Ухвала
від 29.04.2024 по справі 420/5112/24
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 420/5112/24

УХВАЛА

29 квітня 2024 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Марина П.П.,

секретаря судового засідання Бушанської В.І.,

за участю сторін:

від позивача - ОСОБА_1

розглянувши у підготовчому судовому засіданні заяву судді Марина П.П. про самовідвід судді від розгляду адміністративної справи №420/5112/24

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла справа №420/11843/22 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Автоматизованою системою справу №420/5112/24 призначено головуючому судді Марину П.П.

26.04.2024 року головним спеціалістом з режимно-секретної роботи складено доповідну записку про те, що на виконання ухвали судді Одеського окружного адміністративного суду МАРИНА П. за адміністративною справою №420/5112/24, 26 квітня 2024 року, співробітниками Управління фельдзв`язку, відповідно до вимог Постанови-939, доставлено пакет №34/54-1216 з грифом «Таємно», 369/34/54-2024дск. У зв`язку з відсутністю допуску та доступу до державної таємниці у судді МАРИНА П. , просить вирішити питання щодо передачі зазначеної адміністративної справи на повторний перерозподіл серед суддів, які мають допуск та доступ до державної таємниці.

Завданням адміністративного судочинства, згідно з ч.1 ст.2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Підстави для відводу судді передбачені ст.ст.36, КАС України.

Відповідно до ст. 36 КАС України суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу): 1) якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі; 2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи; 3) якщо він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді; 5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 39 КАС України за наявності підстав, зазначених у статтях 36-38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.

Згідно ч. 1 ст. 40 КАС України питання про самовідвід судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.

За дослідженням матеріалів адміністративного позову суддею встановлено, що однією із підстав для прийняття спірних наказів про притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності та звільнення стали результати проведення службового розслідування, які містять інформацію, віднесену до державної таємниці.

Таким чином, вирішення даної справи передбачає необхідність дослідження матеріалів, в тому силі, що містять інформацію із обмеженим доступом., а згідно ч.1 ст.21 Закону України "Про інформацію" інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.

Про наявність в матеріалах службового розслідування інформації, яка віднесена до державної таємниці свідчить доповідна записка головного спеціаліста з режимно-секретної роботи від 26.04.2024.

При цьому, суддя Одеського окружного адміністративного суду Марин П.П. не має доступу до державної таємниці.

Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини безсторонність (неупередженість) суду в сенсі п.1 ст.6 конвенції має визначатися згідно з (i) суб`єктивним критерієм, враховуючи особисті переконання та поведінку конкретного судді, тобто чи мав суддя особисту упередженість або чи був він об`єктивним у цій справі, та (i) об`єктивним критерієм, іншими словами, шляхом установлення того, чи забезпечував сам суд та серед інших аспектів його склад достатні гарантії для того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів у його безсторонності (рішення у справах "Фей проти Австрії", "Ветштайн проти Швейцарії").

Враховуючи вищевикладене, метою заявлення самовідводу є недопущення судді Марина П.П. до інформації, яка може містити державну таємницю. При цьому, у разі наявності подібних обставин позитивним обов`язком суду є забезпечення не лише внутрішньої неупередженості при розгляді справи, а й забезпечення вигляду справедливого судочинства, проведеного у відповідності до норм чинного законодавства, при якому всі об`єктивні обставини, що можуть викликати сумніви в обґрунтованості прийнятого рішення, буде виключено.

Таким чином, суд дійшов висновку, що суддя Марин П.П. не може брати участь в розгляді даної адміністративної справи, а тому самовідвід є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України у разі задоволення відводу (самовідводу) судді, який розглядає справу одноособово, адміністративна справа розглядається в тому самому адміністративному суді іншим суддею, який визначається в порядку, встановленому частиною першою статті 31 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст. 36, 39-41 України, суд

У Х В А Л И В :

Заяву судді Марина П.П. про самовідвід задовольнити.

Відвести головуючого суддю Марина П.П. від розгляду адміністративної справи №420/5112/24 за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Національної поліції в Херсонській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Адміністративну справу №420/5112/24 передати до відділу надання судово-адміністративних послуг та аналітичної роботи (канцелярія) Одеського окружного адміністративного суду для визначення головуючого судді у справі в порядку, встановленому ч.1 ст.31 КАС України.

Ухвала суду оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення суддею.

Повний текст ухвали складено та підписано суддею 29.04.2024 року.

Суддя П.П.Марин

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.04.2024
Оприлюднено02.05.2024
Номер документу118729859
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо

Судовий реєстр по справі —420/5112/24

Рішення від 08.01.2025

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Свида Л.І.

Ухвала від 06.05.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Свида Л.І.

Ухвала від 29.04.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Марин П.П.

Ухвала від 08.04.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Марин П.П.

Ухвала від 12.03.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Марин П.П.

Ухвала від 20.02.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Марин П.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні