ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о в і д к р и т т я п р о в а д ж е н н я у с п р а в і
м.Чернівці
29 квітня 2024 року Справа № 926/1145/24
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Гушилик Світлани Миколаївни, розглянувши позовну заяву за вх.№1145 від 25.04.2024 року,
за позовом Першого заступник керівника Чернівецької обласної прокуратури (58001, м.Чернівці, вул.М.Кордуби, 21-А)
в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби (79007, м.Львів, вул.Костюшка, 8)
до відповідачів:
1) Товариства з обмеженою відповідальністю "ЩИТ-1" (03028, м.Київ, вул.Саперно-Слобідська, 22, прим.304)
2) Буковинської митниці Держмитслужби (58023, м.Чернівці, вул.Руська, 248-М)
про визнання договору недійсним та стягнення коштів в розмірі 474604,16 грн
В С Т А Н О В И В:
Перший заступник керівника Чернівецької обласної прокуратури в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби звернувся до Господарського суду Чернівецької області з позовом до відповідачів Товариства з обмеженою відповідальністю "ЩИТ-1" та Буковинської митниці Держмитслужби з вимогами:
1. Визнати недійсним укладений між Буковинською митницею Держмитслужби тa Товариством з обмеженою відповідальністю "ЩИТ-1" договір від 30.01.2020 року №186 по наданню послуг по охороні об`єктів Буковинської митниці Держмитслужби;
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЩИТ-1" на користь Буковинської митниці Держмитслужби 474604,16 грн, а з Буковинської митниці Держмитслужби одержані нею за рішенням суду 474604,16 грн стягнути в дохід держави в особі Західного офісу Держаудитслужби.
25.04.2024 року відділом документального та інформаційного забезпечення суду зареєстровано матеріали позовної заяви за вх.№1145.
Витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.04.2024 року позовну заяву за вх.№1145 передано судді Гушилик С.М.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
Статтею 12 ГПК України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч.3 ст.12 ГПК України).
Приймаючи до уваги вище викладене, розглянувши матеріали позовної заяви, враховуючи характер спірних правовідносин, беручи до уваги предмет спору, категорію справи та її складність, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, можливий обсяг і характер доказів у справі, з метою забезпечення принципів змагальності сторін, диспозитивності та пропорційності, господарський суд вважає, що зазначена справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого засідання.
Крім цього, в прохальній частині позову прокурор просить залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача Антимонопольний комітет України та третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Чернівецьку митницю.
Частинами 1, 2 статті 50 ГПК України встановлено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
На думку прокурора, рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки Антимонопольного комітету України як органу, уповноваженого державою на забезпечення дотримання законодавства про захист економічної конкуренції, посилаючись на те, що рішенням Адміністративної колегії Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 06.04.2023 року №60/30-р/к дії ТОВ "ЩИТ-1" кваліфіковано як антиконкурентну узгоджену поведінку, що спотворила результати торгів, і на нього, за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, накладено штраф.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про необхідність залучення Антимонопольного комітету України до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
Окрім того, суд бере до уваги, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки Чернівецької митниці яка є правонаступником відповідача-2 Буковинської митниці Держмитслужби (яка на даний момент знаходиться в стані припинення), з метою повного, всебічного та об`єктивного вирішення спору, а відтак суд дійшов висновку про необхідність залучення Чернівецької митниці до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача-2.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 50, 162, 176, 234, 235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого засідання.
3. Залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Антимонопольний комітет України (03035, м.Київ, вул.Митрополита Василя Липківського, 45; код 00032767).
4. Залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача 2 - Чернівецьку митницю (58023, м.Чернівці вул.Руська, 248-М; код 4397135)
5.Підготовче засідання призначити на 22 травня 2024 року на 10 годину 00 хвилин.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області за адресою: м.Чернівці, вул.О.Кобилянської, 14, зал судових засідань №3 (другий поверх), телефон 52-47-40, за участю представників сторін та третіх осіб.
6. Відповідачам:
в порядку ст.ст.165, 251 ГПК України, надати суду протягом 15 (п`ятнадцяти) календарних днів з дня вручення цієї ухвали відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу, докази такого направлення надати суду до початку засідання.
Попередити відповідачів, що згідно з ч.9 ст.81 ГПК України у разі неподання учасником справи витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання та яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.
7. Зобов`язати прокурора:
- надіслати третім особам копії позовної заяви і доданих до неї документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
8. Запропонувати прокурору та позивачу - в порядку ст.ст.166, 251 ГПК України, протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання відзиву на позов подати суду відповідь на відзив, копію відповіді надіслати відповідачу, докази такого направлення надати суду.
Прокурору та позивачу роз`яснити, що відповідно до п.2 ч.2 ст.46 ГПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір вимог до початку першого судового засідання якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, а також відповідно до ч.3 ст.46 ГПК України позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за 5 (п`ять) днів до початку першого судового засідання у справі, що розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
9. Відповідачам - в порядку ст.ст.167, 251 ГПК України, протягом 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання відповіді на відзив подати суду заперечення, копію заперечення надіслати позивачу, докази такого направлення надати суду.
Роз`яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Суд звертає увагу, що при направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
Довести до відома сторін, що відповідно до ч.8 ст.80 ГПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
10. Запропонувати третім особам:
- у 10 денний строк подати до суду пояснення щодо позову та відзиву з дня отримання позову та відзиву відповідно; одночасно надіслати сторонам копії письмових пояснень та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду.
11. Учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (тобто дистанційно (з дому, офісу, іншого власного приміщення), не прибуваючи до суду) за допомогою власних технічних засобів (комп`ютеру, телефону, що має камеру, тощо), через сервіс "EasyCon" - https://vkz.court.gov.ua/.
Суд повідомляє учасників справи, що відповідно до ч.8 ст.6 ГПК України особа, яка зареєструвала електронний кабінет в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до ЗУ "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Реєстрація в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб адресою: http://cv.arbitr.gov.ua/sud5027/
Суддя С.М. Гушилик
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118704029 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гушилик Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні