справа № 179/68/24
провадження № 2/179/231/24
У Х В А Л А
13 травня 2024 року Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі
головуючого судді Ковальчук Т.А.
при секретарі Дмитренко Ю.В.
за участю
представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до приватного підприємства «Пролетар-Агро» про припинення договору оренди землі шляхом його розірвання та стягнення заборгованості по орендній платі,
В С Т А Н О В И В:
В провадженісуду знаходитьсяцивільна справаза позовом ОСОБА_3 до приватного підприємства «Пролетар-Агро» про припинення договору оренди землі шляхом його розірвання та стягнення заборгованості по орендній платі.
В судовезасідання прибув ОСОБА_1 ,який надавдовіреність від03.01.2024року видану ОСОБА_3 , якою уповноважувався представляти інтереси позивача, зокрема в суді.
Суд ставитьпитання продопуск доучасті усправі вякості представникапозивачаОСОБА_1 .
Вивчивши матеріали цивільної справи, суд приходить до наступних висновків:
Позовну заяву про припинення договору оренди землі шляхом його розірвання та стягнення заборгованості по орендній платі із ціною позову 14041 грн. 35 коп. подано до суду 16.01.2024 року.
Ухвалою суду від 09.02.2024 року у справі відкрито провадження, розгляд справи призначено здійснювати у порядку загального позовного провадження.
Відповідно до положень ст. 59 Конституції України, кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Положеннями ст. 15 ЦПК України визначено, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства (ч. ч.1, 3 ст.237 Цивільного кодексу України).
Відповідно до положень ч. 1 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Документами, що підтверджують повноваження представника є довіреність фізичної абоюридичної особи (п. 1 ч. 4 ст. 62 ЦПК України).
Вимогами ст.131-2 Конституції України передбачено, що незалежність адвокатури гарантується.
Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом.
Виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Згідно ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) справи про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, якщо такі вимоги не пов`язані із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства);
4) справи про розірвання шлюбу.
Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що представник позивача ОСОБА_1 за довіреністю є особою, яка може здійснювати представництво інтересів позивача у цивільній справі, оскільки ця цивільна справа відповідно до п.2 ч.6 ст.19 ЦПК України є малозначною, однак розглядається в загальному позовному провадженні, оскільки ціна позову не перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За таких обставин, ОСОБА_1 може бути допущений судом як представник позивача.
Керуючись ст. ст. 58, 60, 189, 260 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Вважати ОСОБА_1 таким, що може бути представником позивача ОСОБА_3 уцивільній справіза позовом ОСОБА_3 до приватного підприємства «Пролетар-Агро» про припинення договору оренди землі шляхом його розірвання та стягнення заборгованості по орендній платі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 16 травня 2024 року.
Суддя Т.А.Ковальчук
Суд | Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2024 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 119103470 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області
Ковальчук Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні