Ухвала
від 03.05.2024 по справі 243/3270/24
СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

243/3270/24

1-кс/243/353/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 травня 2024 року м. Слов'янськ

Слідчий суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області ОСОБА_1

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши в судовому засіданні в режимі дистанційного судового провадження клопотання слідчого СВ Відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №12024052510000409 від 29.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 309 КК України, про арешт майна, -

В С Т А Н О В И В:

До Слов`янського міськрайонного суду Донецької області звернувся слідчий СВ Відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №12024052510000409 від 29.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 309 КК України, про арешт майна, яке обґрунтовано тим, що 29.04.2024 до ЧЧ ВП № 4 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області надійшло повідомлення про те, що за адресою: АДРЕСА_1 зупинено ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якого виявлено речовину, схожу на наркотичну, у особливо великих розмірах. (ЄО 5789 від 29.04.2024).

29.04.2024 в період часу з 19:00 по 22:00 слідчим СВ ВП№4 КРУП ГУНП в Донецькій області старшим лейтенантом поліції ОСОБА_5 проведено огляд місця події на відкритій ділянці місцевості біля поштомату компанії «Нова пошта» № НОМЕР_1 , який розташований за адресою: Донецька область, Краматорський район, місто Слов`янськ, вулиця Залізнична, буд. 24А, під час якого на підставі письмової добровільної згоди громадянина ОСОБА_4 , оглянуто посилку, а саме поліетиленовий пакет формату А4 з написом «Нова пошта» з наліпкою НОМЕР_2 . Всередині вказаної посилки виявлено та вилучено: один зіп.пакет з кристалоподібною речовиною жовтого кольору, який поміщено до сейф пакету PSP1418501 з пояснювальним написом та підписами усіх учасників слідчої дії; один зіп.пакет з кристалоподібною речовиною жовтого кольору, який поміщено до сейф-пакету PSP1418506, з пояснювальним написом та підписами усіх учасників слідчої дії; три журнали, харчову плівку та поліетиленовий пакет формату А4 «Нова пошта» з ТТН поміщено до сейф. пакету PSP2069057, з пояснювальним написом та підписами усіх учасників слідчої дії.

В подальшому за письмовою добровільною згодою ОСОБА_4 оглянуто та вилучено його мобільний телефон марки «SAMSUNGA13» в корпусі білого кольору, IMEI1: НОМЕР_3 ; IMEI2: НОМЕР_4 , який поміщено до сейф-пакету PSP1507758, з пояснювальним написом та підписами усіх учасників слідчої дії.

Під час проведення досудового розслідування встановлено особу, яка причетна до скоєння вказаного кримінального правопорушення, а саме- ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

29.04.2024 року о 22 годині 01 хвилину ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , затримано в порядку ст. 208 КПК України за підозрою у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 309 КК України.

Враховуючи вищевикладене, у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що зазначені вище речі є знаряддям вчинення кримінального правопорушення та зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення.

Таким чином, у відповідності до ч. 3 ст. 170 КПК України, є достатні підстави вважати, що зазначене вище майно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України та незастосування заходів забезпечення кримінального провадження шляхом накладення арешту на таке майно може призвести до його відчуження, знищення, перетворення та зміни.

Згідно ст. 167 КПК України, тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його чинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.

Згідно з положеннями ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.

Згідно ч. 7 ст. 237 КПК України вилучені речі та документи під час огляду, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

З урахуванням викладеного, з метою проведення експертизи, збереження вилучених об`єктів, предметів та речей в якості речового доказу та забезпечення завдань кримінального провадження в цілому, необхідно накласти на нього арешт, оскільки в разі повернення його є достатньо підстав вважати, що він може бути прихований, пошкоджений, зіпсований, знищений, перетворений чи відчужений, що може перешкодити кримінальному провадженню.

Арешт вказаного майна, як захід забезпечення кримінального провадження, виправдовує потреби досудового розслідування з метою виконання завдань кримінального провадження, пов`язаних із забезпеченням швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінальних правопорушень, а також використання вказаного майна в якості доказу.

В судове засідання прокурор не з`явився, направив на адресу суду заяву про розгляд клопотання у його відсутності, в якій на заявлених вимогах наполягав, просив їх задовольнити.

Дослідивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Під час судового розгляду на обґрунтування даного клопотання слідчим надані наступні документи:

* Витяг, відповідно до якого з ЄРДР внесені відомості про кримінальне правопорушення за №12024052510000409 від 29.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 309 КК України;

* протокол огляду місця події від 29.04.2024 на відкритій ділянці місцевості біля поштомату компанії «Нова пошта» № НОМЕР_1 , який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого на підставі письмової добровільної згоди громадянина ОСОБА_4 , оглянуто посилку, а саме поліетиленовий пакет формату А4 з написом «Нова пошта» з наліпкою НОМЕР_2 . Всередині вказаної посилки виявлено та вилучено: один зіп.пакет з кристалоподібною речовиною жовтого кольору, який поміщено до сейф пакету PSP1418501 з пояснювальним написом та підписами усіх учасників слідчої дії; один зіп.пакет з кристалоподібною речовиною жовтого кольору, який поміщено до сейф-пакету PSP1418506, з пояснювальним написом та підписами усіх учасників слідчої дії; три журнали, харчову плівку та поліетиленовий пакет формату А4 «Нова пошта» з ТТН поміщено до сейф. пакету PSP2069057, з пояснювальним написом та підписами усіх учасників слідчої дії.

* постанова слідчого від 26.04.2024, відповідно до якої вищевказані вилучені речі речовими доказами у кримінальному провадженні.

Відповідно до вимог ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Частиною другою ст. 170 КПК України, встановлюється мета забезпечення, з якою допускається арешт майна, в тому числі для збереження речових доказів. В розумінні ЦК України, майном є предмети матеріального світу, які перебувають у власності фізичної чи юридичної особи, держави або територіальної громади.

Слідчий суддя зазначає, що під час проведення досудового розслідування кримінального провадження підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна мають право звернутися до слідчого судді з клопотанням про скасування арешту майна в порядку ст. 174 КПК України. Тобто арешт майна є тимчасовим заходом та не позбавляє права власності на вказане майно.

З огляду на вищенаведене, слідчий суддя вважає, що клопотання про накладення арешту підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 175 КПК України, -

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого СВ Відділу поліції № 4 Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції лейтенанта поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №12024052510000409 від 29.04.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 309 КК України, про арешт майна задовольнити.

Накласти арешт шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування на майно у виді речей, які відповідають вимогам ч.2 ст.167 КПК України, та були вилучені під час огляду місця події за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

- три журнали, харчову плівку та поліетиленовий пакет формату А4 «Нова пошта» з ТТН, які поміщено до сейф-пакету PSP2069057, з пояснювальним написом та підписами усіх учасників слідчої дії;

- мобільний телефон марки «SAMSUNGA13» в корпусі білого кольору, IMEI1: НОМЕР_3 ; IMEI2: НОМЕР_4 , який поміщено до сейф-пакету PSP1507758, з пояснювальним написом та підписами усіх учасників слідчої дії.

Ухвала може бути оскаржена сторонами безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом 5 днів з дня винесення.

Слідчий суддя

Слов'янського міськрайонного суду ОСОБА_1

СудСлов'янський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення03.05.2024
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу118828285
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —243/3270/24

Ухвала від 31.05.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

Ухвала від 31.05.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

Ухвала від 03.05.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

Ухвала від 03.05.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

Ухвала від 01.05.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

Ухвала від 01.05.2024

Кримінальне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Сидоренко І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні