Ухвала
від 22.05.2024 по справі 585/4521/19
РОМЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № № 585/4521/19

Номер провадження 1-р/585/8/24

У Х В А Л А

І М Е Н ЕМ У К Р АЇ Н И

22 травня 2024 року м.Ромни

Роменський міськрайоннийсуд Сумськоїобласті вскладі головуючогосудді ОСОБА_1 ,з участюсекретаря ОСОБА_2 , розглянувшибез фіксаціїсудового процесуза допомогоюзвукозаписувального технічногозасобу у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ромни клопотання Державної установи «Кам`янська виправна колонія(№34)» про розяснення вироку, -

В С Т А Н О В И В :

До суду звернулася ДУ «Кам`янська виправна колонія(№34)» з клопотанням в якому просить з порозумінням поставитися до їх клопотання та з метою усунення сумнівів та протиріч, що виникли при виконанні вироку суду від 24.06.2022 року, роз`яснити за яким саме попереднім вироком частково приєднано невідбуту частину покарання на підставі ст. 71 ч.1 КК Україн, та доцільність застосування ч.1 ст. 72 КК України. В обґрунтування клопотання вказано, що в ДУ «Кам`янська виправна колонія (№34)» відбуває міру кримінального покарання ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засуджена судом 24.06.2022 року за ст. 15 ч.2 ст. 185 ч.2, 71 ч.1 КК України на строк 2 роки 6 місяців позбавлення волі. У резолютивній частині вироку суду від 24.06.2022 року вказано, що відповідно ст. 71 ч.1 КК України частково приєднано невідбуту частину покарання за попереднім вироком, але за яким саме та від якого числа не зазначено. Тим більше у вироці зазначено, що остаточно, за сукупністю вироків, відповідно ст 72 ч.1 кк України призначено покарання у виді 2 років 6 місяців позбавлення волі. Ухвалою суду від 8 квітня 2024 року відмовлено в задоволенні подання установи про уточнення вироку, посилаючись на те, що у вступній частині вироку вказано попередні судимості та установа може самостійно визначити,я кий саме вирок є попереднім та невідбутим. Дійсно в установчій частині вироку вказано що ОСОБА_4 раніше судима 8 разів, та стосовно попередніх двох вироків, при цьому не вказано чи відбуті ці покарання. Тому постає питання щодо доцільності зазначення за сукупністю яких саме вироків, із застосуванням ст. 72 ч.1 КК України, призначено остаточно покарання. Так як ч.1 ст. 72 КК України передбачає, що при складанні покарань за сукупністю кримінальних правопорушень та сукупністю вироків менш суворий вид покарання переводиться у більш суворий вид виходячи з передбаченого їх співвідношення. Тобто який такий менш суворий вид покарання судом було переведено в більш суворий, керуючись вищевказаною ч.1 ст. 72 КК України, якщо у мотивувальній частині ухвали від 08.04.2024 згадується судимість за вироком від 29 29.05.2017 року, за яким призначено покарання у виді позбавлення волі. Звертають увагу що на установу покладена функція виконання вироків та інших судових рішень, та відповідно до Інструкції про роботу відділів контролю за виконанням судових рішень установ виконання вироків та слідчих ізоляторів, у разі виявлення помилок або неточностей у наявних облікових документах, підрозділ вживає заходів щодо їх усунення, звертаючись до суду з відповідним клопотанням, а не здогадується що суд мав на увазі, адже судове рішення, згідно ст. 370 КПК України повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.

В судовому засіданні ДУ явку представника не забезпечило, про відкладення розгляду не клопотала.

ОСОБА_4 про часта місцерозгляду клопотання повідомлена,про участьу розглядісправи врежимі відеоконференціїне клопотала.

Прокурор досуду неприбув,06.05.2024року досуду подавзаяву в якійклопотав розглядсправи провестибез йогоучасті.

Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви про роз`яснення вироку суду.

ВирокомРоменського міськрайонногосуду від24червня 2022року ОСОБА_3 визнановинною упред`явленомуобвинуваченні провчинення злочину,передбаченого ч.2ст.15ч.2ст.185КК іїй призначенопокарання увиді позбавленняволі настрок два(2)роки.Відповідно ч.1ст.71КК Українидо призначеногопокарання частковоприєднано невідбутучастину покаранняза попереднімвироком увиді шести(6)місяців позбавленняволі іостаточно засукупністю вироків,відповідно ч.1ст.72КК Українипризначено покаранняу виді позбавленняволі на строк два(2) рокишість (6)місяців.У вступнійчастині вирокувказано,що ОСОБА_4 засуджена 29травня 2017року вирокомРоменського міськрайонногосуду зач.2ст.185КК Українидо покаранняу видіпозбавлення волі на строк 2 роки. На підставі ст. 75 КК України звільнена від відбування покарання з випробуванням на 2 роки. Ухвалою Роменського міськрайонного суду Сумської області від 11 червня 2018 року скасовано звільнення ОСОБА_5 від відбування покарання з випробування, призначеного вироком Роменського міськрайсуду від 29 травня 2017 року і направлено ОСОБА_5 для відбування покарання призначеного судом у виді 2 років позбавлення волі. Ухвалою Сумського апеляційного суду ОСОБА_4 надано відстрочку виконання вироку на строк 3 роки до досягнення дитиною трирічного віку 20 травня 2023 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 374 КПК України: вирок судускладається зівступної,мотивувальної тарезолютивної частин. Ч. 2 у вступній частині вироку зазначаються: 1) дата та місце його ухвалення; 2) назва та склад суду, секретар судового засідання; 3)найменування (номер)кримінального провадження; 4) прізвище, ім`я та по батькові обвинуваченого, рік, місяць і день його народження, місце народження і місце проживання, заняття, освіта, сімейний стан та інші відомості про особу обвинуваченого, що мають значення для справи; 5) закон України про кримінальну відповідальність, що передбачає кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа; 6) сторони кримінального провадження та інші учасники судового провадження.

Пунктом 2 частини 4 статті 374 КК України передбачено, що у резолютивній частині вироку зазначаються: у разі визнання особи винуватою: прізвище, ім`я та по батькові обвинуваченого, рішення про визнання його винуватим у пред`явленому обвинуваченні та відповідні статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; покарання,призначене покожному зобвинувачень,що визнанісудом доведеними,та остаточнаміра покарання,обрана судом; початок строку відбування покарання; рішення про застосування примусового лікування чи примусових заходів медичного характеру щодо обмежено осудного обвинуваченого у разі їх застосування; рішення про призначення неповнолітньому громадського вихователя; рішення прозастосування доюридичної особизаходів кримінально-правовогохарактеру; рішення про цивільний позов; рішення проінші майновістягнення іпідстави цихрішень; рішення щодо речових доказів і документів та спеціальної конфіскації; рішення провідшкодування процесуальнихвитрат; рішенняпро винагородувикривачу; рішення щодо заходів забезпечення кримінального провадження, у тому числі рішення про запобіжний захід до набрання вироком законної сили; рішення про залік досудового тримання під вартою; строк і порядок набрання вироком законної сили та його оскарження; порядок отримання копій вироку та інші відомості; рішення провключення інформаціїпро обвинуваченогоу скоєннікримінального правопорушенняпроти статевоїсвободи тастатевої недоторканостімалолітньої особидо Єдиногореєстру осіб,засуджених зазлочини протистатевої свободита статевоїнедоторканості малолітньоїособи. Якщо особі пред`явлено декілька обвинувачень і деякі з них не доведені, то у резолютивній частині вироку зазначається, за якими з них обвинувачений виправданий, а за якими - засуджений. Якщо обвинувачений визнається винним, але звільняється від відбування покарання, суд зазначає про це в резолютивній частині вироку. У разі звільнення від відбування покарання з випробуванням відповідно до статей 75-79, 104Кримінального кодексу Україниу резолютивній частині вироку зазначаються тривалість іспитового строку, обов`язки, покладені на засудженого, особа, на яку за її згодою або на її прохання, суд покладає обов`язок щодо нагляду за засудженим і проведення з ним виховної роботи. Коли призначається більш м`яке покарання, ніж передбачено законом, при зазначенні обраної судом міри покарання робиться посилання на статтю 69Кримінального кодексу України.

Відповідно ст. 380 КПК України, якщо судове рішення суду є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Роз`яснення рішення - це викладення рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз`яснення мотивів прийняття рішення, суд відмовляє в роз`ясненні рішення.

За таких обставин суд не вбачає підстав для уточнення вироку, оскільки у вироку суду відображені саме ті дані, які визначені чинним КПК України. Внесення даних про які вказує установа не є обов`язком суду, який відповідно ст. 19 Конституції України зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

З вказаного приводу суд вже надавав установі роз`яснення.

Щодо вимоги про доцільність зазначення у вироку суду ч.1 ст. 72 КК України, дане питання взагалі не підлягає роз`ясненню, у випадку незгоди з прийнятим рішенням, сторони кримінального провадження мали оскаржити рішення суду, якщо на їх думку, воно прийняте з порушенням норм КПК України.

Крім цього у клопотанні Державна установа не обґрунтовує потребу в роз`ясненні вироку, оскільки не вказує яке значення, для установи відбування покарання, має обставина покарання за яким вироком приєднано до останнього вироку ОСОБА_4 і яким чином відсутність про це даних може вплинути на порядок чи умови відбування покарання.

З урахуванням вищевикладеного, вирок Роменського міськрайонного суду від 24 червня 2022 року відносно ОСОБА_4 роз`яснення не потребує і клопотання задоволенню не підлягає.

На підставі вказаного, керуючись ст. 536 КПК України, -

У Х В А Л И В :

В задоволенні клопотання Державної установи «Кам`янська виправна колонія(№34)» про роз`яснення вироку відмовити.

Апеляція на ухвалу суду може бути подана до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд протягом 7 - ми днів з дня її оголошення.

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ОСОБА_1

СудРоменський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення22.05.2024
Оприлюднено27.05.2024
Номер документу119233687
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗаява про роз’яснення судового рішення

Судовий реєстр по справі —585/4521/19

Ухвала від 17.10.2024

Кримінальне

Сумський апеляційний суд

Філонова Ю. О.

Ухвала від 17.10.2024

Кримінальне

Сумський апеляційний суд

Філонова Ю. О.

Ухвала від 16.10.2024

Кримінальне

Сумський апеляційний суд

Філонова Ю. О.

Ухвала від 30.08.2024

Кримінальне

Сумський апеляційний суд

Філонова Ю. О.

Ухвала від 19.08.2024

Кримінальне

Сумський апеляційний суд

Філонова Ю. О.

Ухвала від 10.07.2024

Кримінальне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Шульга В. О.

Ухвала від 10.07.2024

Кримінальне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Шульга В. О.

Ухвала від 22.05.2024

Кримінальне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Шульга В. О.

Ухвала від 08.04.2024

Кримінальне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Шульга В. О.

Ухвала від 27.02.2024

Кримінальне

Роменський міськрайонний суд Сумської області

Шульга В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні