Ухвала
від 23.04.2024 по справі 616/300/20
ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 616/300/20 Номер провадження 22-ц/814/2236/24Головуючий у 1-й інстанції Косик С.М. Доповідач ап. інст. Абрамов П. С.

У Х В А Л А

23 квітня 2024 року м. Полтава

Полтавський апеляційний суд у складі судді-доповідача Абрамова П.С., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційноюскаргою представника ФГ «Гниличанська Нива», адвоката Костирі Г.А., на ухвалу Машівського районного суду Полтавської області від 01 квітня 2024 року, що постановленаза результатомрозгляду клопотання відповідача ОСОБА_1 про призначення судової посмертної почеркознавчої експертизи

у справіза позовом Фермерського господарства «Гниличанська Нива» до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ФОП ОСОБА_2 , про визнання недійсною додаткової угоди

та зустрічнимпозовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства «Гниличанська Нива», треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору ФОП ОСОБА_2 , Головне управління Держгеокадастру у Харківській області, про визнання недійсною додаткової угоди, скасування рішення та запису про державну реєстрацію

УСТАНОВИВ:

Ухвалою Машівського районного суду Полтавської області від 01 квітня 2024 року призначено у справі судову посмертну почеркознавчу експертизу, провадження у справі зупинено.

Із вказаною ухвалою не погодилось ФГ «Гниличанська Нива» та оскаржило її в апеляційному порядку через свого представника адвоката Костирю Г.А.

Вирішуючи питання відкриття апеляційного провадження, суд перевіряє дотримання заявником строку на апеляційне оскарження, передбаченого статтею 354 ЦПК України, а також відповідність апеляційної скарги вимогамстатті 356 ЦПК України.

Щодо строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

З матеріалів справи вбачається наступне.

01.04.2024 постановлено повний текст ухвали, що оскаржується.

Апеляційна скарга подана через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» 03.04.2024, тобто з дотриманням встановленого законом процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали.

Щодо відповідності апеляційної скарги вимогамстатті 356 ЦПК України.

Відповідно до вимог п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 5 статті 356 ЦПК України передбачено, що якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.

Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що за подачу апеляційної скарги юридичною особою на ухвалу суду підлягає сплаті судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до положень ч. ч. 1, 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Як вбачається зі змісту апеляційної скарги, поданої в електронній формі, скаржником не сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги та не зазначено підстав звільнення від його сплати.

Всупереч вимогам п. 3 ч. 4 ст.356ЦПК України до апеляційної скарги не додано документ, що підтверджує сплату судового збору у встановленому законом порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

З урахуванням викладених норм права, за подачу апеляційної скарги підлягає сплаті судовий збір у сумі 2422,40 грн (з урахування коефіцієнту зниження ставки судового збору відповідно до Закону).

Також, згідно з вимогами п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України у разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.

Згідно з ч. 7 ст. 43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення. Якщо інший учасник справи відповідно дочастини шостоїстатті 14 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Всупереч вимогам п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги, поданій в електронній формі через електронний суд, не додано доказів її надіслання іншим учасникам відповідно до правил надіслання, передбачених статтею 43 цього Кодексу.

Невідповідність апеляційної скарги вимогам статті 356 ЦПК України є підставою для залишення її без руху на підставі ч. 2 ст. 357 ЦПК України.

За таких обставин, апеляційну скаргу необхідно залишити без руху у порядку ч. 2ст. 357 ЦПКУкраїни та надати скаржнику строку для усунення зазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії даної ухвали (ч. 2 ст. 185 ЦПК України).

Для належногоусунення недоліківскаржнику необхідноу строкдесять днів з моменту отримання копії даної ухвали подати до апеляційного суду на ім`я судді-доповідача ОСОБА_3 заяву про усунення недоліків із зазначенням номеру справи, до якої долучити:

1) докази сплати судового збору за подачу апеляційної скарги у сумі 2 422 грн;

2) докази надіслання апеляційної скарги іншим учасникам справи з урахуванням правил надіслання, передбачених статтею 43 цього Кодексу.

Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях:

Отримувач коштів: ГУК у Полт.обл/тг м.Полтава/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37959255

Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО): 899998;

Рахунок отримувача: UA528999980313111206080016719

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу: *;101;


(код ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), РНОКПП для фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір,за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від
(Дата оскаржуваного рішення) по справі
(Номер справи), Полтавський апеляційнийсуд (назва суду, де розглядається справа)

Також, судовий збір можливо сплатити он-лайн на офіційному сайті Судової влади України за веб-посиланням https://pla.court.gov.ua.

Керуючись статтямич. 2 ст. 357, ст. ст. 185, 354, 356 ЦПК України,Законом України «Про судовий збір»

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу представника ФГ «Гниличанська Нива», адвоката Костирі Г.А., на ухвалу Машівськогорайонного судуПолтавської областівід 01квітня 2024року - залишити без руху.

Надати скаржнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений апеляційним судом та порядок апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута скаржнику у порядку ч. 2 ст. 357, ст. 185 ЦПК України.

Ухвала набирає законної сили з дня її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючи суддя П.С. Абрамов

СудПолтавський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення23.04.2024
Оприлюднено02.05.2024
Номер документу118724403
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —616/300/20

Рішення від 13.01.2025

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Рішення від 13.01.2025

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 29.08.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Ухвала від 14.08.2024

Цивільне

Машівський районний суд Полтавської області

Косик С. М.

Постанова від 20.06.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Абрамов П. С.

Ухвала від 14.06.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Абрамов П. С.

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Абрамов П. С.

Ухвала від 28.05.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Абрамов П. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні