Справа № 129/3874/23
Провадження № 22-ц/801/1032/2024
Категорія: 68
Головуючий у суді 1-ї інстанції Капуш І. С.
Доповідач:Войтко Ю. Б.
ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
19 квітня 2024 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з цивільних справ:
судді-доповідача Войтка Ю. Б.,
суддів Міхасішина І. В., Стадника І. М.,
розглянув заяву представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Покотила ВладиславаМиколайовича про участьу судовомузасіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів в справі № 129/3874/23 за позовом за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Гайсинська інкубаторно-птахівнича станція» про поділ спільного майна подружжя,
встановив:
У провадженні Вінницького апеляційного суду перебуває зазначена вище цивільна справа, розгляд якої призначено 30 квітня 2024 року о 11:40 год. в приміщенні Вінницького апеляційного суду, з повідомленням про дату, час і місце розгляду учасників справи.
17 квітня 2024 року на адресу суду надійшла заява представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Покотила В. М.,у якійвін проситьзабезпечити проведеннясудового засіданняу ційсправі врежимі відеоконференціїпоза межамиприміщення судуз використаннямвласних технічнихзасобів відповідно до статті 212 ЦПК України з метою доступу до правосуддя та забезпечення його участі в судовому засіданні в апеляційному суді.
Згідно з частиною сьомою статті 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 43 ЦПК України учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Відповідно до частин першої - п`ятої статті 212 ЦПК Україниучасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язкова.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
На виконання пунктів 18, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/ 0/15-21, з 01 жовтня 2022 року доступ користувачів до сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС (далі - ВКЗ) можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua) (далі - EC). Пунктом 46 розділу 3 цього Положення передбачено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у встановленому процесуальним законом порядку може брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Згідно з пунктами 49, 50 цього Положення для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті, перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку. Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання у режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Ураховуючи право та бажання представника відповідача брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, беручи до уваги введення на території України воєнного стану, з метою забезпечення своєчасного розгляду судової справи та забезпечення права на доступ до правосуддя, апеляційний суд вважає за можливе провести судове засідання, призначене у справі № 129/3874/23 30квітня 2024року о11:40год.,в режимівідеоконференції позамежами приміщеннясуду звикористанням власнихтехнічних засобівта електронногопідпису адвоката Покотила В. М.
Керуючись ст. 43, 212, 381 ЦПК України, суд апеляційної інстанції,
ухвалив:
Заяву представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Покотила Владислава Миколайовича про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.
Розгляд цивільної справи № 129/3874/23 призначений 30 квітня 2024 року о 11:40 год. провести в режимі відеоконференції за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за участю представника відповідача ОСОБА_1 адвоката Покотила Владислава Миколайовича.
Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя-доповідач Ю. Б. Войтко
Судді: І. В. Міхасішин
І. М. Стадник
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2024 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118686450 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Войтко Ю. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні