Справа № 367/8692/23
Провадження №1-кп/367/500/2024
УХВАЛА
Іменем України
29 квітня 2024 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5 ,
обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
захисників ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ірпені кримінальне провадження, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04 квітня 2023 року за № 12023111040000525 по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187, ч. 1 ст. 263 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187, ч. 1 ст. 263 КК України, -
встановив:
У провадженні Ірпінського міського суду Київської області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187, ч. 1 ст. 263 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 187, ч. 1 ст. 263 КК України.
Прокурор заявивклопотання пропродовження обвинуваченому ОСОБА_6 строку обов`язків,передбачених ч.5ст.194КПК України,пов`язаних іззастосуванням запобіжногозаходу увигляді застави,крім заборони відлучатися за межі Київської області без дозволу суду, а саме: прибувати до суду за кожним викликом; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від позапроцесуального спілкування із потерпілими та свідками у даному кримінальному провадженні; залишити на зберіганні в уповноважених органах державної влади паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну. Заявлене клопотання прокурор обґрунтував тим, що закінчується строк застосування покладених на ОСОБА_6 обов`язків, при цьому, підстави для покладення обов`язків на обвинуваченого ОСОБА_6 не відпали та продовжують існувати.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_6 адвокат ОСОБА_8 заперечував протиклопотання прокурорапро продовженняобвинуваченому ОСОБА_6 строку обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, пов`язаних із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави, вказуючи про те, що прокурором заявлене клопотання не у відповідності до вимог ст.199 КПК України, а підстави для продовження строку покладених на обвинуваченого ОСОБА_6 обов`язків відсутні.
Обвинувачений ОСОБА_6 підтримав позицію захисника.
Захисники ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , а також обвинувачений ОСОБА_7 заперечили проти заявленого прокурором клопотання.
Суд, вислухавши думку учасників судового провадження, вважає за необхідне продовжити строком на два місяці обвинуваченому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави, виходячи із наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно із ч.1 ст.177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Відповідно до ч.1 ст.182 КПК України, застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків. Можливість застосування застави щодо особи, стосовно якої застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, може бути визначена в ухвалі слідчого судді, суду у випадках, передбачених частинами третьою або четвертою статті 183 цього Кодексу.
Частиною 3 ст. 183 КПК України передбачено, що суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. В ухвалі слідчого судді, суду зазначаються, які обов`язки з передбачених статтею 194 цього Кодексу будуть покладені на підозрюваного, обвинуваченого у разі внесення застави, наслідки їх невиконання, обґрунтовується обраний розмір застави, а також можливість її застосування, якщо таке рішення прийнято у кримінальному провадженні, передбаченому частиною четвертою цієї статті.
Частиною 7 ст.194 КПК України передбачено, що обов`язки, передбачені частинами п`ятою та шостою цієї статті, можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше двох місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Після закінчення строку, в тому числі продовженого, на який на підозрюваного, обвинуваченого були покладені відповідні обов`язки, ухвала про застосування запобіжного заходу в цій частині припиняє свою дію і обов`язки скасовуються.
Відповідно до ч.3 ст.331 КПК України, за наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців.
Судом встановлено, що ухвалою Ірпінського міського суду Київської області від 13 лютого 2024 року, постановленою у справі № 367/8692/23, продовжено обвинуваченому ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у Державній установі «Київський слідчий ізолятор» Міністерства юстиції України строком на 60 (шістдесят) днів. Одночасно визначено ОСОБА_6 заставу в розмірі 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 908 400 (дев`ятсот вісім тисяч чотириста) гривень. Також, вказаною ухвалою постановлено, що у разі внесення застави та з моменту звільнення обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, обвинувачений ОСОБА_6 , зобов`язаний виконати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави, а саме: прибувати до суду за кожним викликом; не відлучатися за межі Київської області без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від позапроцесуального спілкування із потерпілими та свідками у даному кримінальному провадженні; залишити на зберіганні в уповноважених органах державної влади паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 29 лютого 2024 року ухвалу Ірпінського міського суду Київської області від 13 лютого 2024 року залишено без змін.
Як видно із повідомлення ДУ «Київський слідчий ізолятор» від 01.03.2024 №08/4820, ув`язнений ОСОБА_6 звільнений з-під варти 01.03.2024 згідно ухвали Ірпінського міського суду Київської області від 13.02.2024 під заставу в розмірі 908400 гривень та згідно ухвали Броварського міськрайонного суду Київської області від 16.02.2024 під заставу у розмірі 302800 гривень.
Вирішуючи питання про продовження строку виконання покладених обов`язків на обвинуваченого, судом враховані вимоги п.п.3 і 4 ст.5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.
Щодо посилань захисника ОСОБА_8 про те, що прокурором заявлене клопотання не у відповідності до вимог ст.199 КПК України, то вони спростовуються приписами ч.3 ст. 331 КПК України, відповідно до якої встановлено обов`язок суду за наявності клопотань під час судового розгляду розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування, в тому числі, вказана норма стосується і покладених на обвинуваченого обов`язків.
З огляду на викладене, приймаючи до уваги наявність ризиків передбачених п.п. 1, 3, 5 ч.1 ст. 177 КПК України, які були встановлені судом під час постановлення ухвали Ірпінського міського суду Київської області від 13 лютого 2024 року про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із одночасним визначенням застави та покладенням на обвинуваченого ОСОБА_6 обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, та які на даний час не відпали, тяжкість покарання, що загрожує обвинуваченому у разі визнання винним у кримінальних правопорушеннях, у вчиненні яких він обвинувачується, вік та стан здоров`я обвинуваченого, міцність соціальних зв`язків обвинуваченого в місці проживання, стадію судового розгляду кримінального провадження, суд приходить до висновку про доведення прокурором необхідності продовження строку дії таких обов`язків.
Виходячи знаведеного такеруючись ст.ст.331, 372КПК України,суд,-
постановив:
Клопотання прокурора про продовження покладених на обвинуваченого ОСОБА_6 обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України задовольнити.
Продовжити строком на два місяці обвинуваченому ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави, а саме:
- прибувати до суду за кожним викликом;
- повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від позапроцесуального спілкування із потерпілими та свідками у даному кримінальному провадженні;
- залишити на зберіганні в уповноважених органах державної влади паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Роз`яснити, що у разі, якщо ОСОБА_6 , будучи належним чином повідомлений, не з`явиться за викликом до суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на нього процесуальні обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Строк дії ухвали з 29 квітня 2024 року по 29 червня 2024 року включно.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора.
Ухвала підлягає негайному виконанню та оскарженню не підлягає.
Судді ОСОБА_1
ОСОБА_2
ОСОБА_3
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2024 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 119213474 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Розбій |
Кримінальне
Ірпінський міський суд Київської області
Кравчук Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні