Ухвала
від 29.04.2024 по справі 465/10207/23
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/10207/23

2/465/1094/24

У Х В А Л А

підготовчого судового засідання

29.04.2024 р. м. Львів

Франківський районний суд м. Львова у складі:

головуючого-судді Мартинишин М.О.

з участю секретаря Кондрашин В.Р.

представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у підготовчому судовому засіданні у м. Львові цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Надія-НЛ» до ОСОБА_2 про витребування майна із чужого незаконного володіння

ВСТАНОВИВ:

У проваджені Франківського районного суду м. Львова знаходиться цивільна справа № 465/10207/23 за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Надія-НЛ» до ОСОБА_2 про витребування майна із чужого незаконного володіння.

Представник позивача у підготовчомусудовому засіданнізаявив клопотанняпро витребування від ОСОБА_2 рішення(розпорядження), або інший нормативний документ органів влади та управляння м. Львова,я ким надано підвальні приміщення літ. ХІІ, ХІІІ та ХІV будинку АДРЕСА_1 в користуванні ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , оскільки таких документів немає у розпорядженні позивача. Просить клопотання задовольнити.

Відповідач у підготовче судове засідання не з`явився з невідомих суду причин, хоча повідомлявся про день, час та місце розгляду справи належним чином.

Заслухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання представника позивача про витребування доказів слід задоволити, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносин, що виникають у державі.

У відповідності з п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, яка відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов`язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.

Відповідно до ст. 55 Конституції України,кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.

Згідно з ч.1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Частинами 1-3 статті 12 ЦПК України передбачено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків,передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 №14 «Про судове рішення у цивільній справі», враховуючи принцип безпосередності судового розгляду, рішення може бути обґрунтоване лише доказами, одержаними у визначеному законом порядку та дослідженими в судовому засіданні.

В силу ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або запереченьст. 77 ЦПК України.

Згідно з нормамист.84ЦПК України особи, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Згідно з п. 10 ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд вирішує заяви та клопотання учасників справи.

З огляду на вищевикладене, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи по суті заявлених позовних вимог, з метою забезпечення права на судовий захист та враховуючи неможливість подання відповідних доказів представником позивача, а тому суд вважає, що клопотання слід задоволити.

Керуючись ст.ст.12,13,43, 81, 84, 197, 222, 258-260ЦПК України

ПОСТАНОВИВ:

клопотання представника позивача задоволити.

Витребувати від ОСОБА_2 докази, а саме рішення(розпорядження), або інший нормативний документ органів влади та управляння м. Львова,я ким надано підвальні приміщення літ. ХІІ, ХІІІ та ХІV будинку АДРЕСА_1 в користуванні ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

Копію ухвали направити до ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) для відома та виконання.

Витребуваний доказ надіслати до суду або подати до канцелярії суду у строк до 29.05.2024 року.

Роз`яснити ОСОБА_2 , що відповідно до ст.84ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи,які немають можливостіподати доказ,який витребовуєсуд,або немають можливостіподати такийдоказ увстановлені строки,зобов`язані повідомитипро цесуд іззазначенням причинпротягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Мартинишин М.О.

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення29.04.2024
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу118689777
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння

Судовий реєстр по справі —465/10207/23

Ухвала від 26.07.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартинишин М. О.

Ухвала від 29.05.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартинишин М. О.

Ухвала від 29.04.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартинишин М. О.

Ухвала від 29.04.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартинишин М. О.

Ухвала від 29.04.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартинишин М. О.

Ухвала від 01.01.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Мартинишин М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні