Ухвала
від 02.05.2024 по справі 903/1298/23
ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"02" травня 2024 р. Справа № 903/1298/23

Головуючий суддя (суддя-доповідач у справі) Північно-західного апеляційного господарського суду Петухов М.Г., перевіривши матеріали апеляційної скарги Цуманської селищної ради

на рішення Господарського суду Волинської області від 25.03.2024

(ухвалене о 11:22 год. у м. Луцьку, повний текст складено 29.03.2024)

у справі № 903/1298/23 (суддя Дем`як В.М.)

за позовом заступника керівника Луцької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Волинської обласної державної (військової) адміністрації

до Цуманської селищної ради

про повернення земельної ділянки та скасування реєстрації права комунальної власності

ВСТАНОВИВ:

Господарський суд Волинської області рішенням від 25.03.2024 у справі № 903/1298/23 усунув перешкоди Волинській обласній військовій адміністрації у праві користування та розпорядження земельною ділянкою водного фонду шляхом зобов`язання Цуманської селищної ради Луцького району повернути Волинській обласній військовій адміністрації земельну ділянку з кадастровим номером 0721855700:05:000:0444 площею 3,0522 гектарів. Скасував державну реєстрацію права комунальної власності на земельну ділянку площею 3,0522 га з кадастровим номером 0721855700:05:000:0444, зареєстроване за Цуманською селищною радою. Стягнув з Цуманської селищної ради Луцького району на користь Волинської обласної прокуратури 5 368 грн сплаченого судового збору.

Не погоджуючись з вказаним рішенням до Північно-західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернулася Цуманська селищна рада у якій просить скасувати рішення Господарського суду Волинської області від 25.03.2024 у справі №903/1298/23 та ухвалити нове, яким відмовити в позові.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, перевіривши відповідність їх вимогам Господарського процесуального кодексу України, суд встановив, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються, зокрема докази сплати судового збору.

Перевіривши матеріали апеляційної скарги Цуманської селищної ради апеляційний господарський суд зазначає, що до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру розмір судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, відповідно до п.п.4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").

Як вбачається, із вимог апеляційної скарги, скаржник оскаржує рішення Господарського суду Волинської області від 25.03.2024 у справі №903/1298/23 в повному обсязі, а тому Цуманській селищній раді за подання апеляційної скарги на вказане рішення слід було сплатити судовий збір у розмірі 8 052 грн (2 /кількість вимог немайнового характеру/ х 2 684 грн /1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб/ х 150% /ставка судового за подання апеляційної скарги/).

Також, пунктом 3 ч. 3 ст.258 ГПК України передбачено, що до апеляційної скарги додаються, серед іншого докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали апеляційної скарги, суд встановив, що скаржником до апеляційної скарги не надано доказів надсилання копії апеляційної скарги з доданими до неї документами позивачу - Волинській обласній державній (військовій) адміністрації.

Таким чином, скаржнику слід надати суду докази надсилання копій апеляційної скарги з доданими до неї документами, які скаржник долучив до апеляційної скарги, поданої суду, позивачу та з яких буде вбачатися перелік надісланих документів.

Крім того, відповідно до п.1 ч.3 ст.258 ГПК України, до апеляційної скарги додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень.

Представником у суді може бути адвокат або законний представник (ч. 1 ст.58 ГПК України).

Відповідно до ч.4 ст.60 ГПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Згідно ч.1 ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правничої допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правничої допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правничої допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги.

Водночас, ордер є документом, який лише посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги, тоді як увесь обсяг повноважень адвоката діяти від імені клієнта обумовлюється предметом договору про надання правової допомоги та колом визначених в ньому повноважень адвоката.

Звернення до суду з використанням правничої допомоги інших осіб, зокрема, адвоката, передбачає надання до суду належних доказів дійсної волі особи, що є учасником справи, на уповноваження іншої особи на надання правничої допомоги. Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності такого уповноваження на момент вчинення певної процесуальної дії (докази повинні бути в оригіналі або у формі копії, якісно оформленої особою, що є учасником справи, із зазначенням назви судового органу, у якому надається правова допомога позивачу), а також стосовно охоплення такої дії дійсним колом повноважень представника, що делеговані йому особою, що реалізує право на справедливий суд. Представник повинен демонструвати повагу до суду, підтверджуючи наявність повноважень на представництво, а також не позбавляти довірителя права знати про дії представника.

Суд зазначає, що апеляційна скарга подана адвокатом - Сидун О.С., на підтвердження повноважень якої додано ордер серії АС № 1086889 від 06.03.2024, виданого Адвокатським об`єднанням "Твоя Консультація" на підставі договору про надання правничої допомоги б/н від 05.03.2024.

В ордері вказано, що договором про надання правничої допомоги повноваження адвоката не обмежуються.

В той же час, в матеріалах господарської справи № 903/1298/23 відсутній договір про надання правничої допомоги, з огляду на, що суд апеляційної інстанції не може встановити, який саме обсяг прав був наданий скаржником представнику та відповідно, який обсяг правомочностей необмежений.

Крім того, матеріали справи містять поданий суду першої інстанції примірник ордеру серії АС № 1086889 від 06.03.2024, який не містить у графі "назва органу, у якому надається правова допомога" Північно-західний апеляційний господарський суд, на відміну від примірника цього ж ордера, долученого до апеляційної скарги.

Відтак, суд дійшов висновку, що Північно-західний апеляційний господарський суд був дописаний у згаданому ордері, вже після його видачі.

Відповідно пункту 15 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 № 41, відповідальність за достовірність вказаних в ордері даних несе адвокат (особа, яка видала ордер). У ордері на надання правової допомоги, який видається адвокатом або адвокатським бюро чи адвокатським об`єднанням, не заборонено здійснювати виправлення і дописки, у разі якщо обсяг повноважень адвоката змінюється в межах такого договору.

Однак, з огляду на відсутність договору про надання правничої допомоги від 05.03.2024, суд не може встановити правомірність дописки в ордері.

Враховуючи вищевикладене скаржнику слід надати суду договір про надання правничої допомоги на підставі якого видано ордер серії АС № 1086889 від 06.03.2024 та належним чином оформлений ордер.

Крім того, згідно з п.2 ч.2 ст.258 ГПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку та електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Тобто, вказаною нормою встановлено, що особа, яка звертається до суду апеляційної інстанції має, серед іншого, вказати відомості щодо наявності чи відсутності в неї електронного кабінету. Невиконання скаржником вказаної норми процесуального законодавства має наслідком невідповідність апеляційної скарги вимогам п. 2 ч. 2 ст. 258 ГПК України, що в силу ч. 2 ст. 260 ГПК України є підставою для залишення відповідної скарги без руху.

Проаналізувавши апеляційну скаргу на її відповідність вказаним вимогам, суд встановив, що в апеляційній скарзі відсутня інформація про наявність або відсутність у скаржника електронного кабінету.

Тому, скаржнику слід подати суду апеляційної інстанції нову редакцію апеляційної скарги, оформлену з дотриманням положень ст. 258 ГПК України з доказами її надсилання всім іншим учасникам справи.

Підсумовуючи наведене в сукупності, скаржнику необхідно подати до суду апеляційної інстанції нову редакцію апеляційної скарги, оформлену з дотриманням положень ст. 258 ГПК України, з доказами її надсилання всім іншим учасникам справи, з яких буде вбачатися перелік надісланих документів, належним чином оформлений ордер та договір про надання правничої допомоги на підставі якого видано ордер серії АС № 1086889 від 06.03.2024, докази сплати судового збору у розмірі 8 052 грн в порядку визначеному Законом України "Про судовий збір".

Частиною 2 статті 260 ГПК України встановлено, що апеляційна скарга, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, підлягає залишенню без руху.

З врахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що скаржником не виконано вимоги статті 258 ГПК України, що відповідно до вимог статті 260 ГПК України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Відповідно до ч.2 ст.174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі ст. ст. 164, 174, ч.2 ст.260 ГПК України з метою надання заявнику можливості виправити вищенаведені недоліки шляхом подання в 10-денний строк, нової редакції апеляційної скарги, оформленої з дотриманням положень ст. 258 ГПК України, з доказами її надсилання всім іншим учасникам справи, з яких буде вбачатися перелік надісланих документів, належним чином оформленого ордеру та договору про надання правничої допомоги на підставі якого видано ордер серії АС №1086889 від 06.03.2024, доказів сплати судового збору у розмірі 8 052 грн в порядку визначеному Законом України "Про судовий збір".

Керуючись статтями 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північно-західний апеляційний господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Цуманської селищної ради на рішення Господарського суду Волинської області від 25.03.2024 у справі № 903/1298/23 - залишити без руху.

2. Зобов`язати скаржника - Цуманську селищну раду усунути, протягом 10 днів із дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки та надати суду: нову редакцію апеляційної скарги, оформлену з дотриманням положень ст. 258 ГПК України, з доказами її надсилання всім іншим учасникам справи, з яких буде вбачатися перелік надісланих документів; належним чином оформлений ордер та договір про надання правничої допомоги на підставі якого видано ордер серії АС № 1086889 від 06.03.2024; докази сплати судового збору у розмірі 8 052 грн в порядку визначеному Законом України "Про судовий збір".

3. Роз`яснити скаржнику, що при невиконанні вимог цієї ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається скаржнику.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею-доповідачем.

Суддя-доповідач Петухов М.Г.

СудПівнічно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення02.05.2024
Оприлюднено06.05.2024
Номер документу118783628
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про усунення порушення прав власника

Судовий реєстр по справі —903/1298/23

Судовий наказ від 15.11.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Рішення від 23.10.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 18.10.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Судовий наказ від 31.05.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Судовий наказ від 31.05.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 22.05.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Петухов М.Г.

Ухвала від 02.05.2024

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Петухов М.Г.

Рішення від 25.03.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 07.03.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

Ухвала від 26.02.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Дем'як Валентина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні