ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
24.05.2024Справа № 910/5917/24
Суддя Господарського суду міста Києва Блажівська О.Є., розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповід альністю «Логістикс Солюшнз» (01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, буд. 18/7, код ЄДРПОУ 43790289)
про стягнення 57 542,91 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповід альністю «Логістикс Солюшнз» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповід альністю «Енелсі» про стягнення 57 542,91 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем своїх обов`язків за договором №107 перевезення вантажів у міжнародному автомобільному сполученні та по території України від 14.02.2021 в частині оплати за надані послуги.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.05.2024 позовну заяву Товариства з обмеженою відповід альністю «Логістикс Солюшнз» залишено без руху; встановлено Товариству з обмеженою відповід альністю «Логістикс Солюшнз» спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду: - ордера на підтвердження повноважень Солодухіна Геннадія Йосиповича, як представника Товариства з обмеженою відповід альністю «Логістикс Солюшнз» на надання правової допомоги, у якому зазначено номер посвідчення адвоката України, ким та коли воно видане; - належно засвідчену копію Адвокатського посвідчення Солодухіна Геннадія Йосиповича; - належно засвідчену копію договору про надання правової допомоги № б/н від 11.12.2023 року, який вказаний в Ордері серії АР № 1153373 від 14.12.2023. - відомостей стосовно наявності або відсутності електронного кабінету у позивача та відповідача; - доказів надсилання копії заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачу; встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
20.05.2024 через систему Електронний суд від позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Частиною 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження та позовного провадження (загального або спрощеного).
За приписами статті 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Приймаючи до уваги малозначність справи в розумінні частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на підставі частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з частиною 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Керуючись ст. 12, 176, ст. 234, ст. 247, ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
3. Встановити відповідачу строк, який становить п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження, для подання до суду:
- відзиву на позов у порядку, передбаченому статтею 178 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство;
- доказів направлення відзиву позивачу.
4. Встановити позивачу строк, який становить п`ять днів з дня отримання відзиву на позов для подання до суду відповіді на відзив на позов, а також доказів направлення відповіді на відзив відповідачу.
5. Зобов`язати позивача протягом десяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати до суду оригінали всіх документів, доданих до позовної заяви, що стосуються предмету спору (для огляду).
6. Запропонувати відповідачу у строк протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив (якщо така буде подана) надати суду заперечення на відповідь на відзив.
7. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо докази не можуть бути подані разом з відзивом з об`єктивних причин, відповідач повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. ч. 3, 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).
8. Роз`яснити учасникам справи, що докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. ч. 7, 8 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України).
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до приписів статті 255 Господарського процесуального кодексу України.
СуддяОксана Блажівська
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119261618 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Блажівська О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні