У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 квітня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/394/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛКАРО ХОЛДІНГ» (код 39880549)49001, м. Дніпро, вул. Костомарівська, 1-а, секція 1, приміщення 6н 49000, м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, 49, офіс 30-а (адреса представника адвоката Бесчасової Дар`ї Олегівни) (ІНФОРМАЦІЯ_1 )до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРАЙМ ЛЕНД» (код 40853183) 17000, смт. Козелець Чернігівського району Чернігівської області, вул. Соборності, 118 (prime-land@ukr.net)про стягнення 1 508 715 грн 58 коп.
ВСТАНОВИВ:
24 квітня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛКАРО ХОЛДІНГ» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРАЙМ ЛЕНД» про стягнення 615 060,00 грн заборгованості по оплаті послуг, наданих згідно Договору № П-01\04\22 про виконання сільськогосподарських робіт (послуг) від 01.04.2022, 130 866,62 грн нарахованого на суму боргу індексу інфляції, 214 314,52 грн двадцяти чотирьох процентів річних, 44 648,86 грн п`яти процентів річних з простроченої суми та 503 825,59 пені.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем взятих на себе зобов`язань щодо оплати наданих послуг.
Згідно ст. 161, 162 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявою по суті справи є, зокрема, позовна заява.
Позовна заява повинна містити, зокрема зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
В порушення вищевказаної вимоги позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛКАРО ХОЛДІНГ» не містить обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються, а саме: нарахованого на суму боргу індексу інфляції, двадцяти чотирьох процентів річних, п`яти процентів річних з простроченої суми та пені. При цьому, в позовній заяві позивач поряд з відповідною сумою зазначає, що «(розрахунок додається)», однак фактично такі розрахунки до позову додані не були, в переліку доданих до позову документів не значаться.
Крім того, за правилами ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з ч. 2, 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлена в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, звертаючись з позовною заявою про стягнення 1 508 715,58 грн, позивач мав сплатити судовий збір в розмірі 18 104,59 грн (з урахуванням подачі позову в електронній формі).
Однак документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі позивачем до позовної заяви додані не були.
При цьому, в позовній заяві позивач вказує, що «Відповідно до розмірів судового збору, визначених ЗУ «Про судовий збір», який повинен був сплатити позивач при поданні позовної заяви становить 22630,73 грн.
… сплачено судовий збір в розмірі 18104,58 грн. (22630,73 грн.*0.8), який розрахований відповідно до зазначених вище вимог Закону.»
За змістом ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи, що позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛКАРО ХОЛДІНГ» не відповідає вимогам, встановленим ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, вона залишається без руху.
Керуючись ст. 161, 162, 164, 174, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛКАРО ХОЛДІНГ» про стягнення 1 508 715 грн 58 коп. залишити без руху.
Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕЛКАРО ХОЛДІНГ» протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху подати до господарського суду разом із заявою про усунення недоліків:
- позовну заяву, оформлену з додержанням вимог, передбачених ст. 162 Господарського процесуального кодексу України;
- докази відправлення відповідачу копії заяви про усунення недоліків та копії належно оформленої позовної заяви і доданих до неї документів;
- докази сплати судового збору в сумі 18 104,59 грн.
Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «ЕЛКАРО ХОЛДІНГ», що в разі неусунення всіх недоліків заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Дата набрання ухвалою законної сили 29.04.2024.
Суддя А.С. Сидоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 118704088 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Сидоренко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні