КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
24 квітня 2024 року м. Кропивницький Справа № 340/5704/22
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А.,
розглянувши заяву про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі
заявник: державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Кіровоградській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Крикун Олена Миколаївна (25006, м. Кропивницький, вул. Театральна, 6/7)
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
відповідач: Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області (25006, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 40, код ЄДРПОУ 26241445)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Новгородківський районний суд Кіровоградської області (28200, Кіровоградська область, смт. Новгородка, вул. Дружби, 126, код ЄДРПОУ 02896940)
про визнання протиправною бездіяльності та стягнення суддівської винагороди, -
В С Т А Н О В И В :
У провадженні суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення суддівської винагороди.
Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 24.03.2023 року у справі №340/5704/22, залишеним без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 11.08.2023 року, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково.
Визнано протиправною бездіяльність Територіального управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області щодо ненарахування та невиплати судді Новгородківського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 10 по 31 жовтня 2022 року та за листопад 2022 року.
Зобов`язано Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області нарахувати та виплатити судді Новгородківського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 суддівську винагороду за період з 10 по 31 жовтня 2022 року та за листопад 2022 року.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Вказані судові рішення набрали законної сили 11.08.2023 року. Суд 24.10.2023 року видав позивачу виконавчий лист щодо примусового виконання зобов`язальної частини рішення суду.
До суду 15.04.2024 року надійшла заява державного виконавця про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі, шляхом списання безспірної суми коштів у розмірі 212867, 35 грн. на користь ОСОБА_1 .
Ухвалою судді від 16.04.2024 року заяву призначено до розгляду в судовому засіданні на 24.04.2024 року.
У судове засідання учасники справи не прибули, що відповідно до частини 2 статті 378 КАС України не перешкоджає судовому розгляду.
Розглянувши питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення, суд дійшов до таких висновків.
Відповідно до частини 3 статті 33 Закону України "Про виконавче провадження" за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять його неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи у випадку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.
Згідно з частинами 1, 3 статті 378 КАС України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Отже, під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття судом нових заходів для реалізації рішення у разі неможливості його виконання у встановленими раніше порядку і способом. Змінюючи спосіб і порядок виконання судового рішення, суд не може змінювати останнє по суті.
Суд установив, що постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Кіровоградській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 08.01.2024 року відкрито виконавче провадження ВП №73747220 щодо примусового виконання виконавчого листа №340/5704/22.
Боржник - Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Кіровоградській області - повідомив державного виконавця, що на виконання рішення суду у цій справі проведено нарахування ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 10.10.2022 року по 30.11.2022 року у розмірі 212867, 35 грн. Затверджених асигнувань на 2024 рік недостатньо для безспірного списання цих коштів.
Державний виконавець звернулася до суду із заявою, прохаючи змінити спосіб і порядок виконання судового рішення шляхом зміни зобов`язання боржника здійснити нарахування та виплату суддівської винагороди на її стягнення на користь стягувача, з метою подальшого виконання рішення суду органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, в порядку, передбаченому Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень".
Суд, аналізуючи норми статті 378 КАС України у системному зв`язку із нормами, які гарантують право на судовий захист і передбачають форми й способи його реалізації, прийшов до висновку, що в контексті спірних правовідносин обставини, якими обґрунтовується необхідність зміни способу і порядку виконання судового рішення, не можуть бути підставами для такої зміни, позаяк обраний позивачем спосіб захисту порушеного права не може бути змінений на стадії виконання судового рішення і поза межами судового розгляду позову по суті.
Відтак, оскільки зміна способу і порядку виконання судового рішення не передбачає зміни обраного судом при ухваленні рішення способу відновлення порушеного права, тому у задоволенні заяви державного виконавця слід відмовити.
Керуючись статтями 248, 256, 294, 295, 378 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
Відмовити у задоволенні заяви державного виконавця про зміну способу і порядку виконання рішення суду.
Копію ухвали надіслати заявнику та учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду у 15 - денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. ЧЕРНИШ
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2024 |
Оприлюднено | 26.04.2024 |
Номер документу | 118594962 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо проходження служби, з них |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
О.А. ЧЕРНИШ
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні