договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 , що був посвідчений ПН КМНО ОСОБА_13 .
Допитана в якості свідка ОСОБА_10 повідомила, що в шлюбі з ОСОБА_14 не перебувала, квартиру допомагала переоформити на прохання знайомої.
Таким чином, невстановлені особи заволоділи правом власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , та на сьогодні право належить ОСОБА_12 .
Постановою прокурора ІНФОРМАЦІЯ_8 від 18.04.2024 р. у даному кримінальному провадженні призначено судову почеркознавчу експертизу.
Враховуючи наведене, наразі у сторони кримінального провадження виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , а саме - матеріалів спадкової справи № 394/2020, заведеної 07.07.2020 державним нотаріусом ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_15 .
У вищевказаних матеріалах знаходяться документи, які самі по собі або разом з іншими речами й документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та, зокрема, для проведення судової експертизи.
У зв`язку з викладеним вище прокурор звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання тимчасового доступу.
В судовому засіданні встановлено, що в провадженні ІНФОРМАЦІЯ_9 перебуває кримінальне провадження № 12021100040000954, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.03.2021 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Вимоги до клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів визначені ч. 2 ст. 160 КПК України. Так, у клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується.
Слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання відповідає вимогам, зазначеним у ч. 2 ст.160 КПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України слідчий суддя розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених ч. 2 ст. 163 КПК України. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Прокурором ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_3 , який входить до групи прокурорів, уповноважених здійснювати процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні, було подано заяву про розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів без його участі.
За таких обставин, слідчий суддя доходить висновку про можливість розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів без участі сторони кримінального провадження.
В обґрунтування вимоги щодо розгляду клопотання за відсутності особи, у володінні якої перебувають документи, зазначено, що існує загроза знищення чи зміни документів, щодо отримання тимчасового доступу до яких слідчий звернувся до слідчого судді, у зв`язку з чим на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя доходить висновку, що клопотання можливо розглянути без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
При цьому відповідно до п. 3 ч. ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона, крім обставин, передбачених ч. 5 ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
У своєму клопотанні прокурор довів наявність достатніх підстав вважати, що ці документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також вказав на неможливість іншими способами довести обставини вчинення кримінального правопорушення.
З урахуванням наявних матеріалів, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку щодо необхідності задоволення клопотання.
На підставі викладеного та керуючись статтями 3, 132, 159, 160, 163, 164 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ
Клопотання - задовольнити.
Надати слідчим СВ Дніпровського УП ГУНП в м. Києві ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , а також прокурорам Дніпровської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_20 , ОСОБА_3 , ОСОБА_21 у кримінальному провадженні №12021100040000954, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.03.2021 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , а саме - матеріалів спадкової справи № 394/2020, заведеної 07.07.2020 державним нотаріусом ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_15 .
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її постановлення.
Наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені ч. 1 ст. 166 КПК України. У разі невиконання ухвали по тимчасовий доступ до документів слідчий суддя за клопотанням сторони обвинувачення має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2024 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 118558145 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Сазонова М. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні