Справа №295/5299/24
Категорія 75
2/295/1671/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Про залишення позовної заяви без руху
25.04.2024 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Чішман Л.М.,
вирішуючи питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Житомирського професійного політехнічного ліцею про визнання дій протиправними, скасування наказу про звільнення,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить прийняти до розгляду неповну, необґрунтовану позовну заяву, поновити строки для оскарження незаконного звільнення, надати час позивачу для подачі обґрунтованої, повної позовної заяви після отримання від відповідача копій документів, які стали підставою незаконного звільнення, визнати незаконними дії відповідача та скасувати незаконне звільнення позивача, скасувати наказ №105-к від 21.11.2022 про звільнення.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що з 2011 року працює на посаді викладача загально-професійної підготовки в Житомирському професійному політехнічному ліцеї. 19.02.2024 позивачем отримано рішення Житомирського апеляційного суду про відмову у скасуванні наказу про відсторонення. 22.03.2024 позивач дізнався про те, що його звільнено із займаної посади ще в 2022 році, у зв`язку з чим направив відповідачу заяву-клопотання про надання документів, що підтверджують факт звільнення.
У зв`язку з відсутністю згадуваних документів, а також з метою недопущення пропуску строку на звернення до суду з даним позовом, просить прийняти до розгляду неповну, необґрунтовану позовну заяву, надати строк для подачі обґрунтованої, повної позовної заяви після отримання від відповідача копій документів.
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, суддею встановлено наступне.
Вимоги до позовної заяви визначені статтями 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспортадля фізичнихосіб -громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету, відомості провжиття заходівдосудового врегулюванняспору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позовна заява не містить всіх перелічених обов`язкових реквізитів, визначених статтею 175 ЦПК України.
Відповідно до ч. 5, 6 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребовування.
Всупереч зазначеним вимогам ст. 177 ЦПК України позивачем не долучено до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, як і не заявлено клопотання про витребування таких документів у відповідача.
Процедура прийняття неповної/необґрунтованої позовної заяви не передбачена Цивільним процесуальним кодексом України.
Разом з тим, враховуючи обставини, якими обґрунтована позовна заява, суд вбачає достатньо підстав для надання позивачу подовженого строку, передбаченого ч. 2 ст. 185 ЦПК України, для усунення недоліків, зазначених у даній ухвалі, а саме - 20 днів з дня отримання даної ухвали.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За наведених обставин, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк 20 днів з дня отримання даної ухвали для усунення виявлених та викладених вище недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Житомирського професійного політехнічного ліцею про визнання дій протиправними, скасування наказу про звільнення залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків упродовж 20 (двадцяти) днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали надіслати позивачу.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Чішман
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2024 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 118619203 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Чішман Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні