Дата документу 01.05.2024Справа № 554/4032/24 Провадження № 3/554/1186/2024
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01.05.2024 р. м. Полтава
Суддя Октябрського районного суду м. Полтави Горбунова Я.М., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції та Полтавського районного управління поліції ГУНП у Полтавській області відносно відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код не відомий, громадянка України, офіційно не працюючий, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 ,
у скоєні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-2 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 01.05.2024 р. адміністративні матеріали про адміністративні правопорушення №554/4032/24 (провадження №3/554/1186/2024), №554/4225/24 (провадження №3/554/1229/2024), № 554/4372/24, провадження (№3/554/1271/2024) у відношенні ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, об`єднано в одне провадження, присвоєно їм єдиний номер справи №554/4032/24 (провадження №3/554/1186/2024).
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №376166 від 11.04.2024 р. ОСОБА_1 11.04.2024 р. о 12 год. 00 хв. в АДРЕСА_1 , перебуваючи з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме, різкий запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів, у присутності дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , вчинив домашнє насильство фізичного, психологічного, економічного характеру відносно своєї дружини ОСОБА_2 , а саме, ображав нецензурною лайкою, погрожував, бив по голові, що не спричинило тілесні ушкодження, внаслідок чого могла бути завдана шкода фізичному, психічному, економічному здоров`ю потерпілій.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №315289 від 11.04.2024 р. о 09 год. 20 хв. в АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство фізичного та психологічного характеру, щодо своєї дружини ОСОБА_2 , а саме, ображав нецензурною лайкою, бив руками по тілу, чим могла бути завдана шкода її фізичному та психологічному здоров`ю.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №211423 від 11.04.2024 р. о 12 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 протягом строку дії терміново забороненого припису стосовно кривдника серії АА №447958 від 11.04.2024 р. з 10 год. 00 хв. по 12.04.2024 р. до 10 год. 00 хв., який винесено відносно ОСОБА_3 , який перебуває за адресою проживання: АДРЕСА_1 , чим порушив заходи застосовані щодо нього, а саме, заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Дані дії вчинялися у присутності малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
Правопорушення вчинено повторно протягом року, що підтверджується постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 28.03.2024 р. за ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання з`явився, вину у вчиненні адміністративному правопорушенні визнав.
Суд вивчив письмової докази, додані до протоколу, з яких встановив наступне.
Відповідно до протоколів про адміністративне правопорушення серії ВАВ №376166 від 11.04.2024 р., серії ВАВ№211423 від 11.04.2024 р., серії ВАД №315289 від 11.04.2024 р., протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення від 11.04.2024 р., терміново заборонного припису серії АА №447958 від 11.04.2024 р., та письмових поясненнях ОСОБА_2 зазначено, що 11.04.2024 р. потерпіла разом із чоловіком вживала алкогольні напої, потім чоловік почав поводити себе агресивно, на зауваження не реагував, висловлював словесні образи та застосовував фізичну силу, а саме, бив руками по тілу.
При оцінці ризиків вчинення домашнього насильства за поясненнями постраждалої особи, поліцейським при заповнені відповідної Форми зазначено, що кривдник погрожував вбити постраждалу особу або дітей, кривдник зловживає алкогольними напоями та має фінансові проблеми, постраждала особа та діти є економічно залежними від кривдника, до кривдника протягом року застосовувався терміново заборонний припис, кривдник погрожував застосувати зброю або інші предмети, які можуть спричинити шкоду.
Всі докази, надані суду, у своїй сукупності свідчать про той факт, що дії ОСОБА_1 щодо вчинення домашнього насильства носять стійких характер і створюють у потерпілої стан напруги, нервозності, необхідності вжиття заходів до самозахисту чи інших заходів самозбереження, у тому числі, емоційного здоров`я.
Той факт, що сторони цих відносин проживають в одному будинку посилює стан психологічної напруги та вимушеної залежності потерпілого.
У аб`юзивнихстосунках часто спостерігається цикл насильства, протягом якого чергуються зростання напруги, вчинення насильства та період примирення і спокою. Потерпілі можуть бути втягнуті в пастку цього циклу ізоляцією для сприяння насильству, насильницькою владою та контролем, травматичною прив`язаністю до кривдників, суспільним схваленням насильства, нестачею фінансових ресурсів, страхом (залякуванням), соромом (звинуваченням жертви) та прагненням захистити дітей.
Кривдники чинять домашнє насильство, коли вірять, що насильство є дозволеним, прийнятним, узаконеним чи про нього не буде повідомлено. Такі уявлення спричинюють між поколінні цикли насильства серед дітей чи інших людей, котрі відчувають, що таке насильство є прийнятним, виправданим і на нього дивляться крізь пальці. Багато людей не усвідомлюють себе як кривдників чи жертв, розглядаючи свої досвіди насильства як «сімейні конфлікти, що вийшли з-під контролю».
Наслідки домашнього насильства для потерпілих варіюються від фізичної інвалідизації, хронічних проблем зі здоров`ям, важких психічних порушень до фінансової скрути та нездатності будувати здорові стосунки. Діти, що живуть у домівках з насильством, з раннього віку виявляють психологічні проблеми, такі як ухильність надчутливість до загроз, неконтрольована агресія, що призводять до вторинної травматизації.
Відповідно до п. 3 ст. 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнє насильство це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім`ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім`єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Визначення видів насильства міститься у п.п.4,14,15,17 ч.1 зазначеного закону і має наступне визначення.
Фізичне насильство визначається як форма домашнього насильства, що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.
Психологічне насильство визначене як форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров`ю особи.
Економічне насильство визначене як форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру
Стаття 173-2 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення. Ч. 2 ст. 173-2 КУпАП передбачає відповідальність за дії, вчинені особою,яку протягомроку булопіддано адміністративномустягненню заодне зпорушень,передбачених ч. 1 цієї статті.
Суд, вивчивши та оцінивши всі надані суду докази, вважає, що вина ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого, ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, а саме, повторне вчинення домашнього насильства, тобто умисне вчинення діянь економічного, фізичного, психологічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень), внаслідок чого була завдана шкода економічному, фізичному та психічному здоров`ю потерпілій в присутності малолітньої дитини доведена повністю.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, та вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати громадські роботи.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2, ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 40 (сорок) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп.
Постанова можебути оскарженаособою яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через місцевий суд Октябрського району м. Полтави.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Я. М. Горбунова
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2024 |
Оприлюднено | 03.05.2024 |
Номер документу | 118755579 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування |
Адмінправопорушення
Октябрський районний суд м.Полтави
Горбунова Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні