233 Справа № 233/2611/24
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06.05.2024 Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Каліуш О. В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), представниця позивача ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ), до Макіївської міської ради (ЄДРПОУ 26040617, адреса: 86157, Донецька область, м. Макіївка, площа Радянська,1) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И Л А:
01.05.2024 ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Макіївської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, в якому просить: визначити їй додатковий строк, тривалістю в два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті батька ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Макіївка Донецької області.
Позовну заяву подано з порушенням вимог ст. 175 ЦПК України, а саме:
1.Згідно із ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (п.5).
В порушення п. 5 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить інформації про те, за якою адресоюта разомз ким був зареєстрований ОСОБА_3 на момент смерті, а також зазначення доказів на підтвердження цих обставин.
Крім того, в порушення вимог п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить викладу обставин, за яких позивачка вважає, що Макіївська міська рада має відповідати за цим позовом.
Відповідно до ст. 1221 ЦК України (в редакції чинній на момент відкриття спадщини), місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця (ч.1). Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місце відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна місцезнаходження основної частини рухомого майна (ч.2). В особливих випадках місце відкриття спадщини встановлюється законом (ч.3).
Зокрема питання щодо місця відкриття спадщини, що знаходиться на тимчасово окупованій території Україні, врегульовано ч.2 статтею 11-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (в редакцій чинній на момент відкриття спадщини), відповідно до якої у разі якщо останнім місцем проживання спадкодавця є тимчасово окупована територія, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавці заповіту, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів.
За роз`ясненнями п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2018 «Про судову практику у справах про спадкування», особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом (абз.1). Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини (абз.2).
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування», сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
З позовної заяви вбачається, що позивачка з метою отримання свідоцтва про право на спадщину за законом зверталася до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Кисельової О. В., яка знаходиться у м. Києві.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовну заяву ОСОБА_1 необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк на усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України,
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 , представниця позивача ОСОБА_2 , до Макіївської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху.
Копію ухвали направити позивачці для відома та надати їй строк для усунення недоліків десять днів з дня вручення копії ухвали.
При не усуненні недоліків у встановлений строк позовна заява буде повернута позивачці.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В. Каліуш
Суд | Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2024 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 118828245 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
Каліуш О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні