Ухвала
від 25.04.2024 по справі 127/10367/24
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/10367/24

Провадження № 2/127/1295/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 квітня 2024 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ан О.В., розглянувши заяву представника позивача ОСОБА_1 про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Вінницької міської ради, ОСОБА_3 про визнання членом сім`ї квартиронаймача, визнання права користування житловим помешанням, зобов`язання укласти договру найму житлового приміщення,

УСТАНОВИВ:

У провадженні суду перебуває справа за позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Вінницької міської ради, ОСОБА_3 про визнання членом сім`ї квартиронаймача - ОСОБА_4 , визнання права користування житловим помешанням - квартирою АДРЕСА_1 , зобов`язання укласти договру найму житлового приміщення квартирою АДРЕСА_1 .

Ухвалою суду від 08.04.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження.

Представник позивача надав суду клопотання про витребування доказі спадкової справи, відкритої після смерті ОСОБА_4 ; та витребування у КП «ВМ БТІ» інвентаризаційної справи на квартиру АДРЕСА_2 для підтвердження обставин визначених у позові. Представник не вказав які саме докази необхідні та які обставини ці докази можуть довести.

Згідно ч. 1-3 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.

Згідно ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Докази згідно ст. 77 ЦПК України повинні бути належними тобто такими, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Клопотання представника позивача не відповідає вимогам ст. 84 ЦПК України. Так представник не вказує докази належить витребуватим, як обставини підтверджують вказані докази, або які аргументи вони можуть спростувати, якві дії вчинив позивач , щоб отримати докази самостійно.

При вирішенні питання чи підлгає клопотання задовленню, суд керується критріями належності доказів, тобто чи стосуються докази предмету доказування. В зав`язку з тим, що у клопотання представник позивача не вказав, а суд не вбачає яка інформація зі спадколвої справи може стосуватися предмету доказування т.к. право користування житловим помешкання відноситься до особистих немайнових прав спадкодавця і не входять до складу спадщини .

В зв`язку з тим, що інвентартна справа це документ, який має довідкову інформацію про фактичний стан нерухомості, а саме: про площі, поверховості, дату побудови, капремонту, товщину стін, теххарактерісти покрівлі та фундаменту. Вона виготовляється як на всю будівлю, так і на окремі приміщення ( квартири) .

Варто відзначити, що інформація техного характеру не є предметом позову.

Отже докази, які просить витребувати представник позивача не належні і підстав для їх витребовування суд не вбачає.

На підставі викладеного та керуючись статтями 76, 84, 260, 353 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання представника позивача адвоката Олійника Олександра Леонідовича про витребування доказів відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення25.04.2024
Оприлюднено01.05.2024
Номер документу118714303
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них

Судовий реєстр по справі —127/10367/24

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Ан О. В.

Ухвала від 25.04.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Ан О. В.

Ухвала від 08.04.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Ан О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні