Ухвала
від 30.04.2024 по справі 686/3774/23
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/3774/23

Провадження № 1-кс/686/3630/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2024 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні № №12023240000000064 від 07.02.2023, за ознаками кримінальногоправопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1, ч. 2 ст. 206-2, ч. 3 ст. 365-2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим прокурором Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 , Хмельницької філії АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_2 ).

В обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що У провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області перебувають матеріали досудового розслідування № 12023240000000064 від 07.02.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 2 ст. 205-1, ч. 2 ст. 206-2, ч. 3 ст. 365-2 КК України, відповідно до яких слідує, що гр. ОСОБА_5 за попередньою змовою із невстановленими особами, перебуваючи на території Хмельницької області, в грудні 2022 року, використовуючи завідомо підроблені документи, вчинив правочин по заволодінню 100% частки корпоративних прав ПП " ОСОБА_6 " кінцевим бенефіціарним власником якого являється ОСОБА_7 , чим спричинили останній матеріальної шкоди.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, щодо вчинення кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженецьм. Дніпропетровськ, зареєстрований за адресою містоДніпро, житловиймасив АДРЕСА_3 .

З метою підтвердження причетності ОСОБА_8 до вчинення вищезазначеного кримінального правопорушення, виникла необхідність в встановленні фінансового номеру (абонентського номеру), який використовувався останнім, при відкриті рахунків в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Враховуючи вищевикладене та з метою повного, всебічного та об`єктивного встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до речей та оригіналів документів з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки), що зберігаються в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), що за адресою АДРЕСА_1 , а саме:

- документи (завірені копії договорів про відкриття банківських (карткових) рахунків,фінансовий номер (абонентський номер), який використовувався, при відкриті рахунків, заяв про приєднання до банківських послуг, в тому числі в електронних формах, сканованих копій паспортів, реєстраційного номеру облікової картки платника податків та інших документів, наданих при відкритті рахунку, фотозображень осіб, які відкривали рахунок) на підставі яких відкрито рахунки в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 фізичну ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженецьм. Дніпропетровськ, зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 ;

- рух коштів по рахунках, які відкриті на фізичну ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженецьм. Дніпропетровськ, зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 в період часу з 01.01.2022 по 01.06.2023;

- відео та фото матеріали фіксації відкриття рахунків, поповнення рахунків та зняття коштів з рахунків відкритих на юридичну особу ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_3 )на фізичну ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженецьм. Дніпропетровськ, зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 .

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним. Банківською таємницею, зокрема, є відомостіпро банківські рахунки клієнтів, операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди, фінансово-економічний стан клієнтів та інше. Тому фінансовий стан клієнта ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а також операції, які були проведені по рахунку слід вважати банківською таємницею.

Відповідно до ст. 61 цього ж закону, банки зобов`язані забезпечити збереження банківської таємниці шляхом обмеження кола осіб, що мають доступ до інформації, яка становить банківську таємницю, організації спеціального діловодства з документами, що містять банківську таємницю та інше.

Статтею 62 вказаного закону визначено порядок розкриття банківської таємниці юридичних та фізичних осіб, яка може розкриватись на письмовий запит або з письмового дозволу власника такої інформації, за рішенням суду та інше.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України інформація до якої необхідно отримати тимчасовий доступ належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах.

Враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що інформація, яка містить банківську таємницю і перебуває у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » стосовно вищезазначеної інформації, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ та провести вилучення документальної інформації, стосовно номеру фінансового телефону, який використовувався ОСОБА_8 при відкритті рахунків, із розшифруванням контрагентів, призначення платежів, що має істотне значення для встановлення обставин кримінального провадження та містить відомості, що становлять банківську таємницю, і перебуває у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), що за адресою АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення даної інформації в відділенні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в м. Хмельницький.

Слідчий в судове засідання не з`явився, проте у клопотанні слідчого міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без його участі. Також, слідчий просить розглянути клопотання за відсутності особи, у володінні якого знаходяться речі та документи.

Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 107 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про те, що клопотання підлягає задоволенню частково з таких підстав.

За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

При цьому, обов`язок доведення обґрунтованості клопотання КПК покладає на слідчого, прокурора, який звертається із відповідним клопотанням.

Як передбачено ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно із ч. 5 ст.110 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні надати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Слідчий навів підстави, передбачені ч. 2, 5 ст. 163 КПК України, зокрема, що речі та документи, доступ до яких просить надати слідчий, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, в зв`язку з чим клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню, оскільки іншими способами обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

З урахуванням обставин кримінального провадження і відповідно до його кваліфікації слідчий суддя вважає за необхідне конкретизувати перелік документів до яких слід надати тимчасовий доступ.

У зв`язку з цим клопотання підлягає задоволенню частково.

Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області, ОСОБА_10 , старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_11 , старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_12 , старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_13 , старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_14 , слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_15 , старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_16 , старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_17 , слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_18 , слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_19 , слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_20 , заступнику начальника відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_21 на тимчасовий доступ до документів, з можливістю отримання їх копій, які перебувають у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_1 , Хмельницької філії АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_2 ), а саме:

- документи (завірені копії договорів про відкриття банківських (карткових) рахунків,фінансовий номер (абонентський номер), який використовувався, при відкриті рахунків, заяв про приєднання до банківських послуг, в тому числі в електронних формах;

- рух коштів по рахунках, які відкриті на ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м. Дніпропетровськ, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_3 в період часу з 01.01.2022 по 01.06.2023;

-відео та фото матеріали фіксації відкриття рахунків, поповнення рахунків та зняття коштів з рахунків відкритих на фізичну особу ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженецьм. Дніпропетровськ, зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 .

Службовим особам АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_1 , Хмельницької філії АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_2 ) забезпечити тимчасовий доступ до документів та надати можливість отримати їх копії.

Ухвала діє по 20 червня 2024 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

На підставі ч.4 ст. 535 КПК України повідомити суд про виконання цієї ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення30.04.2024
Оприлюднено03.05.2024
Номер документу118760266
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —686/3774/23

Ухвала від 30.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Сарбей О. Ф.

Ухвала від 28.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 28.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 28.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 16.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дзюбак О. В.

Ухвала від 15.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 08.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 08.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 08.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 06.05.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Приступа Д. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні