ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"23" квітня 2024 р. м. УжгородСправа № 907/294/24
Суддя Господарського суду Закарпатської області Лучко Р.М.,
за участю секретаря судового засідання Піпар А.Ю.
Розглянув матеріали справи
за позовом ОСОБА_1 , с. Велика Копаня Виноградівського району Закарпатської області
до відповідача 1 ОСОБА_2 , с. Верхній Коропець Мукачівського району Закарпатської області
до відповідача 2 ОСОБА_3 , с. Негрово Іршавського району Закарпатської області
до відповідача 3 ОСОБА_4 , с. Доробратово Іршавського району Закарпатської області
до відповідача 4 Товариства з обмеженою відповідальністю «Ресурс-Інвест-Сервіс», с. Негрово Іршавського району Закарпатської області
про визнання трудових відносин припиненими
За участю представників:
позивача Лукачко І.Й., адвокат, ордер серії АО №1109157 від 12.02.2024;
відповідачів не з`явилися;
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Закарпатської області з позовом до відповідача 1 - ОСОБА_2 , до відповідача 2 - ОСОБА_3 та до відповідача 3 ОСОБА_4 , в якому просить суд визнати припиненими трудові відносини ОСОБА_1 з Товариством з обмеженою відповідальністю «Ресурс-Інвест-Сервіс» у зв`язку зі звільненням за власним бажанням на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи №907/294/24 визначено головуючого суддю Лучка Р.М., що підтверджується протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19 березня 2024 року.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 25 березня 2024 року позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків, виявлених судом.
27 березня 2024 року від представника позивача через систему «Електронний суд» надійшла заява про усунення недоліків у якій адвокат просить замінити первісних відповідачів на належного відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Ресурс-Інвест-Сервіс». Крім того, у прохальній частині поданої заяви адвокат просить суд первісних відповідачів залучити до участі у справі як третіх осіб.
Ухвалою від 01 квітня 2024 року суд прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі, постановив розглянути спір за правилами загального позовного провадження, встановив учасникам справи процесуальні строки для подання заяв по суті спору та призначив підготовче засідання на 23 квітня 2024 року.
Відповідачі участь уповноважених представників у підготовчому засіданні 23 квітня 2024 року не забезпечили. Однак, судом встановлено, що у матеріалах справи відсутні доказів належного повідомлення відповідачів 1, 2, 3, 4 про дату, час та місце проведення підготовчого засідання.
У підготовчому засіданні 23 квітня 2024 року взяв участь представник позивача адвокат Лукачко І.Й., який заявив усне клопотання про залишення без розгляду поданого до суду 27.03.2024 клопотання про заміну процесуального статусу відповідачів 1, 2, 3 на третіх осіб.
Суд розглянувши у підготовчому засіданні клопотання представника позивача про залишення без розгляду поданого до суду 27.03.2024 у заяві про усунення недоліків клопотання про заміну процесуального статусу відповідачів 1, 2, 3 на третіх осіб вважає за можливе його задовольнити з огляду на таке.
Згідно ст. 42 Господарського процесуального кодексу України (надалі ГПК України) учасники справи мають право, зокрема подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб, користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
За приписами ч. 2 ст. 14 ГПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами на власний розсуд.
Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч. 4 ст. 13 ГПК України).
Одним з основних засад (принципів) господарського судочинства є принцип диспозитивності, за яким суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Статтею 15 ГПК України встановлено, що суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Приписами п. 10 ч. 2 ст. 182 ГПК України встановлено, що у підготовчому засіданні суд, вирішує заяви та клопотання учасників справи.
Зважаючи на наведене а також з урахуванням принципу диспозитивності господарського процесу, суд вважає за можливе задовольнити клопотання представника позивача та залишає клопотання про заміну процесуального статусу відповідачів 1, 2, 3 на третіх осіб без розгляду.
Пунктом 1 частини 2 ст. 183 ГПК України визначено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках визначних частиною другою статті 202 цього Кодексу.
За приписами п. 1 ч. 2 ст. 202 ГПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з підстав неявки в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання.
З огляду на наведене, враховуючи відсутність у матеріалах справи доказів належного повідомлення відповідачів про дату, час та місце проведення підготовчого засідання, з метою правильного і об`єктивного розгляду справи та надання сторонам, передбаченого ст. ст. 42, 46 ГПК України, рівного права на захист своїх прав та охоронюваних законом інтересів, підготовче засідання підлягає відкладенню.
Керуючись ст. ст. 42, 120, 121, 177, 182, 183, 202, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Клопотання представника позивача від 27.03.2024 про заміну процесуального статусу відповідачів 1, 2, 3 на третіх осіб залишити без розгляду.
2. Відкласти підготовче засідання у справі на 21 травня 2024 р. на 12:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Закарпатської області за адресую: м. Ужгород, вул. Коцюбинського, 2а, зал судових засідань № 2.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в частині залишення клопотання без розгляду до Західного апеляційного господарського суду, в порядку та строки встановлені ст.ст. 255, 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя Р.М. Лучко
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2024 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118701221 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з діяльністю органів управління товариства |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Лучко Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні