ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"06" травня 2024 р. м. Київ Справа №760/479/22
Суддя Грабець С.Ю., розглянувши матеріали
позовної заяви ОСОБА_1
до Всеукраїнської профспілки «Федерація профспілок авіапрацівників радіолокації, радіонавігації і зв`язку України»,
про скасування рішення про звільнення,
без виклику учасників справи
ВСТАНОВИЛА:
У грудні 2021 року ОСОБА_1 звернувся з позовом до Всеукраїнської профспілки «Федерація профспілок авіапрацівників радіолокації, радіонавігації і зв`язку України», за участю третіх осіб, - Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, Міністерства інфраструктури України (перейменоване в Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України), про скасування рішення про звільнення.
Рішенням Солом`янського районного суду міста Києва від 07.11.2022 року в задоволенні цього позову відмовлено.
Постановою Київського апеляційного суду від 06.09.2023 року апеляційні скарги ОСОБА_1 та державного підприємства обслуговування повітряного руху України задоволені, апеляційна скарга Всеукраїнської профспілки «Федерація профспілок авіапрацівників радіолокації, радіонавігації і зв`язку України» залишена без задоволення, рішення Солом`янського районного суду міста Києва від 07.11.2022 року скасоване.
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 13.03.2024 року касаційна скарга Всеукраїнської профспілки «Федерація профспілок авіапрацівників радіолокації, радіонавігації і зв`язку України» задоволена частково, рішення Солом`янського районного суду м. Києва від 07.11.2022 року та постанова Київського апеляційного суду від 06.09.2023 року скасовані, провадження в цій цивільній справі закрите, ОСОБА_1 повідомлено про те, що розгляд цієї справи віднесений до юрисдикції господарського суду.
Відповідно до ухвали Верховного суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 04.04.2024 року, справа №760/479/22 передана для продовження розгляду до Господарського суду Київської області.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.04.2024 року, справа передана на розгляд судді С. Грабець.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір, - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб, станом на 1 січня 2024 року, складає 3 028,00 гривень.
Так, у прохальній частині позовної заяви міститься одна вимога немайнового характеру, за подання якої сплаті підлягає судовий збір у сумі 3 028,00 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України "Про судовий збір", судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір", суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Судом встановлено, що позивачем не долучені докази, які підтверджували б сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Крім цього, пунктом 5 частиною 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Так, позивачу слід подати уточнення до позовної заяви із посиланнями на норми Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Частиною 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 3 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 1, ч. 1 ст. 4, ч. ч. 1, 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір", ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", ч. 1 ст. 73, ч. ч. 1, 3 ст. 74, ч. 2 ст. 123, п. 2 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 ;
2. зобов`язати позивача усунути недоліки позовної заяви в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме подати:
- докази, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі;
- уточнення до позовної заяви із посиланнями на норми Господарського процесуального кодексу України;
3. попередити позивача про те, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, зазначений у п. 2 цієї ухвали, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу;
4. направити копію ухвали ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 06.05.2024 року.
Суддя С. Грабець
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.05.2024 |
Оприлюднено | 07.05.2024 |
Номер документу | 118836556 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з діяльністю органів управління товариства |
Господарське
Господарський суд Київської області
Грабець С.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні