УХВАЛА
14 травня 2024 року
м. Київ
cправа № 910/9546/22
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Ємця А.А. (головуючий), Бенедисюка І.М., Малашенкової Т. М.
розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Екліпс Рісорсез ГмбХ"
на рішення господарського суду міста Києва від 06.09.2024 та
постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.03.2024
у справі №910/9546/22
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аугшволері Інвестиціяс" (Латвійська республіка; юридична адреса: Riga, Bekergravja iela 5, LV-1007, реєстраційний номер у Комерційному регістрі Латвійської республіки: 00103315172)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Екліпс Рісорсез ГмбХ" (Кантон Цуг, Швейцарська Конфедерація, юридична адреса: вул. Баарерштрасе 25, місто Цуг, Швейцарія, 6300, реєстраційний номер CHE-305.600.060)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "Джі Ем Сі Аллайенс ЛЛП" (Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, зареєстровано у Регістрі компаній Англії й Уельсу 08.09.2003 №ОС 305448, юридична адреса: Premier House, 45, Earling Road, HAO 4BA Wembley, United Kingdom)
про розірвання договору,-
ВСТАНОВИВ:
Товариства з обмеженою відповідальністю "Екліпс Рісорсез ГмбХ" 22.04.2024 (згідно з відміткою на конверті) надіслано до Верховного Суду касаційну скаргу, в якій скаржник просить, зокрема, скасувати на рішення господарського суду міста Києва від 06.09.2024 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.03.2024 (повний текст постанови складено та підписано 02.04.2024) у справі №910/9546/22 і закрити провадження у справі.
Перевіривши матеріали касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що її подано з дотриманням вимог статей 287-290 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 290 ГПК України у касаційній скарзі повинно бути зазначено підставу (підстави), на якій (яких) подається касаційна скарга з визначенням передбаченої (передбачених) статтею 287 цього Кодексу підстави (підстав).
Приписами частини четвертої статті 294 ГПК України унормовано, що в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження та строк для подання учасниками справи відзиву на касаційну скаргу.
У касаційній скарзі скаржник обґрунтовує підстави передбачені пунктами 1, 3, 4 частини другої статті 287 ГПК України та пунктом 1 частини 3 ст. 310 ГПК України.
Касаційна скарга подана в межах строку на касаційне оскарження, ураховуючи дату складання повного тексту оскаржуваної постанови з цієї справи.
Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що матеріали касаційної скарги на стадії прийняття не є очевидно неприйнятними і є достатніми для відкриття касаційного провадження.
Статтею 295 ГПК України встановлено, що учасники справи мають право подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом касаційної інстанції в ухвалі про відкриття касаційного провадження; до відзиву додаються докази надсилання копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
За приписами статті 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.
Пунктом 2 частини третьої статті 2 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що основними засадами (принципами) господарського судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до статті 7 цього ж Кодексу правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин.
В силу частини першої статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи.
За приписами до частин першої - четвертої статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно ст.3 Закону України "Про міжнародне приватне право", якщо міжнародним договором України передбачено інші правила, ніж встановлені цим Законом, застосовуються правила цього міжнародного договору.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадку, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.
З матеріалів касаційної скарги у справі № 910/9546/22 вбачається, що позивач та третя особа є іноземними особами, а саме: ТОВ "Аугшволері Інвестиціяс" (Латвійська республіка; юридична адреса: Riga, Bekergravja iela 5, LV-1007, реєстраційний номер у Комерційному регістрі Латвійської республіки: 00103315172) та ТОВ "Джі Ем Сі Аллайенс ЛЛП" місцезнаходженням якого зазначено: Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, зареєстровано у Регістрі компаній Англії й Уельсу 08.09.2003 №ОС 305448, юридична адреса: Premier House, 45, Earling Road, HAO 4BA Wembley, United Kingdom.
Інформація щодо наявності на території України інших представників позивача та третьої особи в матеріалах касаційної скарги відсутня.
За змістом частини першої статті 365 та статті 367 цього ж Кодексу іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. У разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Порядок вручення іноземним підприємствам та організаціям судових документів у господарських справах врегульовано Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, укладеної 15.11.1965 в м. Гаага, до якої Україна приєднались 19.10.2000 та Сполучені Штати Америки 24.08.1967.
Оскільки скаржником в касаційні скарзі зазначено адреси позивача та третьої особи, а саме: ТОВ "Аугшволері Інвестиціяс" (Латвійська республіка; юридична адреса: Riga, Bekergravja iela 5, LV-1007, реєстраційний номер у Комерційному регістрі Латвійської республіки: 00103315172) та ТОВ "Джі Ем Сі Аллайенс ЛЛП" місцезнаходженням якого зазначено: Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, зареєстровано у Регістрі компаній Англії й Уельсу 08.09.2003 №ОС 305448, юридична адреса: Premier House, 45, Earling Road, HAO 4BA Wembley, United Kingdom, то вручення судових документів має відбуватись за кордоном. Відтак застосуванню підлягає Конвенція.
Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном (стаття 1 Конвенції).
Згідно із статтею 2 Конвенції кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3-6.
Відповідно до статті 5 Конвенції Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом: a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави. З урахуванням положень пункту (b) частини першої цієї статті документ може завжди бути вручений шляхом безпосередньої доставки одержувачу, який приймає його добровільно.
Водночас статтею 10 Конвенції передбачено, що якщо запитувана Держава не заперечує, то ця Конвенція не обмежує: a) можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном, b) можливості для судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуючої Держави здійснювати вручення судових документів безпосередньо через судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуваної Держави, c) можливості для будь-якої заінтересованої в судовому процесі особи здійснювати вручення судових документів безпосередньо через судових працівників, службовців або інших компетентних осіб запитуваної Держави.
У силу застережень, викладених у Законі України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" та статті 15 Конвенції, якщо документ про виклик до суду або аналогічний документ підлягав передачі за кордон з метою вручення відповідно до положень цієї Конвенції, і якщо відповідач не з`явився, то судове рішення не може бути винесено, поки не буде встановлено, що: документ був вручений у спосіб, передбачений внутрішнім правом запитуваної Держави для вручення документів, складених у цій країні, особам, які перебувають на її території; документ був дійсно доставлений особисто відповідачеві або за його місцем проживання в інший спосіб, передбачений цією Конвенцією, і що в кожному з цих випадків вручення або безпосередня доставка були здійснені в належний строк, достатній для здійснення відповідачем захисту.
Окрім цього, згідно зі статтею 15 Конвенції кожна договірна Держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови: a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією, b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців, c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.
Відповідно до статті 19 Закону України "Про міжнародні договори" чинні міжнародні договори України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства. Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.
Відповідно до п."а" статті 10 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, якщо запитувана Держава не заперечує, то ця Конвенція не обмежує можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном.
З інформації, розміщеної на офіційному сайті www.hcch.net, слідує, що відповідно до статті 10 Конвенції Латвійська Республіка не заперечує проти свободи надсилати судовий документ поштовими каналами безпосередньо адресату в Латвійській Республіці (пункт (а) статті 10), але лише в тому випадку, якщо документи перекладені латвійською мовою та доставляються за допомогою рекомендованого поштового листа із підтвердженням отримання.
Водночас, на офіційній сторінці Гаазької конференції з міжнародного приватного права в мережі Інтернет (https://www.hcch.net) вказано про відсутність заперечень (протесту) з боку Великої Британії (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) щодо вчинення дій, передбачених положеннями статті 8 та пункту та статті 10 Конвенції, а також зауважено, що жодної плати не стягується в разі доставки доручення звичайним способом.
З анкети Великої Британії (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії), розміщеної на офіційній сторінці Гаазької конференції з міжнародного приватного права в мережі Інтернет (https://www.hcch.net), вбачається, що уповноваженим органом є - The Senior Master (For the attention of the Foreign Process Section), Room E16, Royal Courts of Justice, Strand, London WC2A 2LL, United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland. При цьому, відповідно до статті 5 Конвенції, Велика Британія вимагає, щоб документи були складені або перекладені англійською мовою, про що також вказано в анкеті вказаної держави.
Отже, для забезпечення належного повідомлення позивача та третьої особи, а саме- ТОВ "Аугшволері Інвестиціяс" (Латвійська республіка; юридична адреса: Riga, Bekergravja iela 5, LV-1007, реєстраційний номер у Комерційному регістрі Латвійської республіки: 00103315172) та ТОВ "Джі Ем Сі Аллайенс ЛЛП" місцезнаходженням якого зазначено: Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, зареєстровано у Регістрі компаній Англії й Уельсу 08.09.2003 №ОС 305448, юридична адреса: Premier House, 45, Earling Road, HAO 4BA Wembley, United Kingdom про відкриття касаційного провадження, про місце, дату та час розгляду справи можуть бути повідомлені шляхом безпосереднього направлення ухвали суду на їх адресу.
З метою забезпечення її процесуальних прав, встановлених у статті 42 ГПК України, беручи до уваги застереження країн-учасниць Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах, колегія суддів вважає доцільним направити позивачу та третій особі процесуальні документи з їх перекладом латвійською та англійською мовою безпосередньо поштою відповідно для вручення таких документів у спосіб передбачений статтею 5 Конвенції (a).
З огляду на викладене для забезпечення повідомлення позивачу та третій особі про розгляд справи № 910/9546/22 Суд вважає за необхідне зобов`язати Товариства з обмеженою відповідальністю "Екліпс Рісорсез ГмбХ", як зацікавлену особу здійснити нотаріально засвідчений переклад цієї ухвали та касаційної скарги латвійською та англійською мовою.
Для належного повідомлення позивача та третьої особи про відкриття касаційного провадження, з метою забезпечення його процесуальних прав, встановлених статтею 42 ГПК України, Суд вважає за можливе, після перекладу латвійською та англійською мовою, надіслати цю ухвалу, касаційну скаргу поштовими каналами безпосередньо ТОВ "Аугшволері Інвестиціяс" (Латвійська республіка; юридична адреса: Riga, Bekergravja iela 5, LV-1007, реєстраційний номер у Комерційному регістрі Латвійської республіки: 00103315172) та ТОВ "Джі Ем Сі Аллайенс ЛЛП" місцезнаходженням якого зазначено: Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, зареєстровано у Регістрі компаній Англії й Уельсу 08.09.2003 №ОС 305448, юридична адреса: Premier House, 45, Earling Road, HAO 4BA Wembley, United Kingdom.
З урахуванням наведеного Верховний Суд вважає за можливе розглянути справу № 910/9546/22 у розумний строк, тобто такий, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту, а також реалізації визначеного статтею 42 ГПК України права надати пояснення Суду по суті касаційного оскарження.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: зокрема, звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Згідно з частиною 1 статті 229 ГПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини 1 статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Відповідно до частини 1 статті 117 ГПК України зупинення провадження у справі зупиняє перебіг процесуальних строків.
З огляду на викладене суд касаційної інстанції дійшов висновку про зупинення касаційного провадження у цій справі, у зв`язку з вручення виклику до суду ( повідомлений про місце, дату та час розгляду справи шляхом безпосереднього направлення ухвали суду на адресу позивача та третьої особи, а саме- ТОВ "Аугшволері Інвестиціяс" (Латвійська республіка; юридична адреса: Riga, Bekergravja iela 5, LV-1007, реєстраційний номер у Комерційному регістрі Латвійської республіки: 00103315172) та ТОВ "Джі Ем Сі Аллайенс ЛЛП" місцезнаходженням якого зазначено: Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, зареєстровано у Регістрі компаній Англії й Уельсу 08.09.2003 №ОС 305448, юридична адреса: Premier House, 45, Earling Road, HAO 4BA Wembley, United Kingdom).
Суд звертає увагу, що відповідно до частин першої, четвертої статті 43 ГПК України, учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається. Суд зобов`язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами.
Згідно пунктів 2, 6 частини другої статті 42 ГПК України учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
Також, колегія суддів вважає за необхідне звернути увагу на те, що ГПК України передбачено можливість застосування до учасника справи, або його представника заходів процесуального примусу, передбачених цим Кодексом, у випадку невиконання ними своїх процесуальних обов`язків, або у випадку зловживання процесуальними правами.
Також Суд звертає увагу скаржника на пункт 4 частини 1 статті 226 ГПК України, яким перебачено, що суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з`явився у судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
На підставі викладеного та керуючись статтями 226, 228, 229, 234, 235, 290, 294, 295 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд, -
У Х В А Л И В:
1. Відкрити касаційне провадження у справі № 910/9546/22 за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Екліпс Рісорсез ГмбХ" на рішення господарського суду міста Києва від 06.09.2024 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.03.2024.
2. Призначити розгляд касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Екліпс Рісорсез ГмбХ" на 10 вересня 2024 року о 14:00 у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6 в залі судових засідань № 302.
3. Учасники справи мають право подати відзиви на касаційну скаргу у строк 15 днів з дня вручення цієї ухвали до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6.
4. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Екліпс Рісорсез ГмбХ" надати Суду до 03.06.2024 включно нотаріально засвідчений переклад латвійською мовою у трьох примірниках, кожен з яких прошити окремо:цієї ухвали Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду; касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Екліпс Рісорсез ГмбХ" на рішення господарського суду міста Києва від 06.09.2024 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.03.2024 з доданими до неї додатками та нотаріально засвідчений переклад английскою мовою у трьох примірниках, кожен з яких прошити окремо:цієї ухвали Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду; касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Екліпс Рісорсез ГмбХ" на рішення господарського суду міста Києва від 06.09.2024 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.03.2024 з доданими до неї додатками.
5. Надати Суду судового доручення про вручення ухвали та касаційної скарги з підтвердженням про вручення документа.
6. Після надходження до Суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Екліпс Рісорсез ГмбХ" документів, зазначених у пункті 4 цієї ухвали, Надані документи надіслати згідно з вимогами Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах від 15.11.1965 року до позивача та третьої особи, а саме- Товариству з обмеженою відповідальністю "Аугшволері Інвестиціяс" (Латвійська республіка; юридична адреса: Riga, Bekergravja iela 5, LV-1007, реєстраційний номер у Комерційному регістрі Латвійської республіки: 00103315172) та Товариству з обмеженою відповідальністю "Джі Ем Сі Аллайенс ЛЛП" місцезнаходженням якого зазначено: Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії, зареєстровано у Регістрі компаній Англії й Уельсу 08.09.2003 №ОС 305448, юридична адреса: Premier House, 45, Earling Road, HAO 4BA Wembley, United Kingdom).
7. Витребувати матеріали справи № 910/9546/22 з Господарського суду міста Києва/Північного апеляційного господарського суду.
8. Копію ухвали надіслати до Господарського суду міста Києва/Північного апеляційного господарського суду.
9. Провадження з розгляду касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Екліпс Рісорсез ГмбХ" на рішення господарського суду міста Києва від 06.09.2024 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.03.2024 у справі №910/9546/22 зупинити до усунення обставин, що зумовили зупинення касаційного провадження.
10. Довести до відома учасників справи, що їхня явка в судове засідання є необов`язковою.
11. Роз`яснити учасникам справи, що вони мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, в тому числі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) відповідно до статті 197 Господарського процесуального кодексу України.
12. Документи, що походять з інших держав необхідно надавати суду з офіційним перекладом на українську мову.
13. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Екліпс Рісорсез ГмбХ", що у випадку невиконання вимог суду, викладених у пункті 4 резолютивної частини цієї ухвали судом буде розглядатися можливість щодо застосування відповідних процесуальних заходів, передбачених ГПК України.
14. Повідомити учасників справи, що з 05.10.2021 офіційно розпочали функціонування три підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: "Електронний кабінет", "Електронний суд" підсистема відеоконференцзв`язку, у зв`язку з чим відповідно до частини шостої статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.
14.Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://supreme.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя А. Ємець
Суддя І. Бенедисюк
Суддя Т. Малашенкова
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 119099396 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Ємець А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні