Справа № 451/30/24
Провадження № 1-в/451/9/24
УХВАЛА
іменем України
(повний текс)
01 травня 2024 року місто Радехів
Радехівський районний суд Львівської області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1
за участю секретаря с/з ОСОБА_2
справа № 451/30/24
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Радехів подання заступника начальника Червоноградського районного відділу філії Державної установи «Цетр пробації» у Львівській області ОСОБА_3 про звільнення від відбування призначеного покарання засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Поздимир Радехівського району Львівської області, громадянина України, із середньою освітою, розлученого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого 11.01.2024 вироком Радехівського районного суду Львівської області за ч. 1 ст. 125 КК України до покарання у виді громадських робіт на строк 80 (вісімдесят) годин,-
з участю прокурора ОСОБА_5 , засудженого ОСОБА_4 ,
в с т а н о в и в:
12.04.2024 до Радехівського районного суду Львівської області згідно ухвали Червоноградського міського суду Львівської області від 18.03.2024 скеровано подання заступника начальника Червоноградського районного відділу філії Державної установи «Цетр пробації» у Львівській області ОСОБА_3 про звільнення від відбування призначеного покарання засудженого ОСОБА_4 вироком Радехівського районного суду Львівської області від 11.04.2024 за ч. 1 ст. 125 КК України до покарання у виді громадських робіт на строк 80 годин.
Подання обґрунтовує тим, що вирок Радехівського районного суду Львівської області від 11.01.2024 відносно ОСОБА_4 надійшов на виконання 26.02.2024. Згідно із ст. 26 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» ОСОБА_4 являється особою пенсійного віку. Ч. 5 ст. 56 КК України громадські роботи не призначаються особам, визнаним особами з інвалідністю першої або другої групи, вагітним жінкам, особам, які досягли пенсійного віку, а також військовослужбовцям строкової служби. Тому, із врахуванням наведеного, просять подання задовольнити та звільнити від відбування призначеного покарання засудженого ОСОБА_4 вироком Радехівського районного суду Львівської області від 11.04.2024 за ч. 1 ст. 125 КК України до покарання у виді громадських робіт на строк 80 годин.
22.04.2024 судове засідання відкладено через неявку представника Червоноградського районного відділу філії Державної установи «Цетр пробації» у Львівській області.
29.04.2024 представник відділу пробації в судове засідання не з`явилась, до суду надійшла заява про розгляд справи без участі представника Червоноградського районного відділу філії Державної установи «Цетр пробації» у Львівській області, подане клопотання підтримують.
Засуджений ОСОБА_4 в судовому засіданні подання заперечив та вказав, що не являється особою пенсійного віку, пенсію не отримує, оскільки йому бракує страхового стажу; на даний час офіційно не працює і не є інвалідом. Просить відмовити у задоволенні подання, оскільки такі дії пробації затягують виконання вироку і він не може відпрацювати громадські роботи, які йому призначені вироком суду.
В судовому засіданні прокурор проти задоволення подання заперечила, просила в такому відмовити, оскільки ОСОБА_4 відповідно до інформації з Пенсійного фонду не отримує пенсію та не являється особою пенсійного віку.
Заслухавши пояснення засудженого, висновок прокурора, вивчивши матеріали особової справи засудженого № 04/ГР/2024, суд приходить до висновку, що в задоволенні подання слід відмовити, з огляду на наступне.
Так, згідно ч. 1 ст. 539 КПК України, питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 56 КК України громадські роботи не призначаються особам, визнаним особами з інвалідністю першої або другої групи, вагітним жінкам, особам, які досягли пенсійного віку, а також військовослужбовцям строкової служби.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком мають чоловіки після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років.
Стаття 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачає умови призначення пенсії за віком, де зазначено, що особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу.
Судом встановлено, що вироком Радехівського районного суду Львівської області від 11.04.2024 ОСОБА_4 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1ст.125КК України та призначено покарання у виді громадських робіт на строк 80 годин.
На час ухвалення вироку судом не було встановлено обставин, передбаченихст. 56 КК України, які б перешкоджали призначенню обвинуваченому ОСОБА_4 покарання у виді громадських робіт.
Згідно довідки начальника відділу обслуговування громадян № 5 ( ГУПФ України у Львівській області), яка 29.04.2024 подана до суду засудженим ОСОБА_4 ОСОБА_4 згідно бази одержувачів пенсій ІКІС ПФУ на обліку не перебуває і пенсії не отримує.
Вирок суду відносно ОСОБА_4 після набрання законної сили було скеровано на виконання до Сокальського міськрайонного відділу Центру пробації у Львівській області, який органом пробації був прийнятий до виконання.
Заступник начальника Червоноградського районного відділу філії Державної установи «Цетр пробації» у Львівській області ОСОБА_3 звернулася в суд з клопотанням про вирішення питання щодо звільнення від подальшого відбування покарання засудженого ОСОБА_4 , мотивуючи тим, що ОСОБА_4 досяг пенсійного віку, що є підставою для звільнення його від подальшого відбування покарання у виді громадських робіт.
При цьому органом пробації до клопотання не надано належних доказів того, що ОСОБА_4 станом на час виконання вироку отримав статус пенсіонера, та відповідно може бути звільнений від подальшого відбування покарання у виді громадських робіт.
Крім того, обов`язковість виконання рішень суду є конституційним принципом правосуддя, що знайшов закріплення вКонституції України.
Згідно вказаного принципу обвинувальний вирок суду, який набрав законної сили, підлягає обов`язковому виконанню органом чи установою, на які покладено обов`язок щодо його виконання.
Враховуючи вище викладене, суд не вбачає достатніх підстав для звільнення засудженого ОСОБА_4 від подальшого відбування покарання у виді громадських робіт. Тому у задоволенні клопотання органу пробації про звільнення засудженого ОСОБА_4 від подальшого відбування покарання необхідно відмовити.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст.369,372,376,537,539 КПК України, суд-
п о с т а н о в и в:
відмовити у задоволенні подання заступника начальника Червоноградського районного відділу філії Державної установи «Цетр пробації» у Львівській області ОСОБА_3 про звільнення від відбування призначеного покарання засудженого ОСОБА_4 .
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення через Радехівський районний суд Львівської області.
Повний текст ухвали складено о 09 годині 00 хвилин - 01.05.2024.
Головуючий суддяОСОБА_1
Суд | Радехівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2024 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 118738250 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку |
Кримінальне
Радехівський районний суд Львівської області
Патинок О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні