ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
"08" травня 2024 р. м. УжгородСправа № 907/439/24
Суддя Господарського суду Закарпатської області Пригуза П.Д., розглянувши матеріли позовної заяви,
за позовом: ОСОБА_1 , РНОКПП- НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕВЕНШН ГОСПІТАЛЬ", код ЄДРПОУ - 44271776, 88000, Закарпатська обл., місто Ужгород, вул. Швабська, будинок 70, квартира 12,
до відповідача 2: ОСОБА_2 , РНОКПП - НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ,
до відповідача 3: ОСОБА_3 , РНОКПП - НОМЕР_3 , АДРЕСА_3 ,
до відповідача 4: ОСОБА_4 , громадянство: Сполучені Штати Америки, Місцезнаходження: АДРЕСА_4 ,
до відповідача 5: Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕТРИКА», Код ЄДРПОУ: 44066825, 79069, Львівська обл., місто Львів, вул. Шевченка Т., будинок 315,
про припинення трудових відносин за рішенням суду
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , РНОКПП- НОМЕР_1 , звернувся до Господарського суду Закарпатської області з позовною заявою до відповідачів ТОВ "Превеншн госпіталь", ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР «МЕТРИКА» з позовними вимогами про припинення трудових відносин ОСОБА_1 з ТОВ "Превеншн Госпіталь" за рішенням суду.
Розглянувши дану позовну заяву, судом встановлені підстави для її залишення без руху з огляду на наступне.
Відповідно до положень ст. 162 ГПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Судом встановлено, що всупереч п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позивачем не вказано своє місце проживання згідно з відомостями з Єдиного демографічного реєстру.
Частиною 8 ст. 176 ГПК України передбачено, що суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Так, згідно відповіді №582001 від 08.05.2024 з Єдиного демографічного реєстру, отриманої на запит судді ОСОБА_5 , судом встановлено, що зареєстрованим місцем проживання позивача являлося до 22.05.2023 - 9057, АДРЕСА_5 . Відомості про нове місце проживання позивача, яке, зокрема, вказується в реквізитах позовної заяви, у Єдиному демографічному реєстрі - відсутні. Матеріали справи також не містять витягу з реєстру територіальної громади, який би підтверджував зареєстроване місце проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_6 .
Відтак, позивачу, для усунення недоліків позовної заяви, слід надати суду власні паспортні дані та витяг з реєстру територіальної громади, який би підтверджував зареєстроване місце проживання позивача та, у випадку необхідності, редаговану версію позовної заяви із зазначенням вірного місяця проживання позивача разом з доказами її надіслання відповідачам.
Частиною 3 ст. 27 ГПК України визначено, що для визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцем проживання фізичної особи, яка не є підприємцем, визнається зареєстроване у встановленому законом порядку місце її проживання або перебування. У свою чергу, згідно із ч. 8 ст. 176 ГПК України, суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Так, судом встановлено, що звертаючись із позовом до суду, позивач у позовній заяві зазначив відповідачем 4 фізичну особу громадянина - ОСОБА_4 ( ОСОБА_6 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_4 , Місцезнаходження: АДРЕСА_4 . Позивач також вказав, що фактичною адресою місця проживання відповідача 4 є: АДРЕСА_7 .
Позивачем вказано у позові, що Уповноваженою особою відповідача ОСОБА_4 є - ОСОБА_7 , місце проживання АДРЕСА_7 . Водночас за вказаним реєстраційним номером облікової картки платника податків у Єдиному державному демографічному реєстрі відсутні відомості про ОСОБА_4 , свідченням чого є наявна в матеріалах справи відповідь №582050 від 08.05.2024, сформована засобами підсистеми ЄСІТС Електронний суд на запит судді ОСОБА_5 щодо отримання даних із ЄДДР стосовно особи з ідентифікаційним кодом 1622909859. Наведене, у свою чергу, позбавляє суд можливості ідентифікувати належну особу, до якої заявлено позовні вимоги в межах даної справи та встановити факт надіслання позовної заяви та доданих до неї документів належному відповідачу у справі. Крім того, суд зазначає, що позивачем не долучено до матеріалів справи будь яких документів, які б ідентифікували особу відповідача 4, а також не долучено до матеріалів позовної заяви і копію доручення, яким би засвідчувались повноваження представника (уповноваженої особи) відповідача 4 - ОСОБА_7 .
Відтак, позивачу, для усунення недоліків позовної заяви, слід надати суду зокрема, але не виключно: редаговану версію позовної заяви із зазначенням вірного РНОКПП та зареєстрованого місця проживання відповідача 4/письмові пояснення позивача щодо відсутності РНОКПП у відповідача 4/копії документів, які б ідентифікували особу відповідача 4/копію доручення, яке б засвідчувало повноваження представника ОСОБА_7 .
Частиною 1 ст. 174 ГПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Відповідно до положень ч. ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 ГПК України. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Таким чином, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви (вх. №02.3.1-05/465/24 від 07.05.2024 року) - без руху.
Керуючись ст. ст. 174, 234 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Позовну заяву фізичної особи ОСОБА_1 , РНОКПП- НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , (вх. №02.3.1-05/465/24 від 07.05.2024 року) - залишити без руху.
2. Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Закарпатської області зазначених в мотивувальній частині даної ухвали доказів у строк не пізніше п`яти днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що:
- в разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
- в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2024 |
Оприлюднено | 09.05.2024 |
Номер документу | 118890405 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з діяльністю органів управління товариства |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Пригуза П. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні