Єдиний унікальний номер: 379/557/24
Провадження № 2/379/237/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 травня 2024 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Зінкін В.І., розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до комунального підприємства «ТАРАЩАБЛАГОУСТРІЙ», третя особа що не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_5 , про захист прав споживачів,
ВСТАНОВИВ:
Позивач 21 травня 2024 звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
В силу ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;.
Проте, в порушення зазначеної норми, позовна заява не містить відомостей щодо наявності у сторін електронного кабінету.
Крім того, позовна заява підписана представником позивачів ОСОБА_6 .
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
У ч. 2 ст. 60 ЦПК України зазначено, що під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Отже, ОСОБА_7 , який не є адвокатом, може бути представників позивачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 тільки у разі віднесення справи до малозначних справ.
Щодо можливості віднесення справи до малозначних справ, суд зазначає наступне.
Рішенням Конституційного Суду України № 10-р(II)/2023 від 22.11.2023 визнані такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), пункти 1, 5 частини шостої статті 19 Цивільного процесуального кодексу України.
Пункти 1 та 5 ч.6 ст. 19 ЦПК України передбачали, що малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а також справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує двохсот п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В пункті 6.7 рішення Конституційний Суд України зазначив, що з огляду на наведене Конституційний Суд України вважає, що пункт 5 частини шостої статті 19 Кодексу, за яким до категорії малозначних справ віднесено справи про захист прав споживачів, ціна позову в яких не перевищує двохсот п`ятдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, не відповідає вимозі юридичної визначеності, конституційним приписам і міжнародним зобов`язанням України щодо забезпечення високого рівня захисту прав споживачів. Ураховуючи наведене, Конституційний Суд України дійшов висновку, що пункт 5 частини шостої статті 19 Кодексу суперечить частині першій статті 8, частині четвертій статті 42, пункту 5 частини першої статті 85 Конституції України.
Також, в пунктах 5.9.-5.10 рішення Конституційний Суд України зазначив, що досліджуючи пункти 1, 5 частини шостої статті 19 Кодексу, Конституційний Суд України також зауважує, що згідно з Правилами ESCP процедуру розв`язання дрібних позовів застосовують у разі, коли розмір позовних вимог не перевищує 5000 євро (пункт 1 статті 2). Отже, приписи пунктів 1, 5 частини шостої статті 19 Кодексу визначають грошовий критерій віднесення справ до категорії малозначних у розмірах, що перевищують аналогійний показник, установлений у Правилах ESCP. Сукупність наведених міркувань дає Конституційному Судові України підстави для висновку, що приписи пунктів 1, 5 частини шостої статті 19 Кодексу, у яких визначено розміри ціни позову як критерії для віднесення справи до категорії малозначних, а саме сто (пункт 1) та двісті п`ятдесят (пункт 5) розмірів прожиткових мінімумів, не є належними засобами регулювання процесуальних відносин. Ураховуючи наведене, Конституційний Суд України дійшов висновку, що пункти 1, 5 частини шостої статті 19 Кодексу суперечать частині першій статті 8 та частині другій статті 24 Конституції України.
Ціна позову, яка зазначена Білецьким Всеволодом, складає 401346,65 грн по офіційному курсу НБУ дорівнює 9266,05 євро, що значно перевищує межу дрібних позовів у 5000 євро, передбачену Правилами ESCP.
Водночас, відповідно до п.2 ч.6 ст. 19 ЦПК України справа може бути віднесена до малозначних якщо вона є незначної складності. Однак, враховуючи ціну позову, кількість учасників справи, обсяг поданих доказів, суд не вважає, що дана справа є незначної складності.
Таким чином, суд констатує, що справа не є малозначною.
Крім того, віднесення справи до категорії малозначних позбавляє сторін права на перегляд справи касаційною інстанцією.
Отже, позов від імені позивачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 підписано особою, яка не має права його підписувати.
Враховуючи зазначені обставин, приходжу до переконання, що вирішити питання про відкриття провадження у справі неможливо, а тому вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви з врахуванням вимог ст. 177 ЦПК України.
Керуючись статтями 4, 175, 177, 184, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 до комунального підприємства «ТАРАЩАБЛАГОУСТРІЙ», третя особа що не заявляє самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_5 , про захист прав споживачів залишити без руху та надати позивачу строк на усунення недоліків тривалістю десять днів з дня отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачам.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб - адресою сторінки на офіційному веб - порталі судової влади України http://tr.ko.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяВ. І. Зінкін
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119263886 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Таращанський районний суд Київської області
Зінкін В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні