ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
14 травня 2024 року м. ХарківСправа № 922/360/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Шарко Л.В.
Без участі представників,
розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Краєвид Агро", обл. Харківська до Фермерського господарства "Подолівське", обл. Харківська 3-я особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОЛОС», Харківська обл., Близнюківський р-н., смт. Близнюки про стягнення 884735,90 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Краєвид Агро" звернулось до господарського суду Харківської області з позовом до Фермерського господарства "Подолівське" про стягнення неустойки у розмірі подвійної плати за користування земельними ділянками у сумі 884 735,90 грн, судового збору у розмірі 13 271,04 грн та витрат на правничу допомогу.
Ухвалою від 07.02.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №922/360/24 за правилами загального позовного провадження. Залучено до участі у справі в якості 3-ї особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОЛОС» (ідентифікаційний код 31847939, місцезнаходження 64801, Харківська обл., Близнюківський р-н., смт. Близнюки, вул. Незалежності, буд. 3а).
13.05.2024 від представника ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КРАЄВИД АГРО» надійшла заява про участь в засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до частин першої та другої статті 197 ГПК України, учасники мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Вища рада правосуддя рішенням № 1845/0/15-21 від 17 серпня 2021 року затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яке набуло чинності 05 жовтня 2021 року (далі по тексту - Положення).
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів) (пункт 2 розділу І Положення).
Згідно з пунктом 45 глави 3 розділу ІІІ Положення підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів.
Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Відповідно до пунктів 46, 49, 50 глави 3 розділу ІІІ Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
За змістом частини шостої статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку.
У зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України від 24.02.22 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, введено в Україні воєнний стан з 24 лютого 2022 року. На теперішній час воєнний стан в Україні триває.
Згідно з опублікованими Радою суддів України 02.03.2022 рекомендаціями щодо роботи судів в умовах воєнного стану року, судам України рекомендовано по можливості відкладати розгляд справ (за винятком невідкладних судових розглядів) та знімати їх з розгляду, зважати на те, що велика кількість учасників судових процесів не завжди мають змогу подати заяву про відкладення розгляду справи через вступ до лав Збройних сил України, територіальної оборони, добровольчих воєнних формувань, залучення до участі у швидкому відновленні функціонування критичної інфраструктури, а також, враховуючи, що представники сторін не можуть прибути в суд у зв`язку з небезпекою для життя, судом створюються можливості для проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку за умов наявності технічної можливості у всіх учасників судового процесу.
Суд вважає за можливе задовольнити заяву позивача про проведення засідань в режимі відеоконференції.
На підставі вищевикладеного та керуючись положеннями ст.ст. 15, 197, 233, 234, п.2 ст.254, п.3 ст. 255, п. п. 9 п. 1 розділу ХІ Перехідних положень ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова група "Альфа" про участь представника в засіданні в режимі відеоконференції, - задовольнити.
2. Надати представнику ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КРАЄВИД АГРО» - ОРІЩЕНКО НАТАЛІЇ СЕРГІЇВНІ (ел. пошта - ІНФОРМАЦІЯ_1 ) можливість участі у засіданні по справі № 922/360/24, призначеному на "16" травня 2024 р. о 10:00 год в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, через підсистему Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (сайт: https://vkz.court.gov.ua/).
3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, площа Свободи 5, 8-й під`їзд, 1 пов, зал № 113.
4. Дану ухвалу направити на адреси учасників процесу.
5. Дана ухвала не входить до переліку ухвал які оскаржуються окремо від рішення суду, в порядку ст. 255 ГПК України. Заперечення на дану ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на відповідне рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвалу складено та підписано 14.05.2024.
Суддя Л.В. Шарко
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 119011494 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Шарко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні