Справа № 741/1798/19
1-кп/729/4/24 р.
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
22 квітня 2024 р. Колегія суддів Бобровицького районного суду Чернігівської області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1
суддів ОСОБА_2
ОСОБА_3
за участі: секретаря ОСОБА_4
прокурора ОСОБА_5
обвинуваченого ОСОБА_6
захисника ОСОБА_7
розглядаючи ввідкритому судовомузасіданні в залісуду в м.Бобровиця кримінальне провадження,внесене доЄРДР за№ 1201927000000376від 09.07.2019 року,на підставіобвинувального актуз реєстром матеріалів, пообвинуваченню ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненнікримінальних правопорушень, передбаченихч.2ст.307,ч.3ст.307,ч.2ст.310КК України,-
В С Т А Н О В И Л А :
В провадженні Бобровицького районного суду Чернігівської області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_6 у у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.307, ч.3 ст.307,ч.2 ст.310 КК України .
В судове засідання з"явилися прокурор , обвинувачений та захисник.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_8 в судовому засіданні заявив клопотання про призначення експертизи матеріалів і засобів відео-звукозапису ( фоноскопічна) .
Своє клопотання обгрунтовує тим , що у записах було виявлено подвійні записи одних і тих же розмов , між тими самими абонетами , але різними датами , деякі розмови між абонентами дублювалися , при цьому тривалість розмов була іншою , в деяких записах було зафіксовано , що здійснювався запис не розмови , а навколишнього середовища , при цьому будь-яких розмов за абонентським номером мобільного зв"язку , що належить ОСОБА_6 не відбувався , деякі розмови між абонентами зафіксовані в протоколах , але відсутні безпосередньо в записах, знятих з транспортних телекомунікаційних мереж .
На експертизу зазначає ряд питань, які необхідно з"ясувати , а саме чи фіксувалися розмови з використанням АПК " ОСОБА_9 " , чи є зафіксована інформація з використанням АПК " ОСОБА_9 " оригінальною чи копією , з якого моменту здійснюється інформації з транспортних телекомунікаційних мереж при використанні АПК "Ракурс" , чи вносилися зміни в зафіксовану інформацію , чи могло зняття інформації при використанні АПК "Ракурс" дублюватися і в яких випадках, чому надана інформація з використанням АПК "Ракурс" дублювалася , чи могло здійснюватися зняття інформації з абонентського номера ОСОБА_6 без розмови в транспортній телекомунікаційній мережі , в тому числі під час гудка , під час отримання дзвінка, під час вихідного дзвінка до моменту початку розмови ( повний текст клопотання долучено).
Обвинувачений ОСОБА_6 підтримав заявлене захисником клопотання повністю , при цьому не заперечив , що на прослуханих судом записах зафіксовані його розмови.
Прокурор заперечив щодо призначення експертизи , так як не вбачає жодних суперечностей в записах , також зазначив , що є висновок Верховного Суду в якому зазначено, що всі копії записів є оригіналами.
Заслухавши думку учасників процесу з приводу заявленого клопотання , суд приходить до наступного висновку.
Як зазначає захисник експертиза матеріалів і засобів відео-звукозапису (фоноскопічна) це вид криміналістичної експертизи, в рамках якої здійснюється ідентифікація диктора за параметрами усної мови, ідентифікація апаратури, за допомогою якої здійснено запис (визначення, чи є запис оригінальним), та виявлення ознак монтажу записів.
Ідентифікація особи за фізичними параметрами голосу необхідна для з"ясування питань чи приймали ці люди участь у розмові, зафіксованій на фонограмі, та які саме слова та фрази ними промовлені? Яка кількість осіб брала участь у розмові, зафіксованій на аудіо-, відеозаписі? Обвинувачений не заперечує що саме він розмовляв з дружиною , кумом та іншими особами , отже не потрібна ідентифікація особи .
З`ясування технічних умов та технології отримання відео- та звукозапису проводиться з метою з"ясування на якому технічному апараті проводилася фіксація , чи один технічний пристрій застосовувався чи кілька , чи оригінальні записи надані чи це копії , чи не вносилися зміни в записи , тощо.
З приводу з`ясування технічних умов та технології отримання звукозапису, протоколи досліження інформації отриманої при застосуванні технічних засобів та протоколи за результатами проведення негласної слідчої дії - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж містять всю необхідну інформацію. Щодо дублювання розмов , то як встановлено після їх прослуховування , змісти продубльованих розмов є ідентичними . Питання належності та допустимості доказів отриманих в ході негласних слідчих дій , суд буде вирішувати в нарадчій кімнаті .
На підставі вищезазначеного та керуючись ст.350 КПК України , суд ,-
У Х В А Л И В :
В задоволенніклопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_7 в призначенні експертизиматеріалів ізасобів відео-звукозапису відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуюча суддя ОСОБА_1
Судді : ОСОБА_2
ОСОБА_3
Суд | Бобровицький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.04.2024 |
Оприлюднено | 26.04.2024 |
Номер документу | 118604515 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів |
Кримінальне
Бобровицький районний суд Чернігівської області
Кузюра В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні