Провадження № 2/470/123/24
Справа № 470/378/24
У Х В А Л А
10 травня 2024 року смт Березнегувате
Суддя Березнегуватського районного суду Миколаївської області Орлова С.Ф., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Мурахівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області про встановлення факту родинних стосунків та визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
08 травня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з відповідним позовом до відповідача, у якому зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 . За життя батько мав право на земельну частку (пай), на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) МК №000389, виданого райдержадміністрацією 14.05.1996 року. Він є єдиним спадкоємцем першої черги, заповіту за життя батько не складав. Однак нотаріусом йому відмовлено в оформленні спадкових прав через те, прізвище батька у документах, зокрема і в свідоцтві про народження позивача зазначено « ОСОБА_3 », однак у паспорті громадянина України його прізвище записано « ОСОБА_3 », крім цього відсутній сертифікат на право на земельну частку (пай) МК №000389 виданий райдержадміністрацією14.05.1996 року. Посилаючись на викладене, позивач просив суд встановити факт, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 є його батьком, та визнати за ним право власності на земельну частку (пай), в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_2 .
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Так відповідно до п. 2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити - повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Натомість у позовній заяві не зазначено відомостей про наявність або відсутність у учасників справи електронних кабінетів.
Крім цього, відповідно до статті 48 ЦПК України сторонами у цивільній справі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава. Відповідно до положень узагальнення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16.05.2013 року «Про судову практику у справах про спадкування» належним відповідачем у спорах про визнання права власності на земельну ділянку сільськогосподарського призначення є спадкоємці які прийняли спадщину, а у випадку їх відсутності відповідна територіальна громада в особі сільської, селищної ради. У позовній заяві відповідачем зазначено Мурахівську сільську раду, однак в результаті децентралізації Мурахівська сільська рада набула статусу Мурахівського старостинського округу, який не може бути стороною у цивільному процесі, а відтак належним відповідачем у зазначеній справі може бути юридична особа Березнегуватська селищна рада.
Також у позовній заяві зазначено, що ціна позову за позовною вимогою майнового характеру складає 37177 грн. Згідно пункту 2 частини 1 статті 176 ЦПК України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна. Натомість до позовної заяви не додано доказів визначення дійсної вартості земельної частки (паю) на момент пред`явлення позову, право власності на який просить визнати позивач.
За п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. У позовній заяві ОСОБА_1 зазначив, що є єдиним спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 , однак доказів на підтвердження цієї обставини (якими може бути зокрема довідка про склад сім`ї ОСОБА_2 на день смерті останнього) не зазначив, та не додав.
Згідно зістаттями1,2 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)»(далі - Закон) право на земельну частку (пай) маютьгромадяни та юридичні особи України, які відповідно до законодавства України набули право на земельну частку (пай). Основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією. Тобто право особи на земельну частку (пай) має бути підтверджене саме сертифікатом на право на земельну частку (пай), а не договором про право оренди земельної частки (паю), на копію якого посилається позивач у позовній заяві. Тобто позивач в порушення вимог п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України не зазначив доказів на підтвердження обставини отримання ОСОБА_2 за життя, сертифікату на право на земельну частку (пай). Які мав можливість отримати звернувшись до правонаступника Березнегуватської районної державної адміністрації - Баштанської районної державної адміністрації, з запитом про надання інформації на підтвердження видачі ОСОБА_2 14 травня 1996 року, сертифікату на право на земельну частку (пай).
За частиною першою статті 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Однак позовна заява не містить клопотань про витребування доказів судом, які позивач не має можливості самостійно надати.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовну заяву необхідно залишити без руху відповідно дост.185 ЦПК України, про що повідомити позивача та надати йому строк для виправлення викладених вище недоліків.
Згідно з частиною 3 статті 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначенні статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст.175,185 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Мурахівської сільської ради Баштанського району Миколаївської області про встановлення факту родинних стосунків та визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування - залишити без руху, про що повідомити позивача та надати йому строк для виправлення викладених вище недоліків не пізніше десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі усунення недоліків у встановлений строк позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя С. Ф. Орлова
Суд | Березнегуватський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 10.05.2024 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 118973874 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Березнегуватський районний суд Миколаївської області
Орлова С. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні