Київський районнийсуд м.Полтави
Справа № 552/850/24
Провадження № 1-кс/552/1095/24
У Х В А Л А
іменем України
14.05.2024 Слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого детектива Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,-
В С Т А Н О В И В :
Старший детектив Підрозділу детективів Територіального управління БЕБ у Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання обґрунтоване тим, що підрозділом детективів ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № №72024171100000005 від 03.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212 КК України, в межах якого встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) протягом 2022-2023 років, шляхом недекларування об`єкту оподаткування в сумі 61 723 781,4 грн., отриманих від органів місцевого самоврядування та бюджетних установ за виконані роботи (послуги), умисно ухилились від сплати податку на додану вартість на суму понад 6,8 млн. грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету держави грошових коштів у великих розмірах.
Також зазначав, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (в подальшому Підрядник) у 2022-2023 роках уклала ряд договорів на виконання будівельних робіт (послуг) з органами місцевого самоврядування та бюджетними установами Полтавської області, зокрема з ІНФОРМАЦІЯ_3 (в подальшому Замовник) - договір № 563 від 06.07.2023 на «Реконструкцію будівлі комунального закладу ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Також, з метою перевірки відомостей викладених в аналітичній довідці, що стала підставою для внесення відомостей до ЄРДР до ІНФОРМАЦІЯ_3 надано запит про надання завірених копій вказаного договору з усіма додатками до нього.
Під час вивчення завіреної копії договору № 563 від 06.07.2023 на «Реконструкцію будівлі комунального закладу ІНФОРМАЦІЯ_4 з усіма додатками до нього встановлено, що 08.11.2023 між Замовником та Підрядником підписано акт № 1 та акт № 2 «вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт», згідно яких 08.11.2023 Підрядник придбав устаткування (меблі, побутову техніку та інше) на загальну суму 5675809,17 грн., яка 09.11.2023 була сплачена замовником в повному обсязі.
Також вказував, що на виконання запиту, Замовником надані завірені копії актів прийому-передачі вказаного устаткування від 08.11.2023, та зазначене місце його фактичного зберігання АДРЕСА_1 .
Під час порівняння акту № 1 та акту № 2 «вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт» від 08.11.2023 з актами прийому-передачі від 08.11.2023 встановлено розбіжність придбаного та переданого Підрядником майна, зокрема у моделях побутової техніки.
Тому, з метою встановлення важливих обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення, з метою подальшого проведення експертних досліджень просив слідчого суддю надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), за адресою АДРЕСА_2 .
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах , слідчий суддя приходить до таких висновків.
Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Встановлено,що підрозділомдетективів ІНФОРМАЦІЯ_1 ,здійснюється досудоверозслідування укримінальному провадженні №72024171100000005 від 03.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212 КК України .
Надані до слідчого судді матеріали вказують на те, що є обґрунтовані підстави вважати, що дійсно було вчинене кримінальне правопорушення, відомості про яке внесені до ЄРДР за №72024171100000005.
Надання тимчасового доступу та вилучення документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), мають значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами під час судового розгляду, адже слідство матиме можливість провести слідчі дії для встановлення осіб, які вчинили кримінальне правопорушення, що в подальшому буде слугувати доказами в даному кримінальному провадженні.
Вказані документи дійсно мають значення для забезпечення всебічного, повного та неупередженого розслідування обставин у даному кримінальному провадженні, встановлення осіб, які вчинили кримінальне правопорушення та причетні до його вчинення, для збереження наявної на них інформації, а також потребують вилучення.
Не надання тимчасового доступу та можливості вилучення вказаних документів може призвести до неможливості доведення вини слідчим у вчиненні даного кримінального правопорушення винній особі, не повідомлення про підозру (за наявності частини доказів) у повному обсязі чи повідомлення її за наявності отримання лише обвинувальних даних та за відсутності виправдувальних, внаслідок ненадання судом дозволу на проведення заходу забезпечення кримінального провадження.
Тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з наданням можливості вилучити відповідні документи.
Керуючись ст. ст.160,163 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення їх оригіналів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), за адресою АДРЕСА_2 саме: договір № 563 від 06.07.2023 на «Реконструкцію будівлі комунального закладу ІНФОРМАЦІЯ_5 » Нехворощанської сільської ради Полтавського району, додаткові угоди, календарні графіки виконання робіт, договірні ціни, графіки фінансування, акти виконаних будівельних робіт форми № КБ-2в, довідки про вартість виконаних будівельних робіт Форми № КБ-3, рахунки на оплату, платіжні інструкції, виписки з рахунків, реєстри бюджетних фінансових зобов`язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, акти вартості устаткування, придбання якого покладено на виконавця робіт, акти прийому-передачі та інші документи, що були складені до вказаного договору.
Дозвіл натимчасовий доступта вилученнявищевказаних документівнадати детективам(старшимдетективам)групи детективіву даномукримінальному провадженні: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
Відповідно до ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу Національної поліції за місцем проведення цих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 119001800 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні