Провадження № 2-о/537/48/2024
Справа № 536/409/24
УХВАЛА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22.05.2024 в м.Кременчуці Крюківськийрайонний судм.Кременчука Полтавськоїобласті вскладі:головуючого суддіФадєєвої С.О.,присяжних ЛобановоїА.О.,Калішенка Б.М.,секретаря судовогозасідання СупруненкоО.О.,представника заявника ОСОБА_1 адвоката МасліяВ.М.,представника заінтересованоїособи ОСОБА_2 адвоката ПшенишноїВ.А.,розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Кременчуці цивільнусправу №536/409/24за клопотанням ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною,
В С Т А Н О В И В:
Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням, де просив ухвалити рішення, яким продовжити строк дії рішення Кременчуцького районного суду Полтавської області від 22.02.2022 в справі № 536/1094/21, яким визнано ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатною та призначено над нею опікуном його, ОСОБА_1 , на строк два роки з дня набрання даним рішенням законної сили.
В судове засідання з`явилися представник заявника адвокат Маслій В.М. та представник заінтересованої особи ОСОБА_2 адвокат Пшенишна В.А.
Представники заінтересованих осіб виконавчого комітету Піщанської сільської ради та ІНФОРМАЦІЯ_2 у судове засідання не з`явилися, про день та час слухання справи були належним чином повідомлені.
У судовому засіданні представник заявника ОСОБА_1 адвокат Маслій В.М. клопотав про призначення судово-психіатричної експертизи для з`ясування психічного стану ОСОБА_2 та її здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Окрім того, для проведення експертизи просив витребувати з комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги ПОР» відокремлений підрозділ-обласна консультативна психоневрологічна поліклініка №2 медичну картку ОСОБА_2 .
Представник особи, щодо якої подано заяву, ОСОБА_2 адвокат Пшенишна В.А. в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення клопотання, вважала його доцільним.
Суд, заслухавши учасників процесу, приходить до наступних висновків.
Згідно з ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
В силуч.3-5вказаної статтіпри призначенніекспертизи судомексперт абоекспертна установаобирається сторонамиза взаємноюзгодою,а якщотакої згодине досягнуто-увстановлений судомстрок,експерта чиекспертну установувизначає суд.Суд зурахуванням обставинсправи маєправо визначитиексперта чиекспертну установусамостійно. Питання,з якихмає бутипроведена експертиза,що призначаєтьсясудом,визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи. Відповідно до ч.1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу» судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Як зазначається в п.4 постанови ПленумуВСУ від28.03.1972р.№3«Про судовупрактику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним.
Оскільки є достатні дані, а саме медичні документи, які свідчать про те, що ОСОБА_2 хворіє на психічні хвороби, суд вважає за необхідне призначити проведення судово-психіатричної експертизи для встановлення її психічного стану.
Відповідно до ст.7Закону України«Про судовуекспертизу» виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз. Проведення відповідної судово-психіатричної експертизи може бути доручено експертам Полтавської філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України», яка є державною спеціалізованою установою.
Згідно ч.1 ст.84 ЦПК учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Оскільки для проведення судово-психіатричної експертизи експертам необхідна історія хвороби та медична картка ОСОБА_2 , очевидною є неможливість отримання цих доказів самостійно заявником, так як відомості, що містяться у медичних документах, охороняються законом, суд вважає за можливе витребувати з КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» відокремленого підрозділу обласної консультативної психоневрологічної поліклініки зі стаціонаром № 2 історію хвороби та медичну картку ОСОБА_2 .
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи. Зважаючи на те, що проведення експертизи в справі може зайняти тривалий час, суд вважає за можливе провадження в справі зупинити на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст.81,252, 298 ч.1 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Призначити у цивільній справі за клопотанням ОСОБА_1 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною судово-психіатричну експертизу.
На вирішення експертів поставити наступні питання:
1. Чи страждає на хронічний стійкий психічний розлад чи психічну хворобу ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?
2. Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи здатна вона керувати ними?
Проведення експертизи доручити експертам Полтавської філії судових експертиз ДУ «Інститут судової психіатрії МОЗ України»
У разі виявлення при проведенні експертизи даних, що мають значення для справи, але щодо яких питань поставлено не було, судово-медичний експерт вправі повідомити про них особу, яка призначила експертизу, або вказати на них у своїх підсумках.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України, за відмову від проведення експертизи та за дачу завідомо неправдивого висновку.
Витребувати з відокремленого підрозділу-обласної консультативної психоневрологічної поліклініки зі стаціонаром №2 комунального підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги ПОР» медичну картку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , яку надати в розпорядження експертам.
Провадження у цивільній справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у цивільній справі, може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її оголошення.
В іншій частині ухвала суду є остаточною та не підлягає апеляційному оскарженню.
Суддя: С.О.Фадєєва
Присяжні: А.О.Лобанова
Б.М.Калішенко
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2024 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 119199243 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Крюківський районний суд м.Кременчука
ФАДЄЄВА С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні