ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33601 м.Рівне, вул.Яворницького, 59
УХВАЛА
"21" травня 2024 р. Справа № 906/1337/23
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
головуючий суддя Грязнов В.В.
суддя Павлюк І.Ю.
суддя Розізнана І.В.
розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Тетерів-Будпроект" про про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі 906/1337/23
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тетерів-Будпроект"
до Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України"
в особі Філії "Словечанське лісове господарство" Державного спеціалізо-
ваного господарськогопідприємства "Ліси України"
про стягнення 1 582 614,29 грн заборгованості по розрахунках,-
ВСТАНОВИВ:
В провадження Північно-західного апеляційного господарського суду перебуває апеля-ційна скарга Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" в особі Філії "Словечанське лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського підпри-ємства "Ліси України" на рішення господарського суду Житомирської області від 27.02.2024 у справі №906/1337/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Тетерів-Буд-проект" до Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" в особі Філії "Словечанське лісове господарство" Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" про стягнення 1 582 614,29 грн заборгованості по розрахунках. Розгляд справи призначено на 05.06.2024 о 10:30 год.
20.05.2024 на поштову адресу Північно-західного апеляційного господарського суду надійшло клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Тетерів-Будпроект" - адвоката Крижанівського В.В. про участь у судовому засіданні в режимі відео-конференції в одному із вказаних судів, а саме: Господарському суді Житомирської області, або Житомирському апеляційному суді.
Суд, розглянувши вказане клопотання, зазначає наступне.
18 жовтня 2023 року був введений в дію Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабіне-тів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами", яким серед іншого було внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч.6 ст.6 ГПК України - адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, заре-єстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Реєстрація в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Згідно з ч.5, 6 ст.42 ГПК України, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-теле-комунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визнача-ють порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсисте-ми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.(ч.7 ст.42 ГПК України).
Отже, зазначені положення законодавства передбачають можливість здійснення процесу-ального представництва, зокрема, шляхом подання документів до суду через електронний кабінет в ЄСІТС або в паперовій формі.
Відповідно до вище наведених положень ГПК України, у Товариства з обмеженою відпові-дальністю "Тетерів-Будпроект", як юридичної особи та адвоката Крижанівського В.В. існує обов`язок зареєструвати електронні кабінети в ЄСІТС.
Судом апеляційної інстанції, на підставі відповіді підсистеми ЄСІТС "Електронний суд" №983701 від 21.05.2024 встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Тетерів-Будпроект" не має зареєстрованого електронного кабінету у підсистеми ЄСІТС "Електронний суд".
Крім того, в поданому клопотанні Позивача відсутні відомості щодо наявності або відсутності електронного кабінету у адвоката Крижанівського В.В.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення з процесуальних питань та наслідки недотримання таких вимог визначені у ст. 170 ГПК України. За змістом п.1 ч.1, 2 ст.170 ГПК України - будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місце-знаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету. Письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником.
Згідно з ч.4 ст.170 ГПК України - суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду. Суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Враховуючи, що ТОВ "Тетерів-Будпроект" та адвокат Крижанівський В.В. в порушення вимог статті 6 ГПК України в обов`язковому порядку не зареєстрували електронні кабінети в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС, враховуючи приписи частини четвертої статті 170 ГПК України, заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у Господарському суді Житомирської області, або Житомирському апеляційному суді.
Керуючись ст.ст. 6, 42, 170, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання представника ТОВ "Тетерів-Будпроект" - адвоката Крижанівського В.В. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №906/1337/23 - залишити без розгляду.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Грязнов В.В.
Суддя Павлюк І.Ю.
Суддя Розізнана І.В.
Суд | Північно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2024 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 119210330 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Північно-західний апеляційний господарський суд
Грязнов В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні