Справа № 367/4070/23
Провадження №2-ві/367/18/24
УХВАЛА
Іменем України
25 квітня 2024 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Третяк Я.М., розглянувши заяву представника позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - адвоката Андрєєва Микити Андрійовича про відвід головуючого судді Горбачової Юлії Вікторівни у справі № 367/4070/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу,
ВСТАНОВИВ:
25 квітня 2024 року згідно із протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями в провадження судді Ірпінського міського суду Київської області Третяк Я.М. розподілено заяву представника позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - адвоката Андрєєва Микити Андрійовича про відвід головуючого судді Горбачової Юлії Вікторівни у справі № 367/4070/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу.
Посилаючись на те, що суддею неодноразово відкладається судове засідання та станом на 18.04.2024 справу не вирішено, заявник вважає наявними підстави для відводу судді Горбачової Ю.В. на підставі п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України.
За правилами ч. 7 ст. 40 ЦПК України питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.
Оскільки вказана заява про відвід головуючого судді надійшла поза межами судового засідання, її розгляд проводиться за правилами письмового провадження.
Дослідивши заяву про відвід судді та матеріали цивільної справи, вважаю за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ст. 36 ЦПК України, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя. Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Відповідно до ст. 39 ЦПК України, з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід. З підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, судді, секретарю судового засідання, експерту, спеціалісту, перекладачу може бути заявлено відвід учасниками справи. Відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу. Встановлення обставин, вказаних у пунктах 1-4 частини першої статті 36 цього Кодексу, статті 37 цього Кодексу, звільняє заявника від обов`язку надання інших доказів упередженості судді для цілей відводу. Якщо відвід заявляється повторно з підстав, розглянутих раніше, суд, який розглядає справу, залишає таку заяву без розгляду.
Так, Європейський суд з прав людини у справі "Хаушильдт проти Данії" (справа N 11/1987/134/188, скарга N 10486/83) наголошував, що суду потрібні докази фактичної наявності упередженості судді для відсторонення його від справи. Причому суддя вважається безстороннім, якщо тільки не з`являються докази протилежного. Таким чином, існує презумпція неупередженості судді, а якщо з`являються сумніви щодо цього, то для його відводу в ході об`єктивної перевірки має бути встановлена наявність певної особистої заінтересованості судді, певних його прихильностей, уподобань стосовно однієї зі сторін у справі. При цьому враховується думка сторін, однак вирішальними є результати об`єктивної перевірки.
Вивчивши заяву про відвід судді, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу, оскільки, зважаючи на доводи заявника в обґрунтування заявленого відводу судді Горбачовій Ю.В., об`єктивних підстав, які б свідчили про існування обставин, визначених ст. ст. 36, 37 ЦПК України, судом не встановлено.
Наведені заявником твердження щодо відкладення судового засідання та не вирішення справи по суті, не свідчить про наявність підстав, передбачених ст. ст. 36, 37 ЦПК України, та не може бути підставою для відводу.
Керуючись статтями 36, 39, 40 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити в задоволенні заяви представника позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - адвоката Андрєєва Микити Андрійовича про відвід головуючого судді Горбачової Юлії Вікторівни у справі № 367/4070/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud1013/ та в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням -http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя: Я.М. Третяк
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2024 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 118634857 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Третяк Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні