Справа № 148/874/22
Провадження №1-кп/148/52/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2024 року Тульчинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Тульчина матеріали кримінального провадження № 12022020180000126, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.05.2022, за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України,-
встановив:
В провадженні Тульчинського районного суду Вінницької області знаходиться вказане вище кримінальне провадження.
21.05.2024 до суду надійшли клопотання прокурора про застосування відносно обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та клопотання про надання дозволу на його затримання з метою приводу до суду для розгляду вказаного клопотання.
У судовому засіданні прокурор вказані клопотання підтримала, оскільки є підстави вважати, що обвинувачений переховується від суду. Дане кримінальне провадження перебуває на розгляді суду з вересня 2023 року, обвинувачений систематично не з`являвся у судові засідання, не повідомляв суд про причини своєї неявки, в результаті чого судом його було оголошено у розшук. Органами поліції ОСОБА_5 було розшукано та отримано у нього зобов`язання про явку до суду. Однак, 21.05.2024 обвинувачений в судове засідання не з`явився, про причину своєї неявки не повідомив. При цьому, в кримінальному провадженні достатньо доказів, які підтверджеють вину обвинуваченого у вчиненні злочину та наявні ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які вказують на необхідність обрання обвинуваченому ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Оскільки клопотання про обрання запобіжного заходу розглядати у відсутність обвинуваченого неможливо, вона просить надати дозвіл на затримання ОСОБА_5 з метою приводу до Тульчинського районного суду для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та подальшого розгляду кримінального провадження.
Захисник обвинуваченого, адвокат ОСОБА_4 , в судовому засіданні повідомила, що зв`язку з підзахисним немає, їй невідомі його місце знаходження та причини його неявки до суду. не заперечила щодо клопотання.
Заслухавши доводи прокурора, думку захисника, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд доходить наступних висновків.
Так, дане кримінальне провадження знаходиться у провадженні Тульчинського районного суду Вінницької області з 30.08.2023.
Ухвалою суду від 21.03.2024 у зв`язку з неодноразовою неявкою ОСОБА_5 в судові засідання, який про причини своєї неявки суд не повідомив, його оголошено розшук та на час проведення розшуку дане судове провадження зупинено.
15.12.2022 до суду надійшов лист начальника Тульчинського РВП ГУНП України у Вінницькій області, в якому повідомлено адресу тимчасового проживання обвинуваченого ОСОБА_5 , з поясненнями обвинуваченого ОСОБА_5 та його зобов`язанням про явку в судові засідання.
Ухвалою суду від 29.04.2024 дане кримінальне провадження відновлено та призначено підготовче судове засідання 21.05.2024 об 11:00 год.
Судом надіслано повістку за місцем перебування ОСОБА_5 , яке він повідомив працівникам поліції, за адресою: територія садового АДРЕСА_1 , а також за зареєстрованим місцем його проживання: АДРЕСА_2 .
Однак обвинувачений ОСОБА_5 в судове засідання в черговий раз не з`явився, про причини неявки не повідомив. З вказаним обвинуваченим номером мобільного телефону відсутній зв`язок.
Так, обвинувачений неодноразово не виконував обов`язки, передбачені ч.7 ст. 42 КК України, а саме не прибував за викликом до суду, а в разі неможливості прибути за викликом у призначений строк заздалегідь не повідомляв про це суд.
Згідно з ч.1 ст.188 КПК України прокурор, слідчий за погодженням з прокурором має право звернутися із клопотанням про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
За змістом ч. 2 ст.188 КПК України клопотання про дозвіл на затримання з метою приводу може бути подане одночасно з поданням клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Відповідно до ст. 189 КПК України суд не має права відмовити в розгляді клопотання про дозвіл на затримання з метою приводу обвинуваченого, навіть якщо існують підстави для затримання без ухвали суду про затримання з метою приводу.
Слідчий суддя, суд відмовляє у наданні дозволу на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу, якщо прокурор не доведе, що зазначені у клопотанні про застосування запобіжного заходу обставини вказують на наявність підстав для тримання під вартою підозрюваного, обвинуваченого, а також є достатні підстави вважати, що:
1) підозрюваний, обвинувачений переховується від органів досудового розслідування чи суду;
2) одержавши відомості про звернення слідчого, прокурора до суду із клопотанням про застосування запобіжного заходу, підозрюваний, обвинувачений до початку розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу вчинить дії, які є підставою для застосування запобіжного заходу і зазначені у статті 177 цього Кодексу.
З огляду на викладене, оскільки в судовому засіданні прокурором доведені обставини щодо наявності ризиків про ухилення обвинуваченого від суду, а також зловживання процесуальними правами, для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу та забезпечення подальшого розгляду кримінального провадження, суд доходить висновку про обгрунтованість клопотання прокурора та вважає можливим його задовольнити
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 189, 190, 191 КПК України,
постановив:
Клопотання процесуального прокурора ОСОБА_3 - задовольнити.
Надати дозвіл на затримання з метою приводу до Тульчинського районного суду для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та подальшого розгляду кримінального провадження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м. Вінниці, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , останнє відоме місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
Виконання ухвали покласти на співробітників Тульчинського РВП ГУНП України у Вінницькій області, а контроль за виконанням - на процесуального прокурора ОСОБА_3 .
Відповідно до ст. 191 КПК України, затримана на підставі ухвали слідчого судді, суду особа не пізніше 36 (тридцяти шести) годин з моменту затримання повинна бути звільнена або доставлена до слідчого судді, суду, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу. Службова особа, яка на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання затримала особу, зобов`язана негайно вручити їй копію зазначеної ухвали. Уповноважена службова особа (особа, якій законом надане право здійснювати затримання), яка затримала особу на підставі ухвали слідчого судді, суду про дозвіл на затримання або у якої під вартою тримається особа, щодо якої діє ухвала про дозвіл на затримання, негайно повідомляє про це слідчого, прокурора, зазначеного в ухвалі.
Ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту: приводу обвинуваченого ОСОБА_5 до суду, закінчення шести місяців із дати постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повна ухвала складена 23.05.2024.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Тульчинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119225739 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Тульчинський районний суд Вінницької області
Штифурко Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні