справа № 699/411/23
провадження № 1-кп/691/203/24
УХВАЛА
25 квітня 2024 року Городищенський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника потерпілої ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , законного представника обвинуваченого ОСОБА_6 ОСОБА_7 , обвинуваченого ОСОБА_6 ( в режимі відеоконференції)
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городище заяву захисника обвинуваченого ОСОБА_6 адвоката ОСОБА_5 про самовідвід по матеріалах кримінального провадження відносно ОСОБА_6 за ознаками кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.2 ст. 125 КК України,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Городищенського районного суду Черкаської області перебувають на розгляді метеріали кримінального провадження відносно ОСОБА_6 за ознаками кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.2 ст. 125 КК України.
25.04.2024 року у судовому засіданні захисник ОСОБА_5 , підтримав раніше подану через канцелярію суду заяву (2315/24-Вх від 25.04.2024 року) про самовідвід, в обґрунтування заяви зазначено, що в ході розгляду даного кримінального провадження може виникнути конфлікт інтересів між захисником та обвинуваченим ОСОБА_6 .
Так, в іншому кримінальному провадженні, а саме: № 1202425000000128 від 04.04.2024 року він на підставі доручення РЦзНБВПД в Черкаській області від 05.04.2024 року за № 004-230000936, залучений як захисник ОСОБА_8 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п.12 ч. 2 ст. 115 КК України - вбивство за попередньою змовою групою осіб. Згідно пред`явленої підозри вбивство скоєно за участю ОСОБА_6 . Проте показання підозрюваних ОСОБА_8 , ОСОБА_6 мають істотні суперечності та розбіжності.
Вказані обставини можуть негативно вплинути на ефективності належного захисту обвинуваченого ОСОБА_9 в кримінальному провадженні № 12023250380000019.
Відповідно до ст. 80 КПК України, заява про самовідвід може бути заявлена як під час досудового розслідування так і під час судового провадження. Подання заяви про самовідвід після початку судового розгляду допускається лише у випадках, якщо підстава для відводу/самовідводу стала відома після початку судового розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 47, 78, 80 КПК України, просив задоволити самовідвід захисника обвинуваченого ОСОБА_6 - адвоката ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №12023250380000019 за правовою кваліфікацією ч. 2 ст. 125 КК України. Заяву про самовідвід захисника розглянути у його відсутність.
Прокурор дійсно підтвердила, що наявне відкрите кримінальне провадження на яке посилається захисник та вона погоджується з думкою адвоката, що в майбутньому може виникнути конфлікт інтересів, тому не заперечує відносно задоволення поданої заяви про самовідвід. Проте, їй не зрозуміло чому самовідвід не був заявлений в тому кримінальному провадженні, що перебуває на досудовому розслідуванні, при цьому звернула увагу на те, що оскільки обвинувачений ОСОБА_6 вчинив кримінальний проступок будучи неповнолітнім, то розгляд кримінальних проваджень даної категорії потребує особливого контролю. Також що захисник ОСОБА_5 був призначений в даному провадженні набагато раніше.
Представник потерпілої ОСОБА_4 , враховуючи наявність ще інших кримінальних проваджень відносно ОСОБА_6 та можливість в майбутньому їх об`єднання, що зумовить конфлікт інтересів, не заперечувала щодо задоволення самовідводу.
Законний представник обвинуваченого ОСОБА_6 ОСОБА_7 та сам обвинувачений не заперечували щодо задоволення самовідводу захисника.
Вислухавши думку учасників процесу, суд вважає наступне.
Відповідно до ч.ч. 1,3,4,5 ст.80 КПК України за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, дізнавач, захисник, представник, експерт, представник персоналу органу пробації, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід. Заяви про відвід можуть бути заявлені як під час досудового розслідування, так і під час судового провадження. Заяви про відвід під час судового провадження подаються до початку судового розгляду. Подання заяви про відвід після початку судового розгляду допускається лише у випадках, якщо підстава для відводу стала відома після початку судового розгляду. Відвід повинен бути вмотивованим.
Частиною 4 ст. 47 КПК України визначено підстави, за яких захисник після його залучення має право відмовитися від виконання своїх обов`язків, у випадках:
1) якщо є обставини, які згідно з цим Кодексом виключають його участь у кримінальному провадженні;
2) незгоди з підозрюваним, обвинуваченим щодо вибраного ним способу захисту, за винятком випадків обов`язкової участі захисника;
3) умисного невиконання підозрюваним, обвинуваченим умов укладеного з захисником договору, яке проявляється, зокрема, у систематичному недодержанні законних порад захисника, порушенні вимог цього Кодексу тощо;
4) якщо він свою відмову мотивує відсутністю належної кваліфікації для надання правової допомоги у конкретному провадженні, що є особливо складним.
В ч. 2 ст. 78 КПК України передбачені підстави для відводу захисника, а саме особа не має права брати участь у цьому ж кримінальному провадженні як захисник або представник також у випадках:
1) якщо вона у цьому провадженні надає або раніше надавала правову допомогу особі, інтереси якої суперечать інтересам особи, яка звернулася з проханням про надання правової допомоги;
2) зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю (зупинення дії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю або його анулювання) в порядку, передбаченому законом;
3) якщо вона є близьким родичем або членом сім`ї слідчого, прокурора, потерпілого або будь-кого із складу суду.
Згідно поданої заяви та пояснень наданих захисником у судовому засіданні ним заявлений цей самовідвід з метою недопущення у майбутньому конфлікту інтересів, оскільки в іншому кримінальному провадженні він здійснює захист підозрюваного ОСОБА_8 у вчиненні тяжкого злочину за попередньою змовою з обвинуваченим ОСОБА_6 , однак в ній не зазначено підстав для відводу, які передбачені нормами діючого КПК України.
Крім того, в даному кримінальному провадженні ОСОБА_6 обвинувачується у вчиненні кримінального проступку, який згідно обвинувального акту він вчинив самостійно. В цьому ж кримінальному провадженні прокурором підготовлено клопотання щодо проведення судової психіатричної експертизи, оскільки в іншому кримінальному провадженні ОСОБА_6 уже визнаний таким, що не є осудним.
Тобто, дане кримінальне провадження та кримінальне провадження, в якому захисник здійснює захист підозрюваного ОСОБА_8 є різними кримінальними провадженнями та обставини їх вчинення не пов`язані між собою, тому суд вважає, що на даний час відсутні передбачені законом підстави для відводу захисника, а тому в задоволенні заяви про самовідвід захисника ОСОБА_5 , слід відмовити.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 77, 80, 81, 372 КПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
у задоволенні заяви захисника обвинуваченого ОСОБА_6 адвоката ОСОБА_5 про самовідвід по матеріалах кримінального провадження відносно ОСОБА_6 за ознаками кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч.2 ст. 125 КК України, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2024 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 118620892 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Умисне легке тілесне ушкодження |
Кримінальне
Городищенський районний суд Черкаської області
Черненко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні