Справа № 522/6399/24
Провадження № 2/522/4524/24
УХВАЛА
25 квітня 2024 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Косіцина В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Малиновська державна нотаріальна контора у м. Одесі про зміну черговості права на спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
24 квітня 2024 року до Приморського районного суду м. Одеси надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Малиновська державна нотаріальна контора у м. Одесі про зміну черговості права на спадкування, у якій позивачка просить визнати за ОСОБА_3 право на спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 разом із спадкоємцями першої черги; змінити черговість одержання ОСОБА_3 права на спадкування після смерті діда ОСОБА_4 , з п`ятої черги спадкування за законом на першу чергу спадкування за законом.
За результатами автоматизованого розподілу справи між суддями, вона передана на розгляд судді Косіциній В.В.
26 квітня 2024 року до Приморського районного суду м. Одеси надійшла заява представника позивача ОСОБА_5 , у якій заявник вказує, що після подання позовної заяви з`ясувалося, що до складу спадщини входить нерухоме майно, яке знаходиться на території Суворовського району міста Одеси, а тому, просить передати матеріали справи №522/6399/24 до Суворовського районного суду м. Одеси.
Відповідно до ч.1 ст.30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Згідно листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» від 16.05.2013 року № 24-753/0/4-13, підсудність справ про спадкування визначається за правилами ст. 109 ЦПК. Позови щодо права спадкування за загальними правилами підсудності подаються до суду за місцем проживання (знаходження) відповідача, за винятком позовів щодо нерухомого спадкового майна, які подаються до суду за місцезнаходженням цього майна. Відповідно до ч. 1 ст. 114 ЦПК позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Спір з приводу усунення спадкоємця від набуття права власності на нерухомість (її частку) розглядається за місцезнаходженням майна. Такий висновок зробив ВС в постанові №489/2055/19 від 04.12.2019 року.
Враховуючи те, що до складу спадщини входить майно, що відповідно до заяви представника позивача ОСОБА_5 знаходиться в Суворовському районі міста Одеси, тобто, спір виник між сторонами з приводу набуття права власності на нерухоме майно, спосіб набуття права власності спадкування, суд доходить до висновку про те, що справа належить до територіальної юрисдикції Приморського районного суду м. Одеси.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Слід також зауважити, що в силу ст. 378 ЦПК України, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності), судове рішення, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно з ч. 3 ст. 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
У статті 32 ЦПК України вказує на те, що не допускаються спори між судами про підсудність.
Враховуючи викладене, підстави для розгляду цивільної справи №522/6399/24 Приморським районним судом м. Одеси відсутні, справа підлягає передачі за підсудністю, на розгляд до територіальної юрисдикції Суворовського районного суду м. Одеси (65003, м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 68).
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 30, 31, 32, 187, 260, 353, 378 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали цивільної справи №522/6399/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Малиновська державна нотаріальна контора у м. Одесі про зміну черговості права на спадкування передати за підсудністю Суворовського районного суду м. Одеси (65003, м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 68).
Копію ухвали про передачу справи за підсудністю направити позивачу.
Передачу справи №522/6399/24 на розгляд до Суворовського районного суду м. Одеси здійснити на підставі даної ухвали не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга буде подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.
Суддя Косіцина В.В.
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 26.04.2024 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 118639371 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Косіцина В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні