УХВАЛА
24 квітня 2024 року
м. Київ
cправа № 911/2502/22
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Жайворонок Т.Є.,
перевіривши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "ДС Пром Груп"
на рішення Господарського суду Київської області від 05.09.2023
та постанову Північного апеляційного господарського суду від 20.02.2024
в справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Шляхове ремонтно-будівельне управління № 1"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДС Пром Груп"
про стягнення 1 300 840,63 грн,
ВСТАНОВИВ:
12.04.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю "ДС Пром Груп" (далі - ТОВ "ДС Пром Груп") звернулося засобами поштового зв`язку до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою на рішення Господарського суду Київської області від 05.09.2023 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 20.02.2024, заявивши водночас клопотання про поновлення строку на подання касаційної скарги.
Касаційну скаргу оформлено з порушенням вимог, установлених статтями 290 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК).
Відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 290 ГПК до касаційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Однак документів, що підтверджують сплату судового збору, до касаційної скарги не додано.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Згідно з підпунктом 5 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Отже, зважаючи на предмет касаційного оскарження, скаржникові слід сплатити судовий збір у сумі 4 962,00 грн і надати Суду документ, що підтверджує таку сплату.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів - УК у Печер. р-ні/Печерс.р-н/22030102
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача - UA288999980313151207000026007
Код класифікації доходів бюджету - 22030102 «Судовий збір (Верховний Суд, 055)»
Призначення платежу: *;101;
Згідно нової редакції частин п`ятої ? дев`ятої статті 6 ГПК України, яка чинна з 18.10.2023 відповідно до Закону України № 3200-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням ЄСІТС, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС.
Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС в обов`язковому порядку.
Інші особи (це, зокрема, фізичні особи, у тому числі фізичні особи - підприємці) реєструють такі кабінети в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені ГПК України у разі звернення до суду з документом особи, яка зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Разом з цим, суд вручає будь-які документи особі, яка зареєструвала електронний кабінет в ЄСІТС, у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Такі учасники справи також мають можливість ознайомитись з матеріалами справи через ЄСІТС.
При цьому в касаційній скарзі адвокат Сіроштан Олена Олександрівна, яка є особою, що підписала касаційну скаргу і представляє інтереси скаржника в суді касаційної інстанції на підставі ордеру на надання правничої (правової) допомоги, не зазначає про наявність у неї електронного кабінету, і Суд позбавлений можливості перевірити зазначені відомості щодо реєстрації електронного кабінету адвокатом у зв`язку з відсутністю даних РНОКПП.
Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Таким чином, касаційна скарга ТОВ "ДС Пром Груп підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку на усунення недоліків поданої ним касаційної скарги, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху, а саме - заявнику касаційної скарги необхідно: зареєструвати електронний кабінет адвоката - представника ТОВ "ДС Пром Груп" у цій справі в ЄСІТС та/або надати витяг з системи "Електронний суд" про реєстрацію електронного кабінету адвоката в ЄСІТС.
Щодо клопотання скаржника про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, Верховний Суд зазначає таке.
Відповідно до статті 169 ГПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
З огляду на те, що касаційна скарга ТОВ "ДС Пром Груп" на спірні судові акти в справі № 911/2502/22 підлягає залишенню без руху до усунення недоліків, клопотання про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження буде розглянуте Касаційним господарським судом після усунення недоліків касаційної скарги.
Відповідно до частини 2 статті 292 ГПК у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Отже, скаржникові необхідно виконати вимоги ухвали шляхом реєстрації власного електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд» (та повідомити Суд про цю реєстрацію), а також надання документа, що підтверджує сплату судового збору за подання касаційної скарги.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 292 ГПК,
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ДС Пром Груп" на рішення Господарського суду Київської області від 05.09.2023 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 20.02.2024 у справі № 911/2502/22 залишити без руху.
2. Надати скаржникові строк для усунення недоліків та виконання вимог цієї ухвали не більше 10 днів з дня вручення копії цієї ухвали.
3. Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали касаційну скаргу буде повернуто скаржникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Є. Жайворонок
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2024 |
Оприлюднено | 25.04.2024 |
Номер документу | 118592346 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Жайворонок Т.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні