УХВАЛА
21 травня 2024 року
м. Київ
справа 638/427/22
провадження № 61-6526ск24
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Литвиненко І. В., розглянувши питання про прийняття до розгляду касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Харківського апеляційного суду від 02 квітня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Легіон Агро», треті особи: ОСОБА_2 , приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Звєрєв Андрій Миколайович, про скасування рішення про реєстрацію права власності, поновлення права власності та реєстрації місця проживання,
ВСТАНОВИВ:
У травні 2024 року представник Свиридов І. Б., який діє в інтересах ОСОБА_1 , надіслав до Верховного Суду касаційну скаргу на постанову Харківського апеляційного суду від 02 квітня 2024 року.
В касаційній скарзі заявник порушує питання про відстрочення сплати судового збору, в обґрунтування якого посилається на те, що сума судового збору за подання касаційної скарги є суттєвою, а позивач з огляду на її доходи за попередній календарний рік спроможна сплатити судовий збір у розмірі 2 827,00 грн. За таких обставин позивач просить суд відстрочити сплату судового збору до ухвалення судом рішення.
Вивчивши подану заяву, суд дійшов висновку про її часткове задоволення з огляду на такі обставини.
Відповідно до приписів статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Зі змісту довідки Шевченківського об`єднаного управління ПФУ у м. Харкові № 5198 9811 4717 0420 суд встановив, що сукупний дохід позивача за попередній календарний рік склав 61 544,20 грн.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України від 08 липня 2011 року «Про судовий збір», який набрав чинності 01 листопада 2011 року, з подальшими змінами.
Згідно з статтею 4 Закону України «Про судовий збір» за подання касаційної скарги на рішення суду підлягає сплаті судовий збір у розмірі 200% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, скарги.
Судовий збір за подання касаційної скарги до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду має бути перераховано або внесено до ГУК у м. Києві/Печерс. р-н/22030102, ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), номер рахунку отримувача (стандарт IBAN) UA288999980313151207000026007, ККДБ - 22030102, найменування податку, збору, платежу - «Судовий збір (Верховний Суд, 055)».
З позовом до суду позивач звернулася у 2022 році та заявила 6 вимог немайнового характеру.
Згідно з приписами статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру підлягає сплаті судовий збір, який дорівнює 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про державний бюджет України на 2022 рік» станом на 01 січня 2022 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 2 481,00 грн.
За таких обставин за подання касаційної скарги підлягає сплаті судовий збір у розмірі 11 908,80 грн (2 481,00 х 0,4 х 6 х 200%).
Сума судового збору, необхідного для сплати за подання касаційної скарги на рішення суду, (11 908,80 грн) перевищує 5% річного доходу позивача за попередній календарний рік (3 077,21 грн).
За таких обставин суд дійшов висновку про обґрунтованість вимог позивача, а отже клопотання підлягає частковому задоволенню, а сплата судового збору у сумі 3 077,21 грн - відстроченню до закінчення перегляду в касаційному порядку постанови Харківського апеляційного суду від 02 квітня 2024 року.
Проте, касаційна скарга не може бути прийнята судом до розгляду.
Згідно з приписами пункту 1 частини четвертої статті 392 ЦПК України до касаційної скарги додаються копії скарги та доданих до неї матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Касаційна скарга подана за допомогою системи «Електронний суд».
Згідно зі змістом частини сьомої статті 43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
До касаційної скарги додано квитанцію про направлення копії касаційної скарги до електронного кабінету ТОВ «Легіон Агро». Водночас, до скарги не додано доказів надсилання копій касаційної скарги третім особам ОСОБА_2 та приватному нотаріусу Харківського міського нотаріального округу Звєрєву А. М.
Ураховуючи наведене, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду та в контексті вимог статті 393 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 185, 392, 393 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ :
Задовольнити частково клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору.
Відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору у розмірі 3 077,21 грн до закінчення касаційного перегляду постанови Харківського апеляційного суду від 02 квітня 2024 року.
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Харківського апеляційного суду від 02 квітня 2024 року залишити без руху.
Надати для усунення зазначених вище недоліків строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали до касаційних скарг застосовуються наслідки, передбачені цивільним процесуальним законодавством.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя І. В. Литвиненко
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 21.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119264948 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Литвиненко Ірина Вікторівна
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Лідовець Руслан Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні