ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
24 травня 2024 року Справа № 915/359/24
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Алексєєва А.П., в ході розгляду справи за позовною заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Давидов Групп», код 43003979 (м. Київ, вул. Заболотного Академіка, буд. 5, корпус Б) яка пред`явлена до відповідача: TI VIS TRADE FZ-LLC (Registration No.0000004030932, registration date 27-01-2021 legal address: T1-6F-3B RAKEZ Amenity Center Al Hamra Industrial Zone-FZ RAK, United Arab Emirates; адреса місцезнаходження юридичної особи згідно перекладу на українську мову: Т1-6F-3В, Центр сервісу РАКЕЗ, промислова зона Аль-Хамра-Еф Зет, Емірат Рас-ель-Хайма, Об?єднані Арабські Емірати), про стягнення грошових коштів у розмірі 5606680,65 доларів США,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом, в якому просить стягнути з відповідача грошові кошти за договором про переведення боргу за контрактом № В1609/23 від 16.09.2023 року у загальній сумі 5606680,65 доларів США.
Ухвалою суду від 19.04.2024 року прийнято позовну до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 09.05.2024 року у справі призначено перекладача для перекладу документів у справі.
24.05.2024 року на виконання вимог ухвали суду від 09.05.2024 року перекладачем надані документи з офіційним перекладом на англійську мову.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Місцезнаходженням відповідача по справі є Об`єднані Арабські Емірати.
Відповідно до ст. 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. 1 ст. 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. 2 ст. 367 Господарського процесуального кодексу України судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Відповідно до ч. 1 ст. 368 Господарського процесуального кодексу України зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги повинні відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено - вимогам частин другої - четвертої цієї статті.
Законом України "Про ратифікацію Договору між Україною та Об`єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у цивільних та комерційних справах" від 19.06.2013 року № 337-VII ратифіковано договір між Україною та Об`єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у цивільних та комерційних справах, вчинений 26 листопада 2012 року у м. Абу-Дабі (далі договір), (дата підписання 26.11.2012 року, дата ратифікації Україною 19.06.2013 року, дата набрання чинності для України 20.02.2014 року).
Згідно п. 1 ст. 1 Договору громадяни однієї сторони користуються на території іншої сторони таким же правовим захистом, як і громадяни іншої сторони, а також мають право звертатись до її судових органів на тих же умовах, що і громадяни іншої сторони.
Відповідно до п. 2 ст. 1 Договору положення пункту 1 цієї статті застосовуються також до юридичних осіб, розташованих та створених на території однієї з сторін у відповідності до її законодавства.
Згідно ст. 3 Договору сторони згідно з цим Договором надають одна одній найширший обсяг взаємної правової допомоги у цивільних та комерційних справах у відповідності до їхнього законодавства.
Правова допомога згідно з цим Договором охоплює: a) вручення повісток та інших судових документів; b) отримання доказів шляхом судових доручень або запитів; c) визнання та виконання судових рішень та мирових угод.
Згідно ст. 4 Договору Центральний орган кожної сторони направляє та отримує запити відповідно до цього Договору.
В Україні Центральним органом є Міністерство юстиції.
В Об`єднаних Арабських Еміратах Центральним органом є Міністерство юстиції.
Центральні органи зносяться між собою через дипломатичні канали для цілей цього Договору.
Відповідно до ст. 5 Договору якщо не передбачено інше, всі офіційні документи відповідно до цього Договору підписуються та скріплюються печаткою компетентних органів відповідно до законодавства запитуваної сторони, а запит повинен бути підтверджений Центральним органом запитуючої сторони.
Усі запити та супровідні документи супроводжуються перекладами на офіційну мову запитуваної сторони або на англійську мову.
Відповідно до п. 1 ст. 7 Договору Компетентний орган запитуваної сторони вручає згадані документи відповідно до свого законодавства та правил, які застосовуються у цьому випадку.
Відповідно до п. 3 ст. 7 Договору повістки та інші судові документи, вручені відповідно до цього Договору, вважаються такими, що були вручені на території запитуючої сторони.
Інструкція про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України і Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 року № 1092/5/54 (з останніми змінами від 06.04.2023 року) (далі - Інструкція) визначає порядок опрацювання доручень про вручення документів, отримання доказів, вчинення інших процесуальних дій, а також клопотань про визнання і виконання судових рішень на виконання чинних міжнародних договорів України з питань надання правової допомоги в цивільних справах.
Згідно до п. 1.2 Інструкції ця Інструкція використовується у разі наявності міжнародного договору з питань надання правової допомоги в цивільних справах, чинного у відносинах між Україною та іноземною державою.
Відповідно до п. 2.5 Інструкції суд України направляє доручення через міжрегіональне управління до Мін`юсту, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.
Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність звернення до компетентного органу Об`єднаних Арабських Еміратів в порядку передбаченому Договором між Україною та Об`єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у цивільних та комерційних справах від 26.11.2012 року із судовим дорученням з метою вручення відповідачу TI VIS TRADE FZ-LLC документів та його повідомлення про дату, час та місце розгляду справи.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
З урахуванням викладеного, провадження у справі № 915/359/24 слід зупинити у зв`язку зі зверненням господарського суду із судовим дорученням про вручення відповідачу судових документів.
Керуючись ст.ст. 229, 232-235, 367, 368 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Звернутися до компетентного органу Об`єднаних Арабських Еміратів із судовим дорученням про вручення документів відповідачу у справі № 915/359/24.
2. Ухвалу разом з дорученням про вручення документів та додатками до нього направити до Міністерства Юстиції України для подальшого направлення до компетентного органу Об`єднаних Арабських Еміратів з метою вручення документів відповідачу TI VIS TRADE FZ-LLC.
3. Провадження у справі № 915/359/24 зупинити.
Ухвала набирає законної сили із дати її підписання суддею.
Ухвалу може бути оскаржено до Південно-Західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів.
Суддя А.П. Алексєєв
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119261867 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Алексєєв А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні