УХВАЛА
22 травня 2024 року
м. Київ
справа № 757/23668/21
провадження № 61-6472ск24
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Литвиненко І. В., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Печерського районного суду м. Києва від 11 грудня 2023 року та постанову Київського апеляційного суду від 02 квітня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, треті особи: Державне підприємство Міністерства внутрішніх справ України «Аптека», ОСОБА_2 , про поворотне прийняття на роботу,
ВСТАНОВИВ:
01 травня 2024 року представник Сташевська О. В., яка діє в інтересах ОСОБА_1 , надіслала до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Печерського районного суду м. Києва від 11 грудня 2023 року та постанову Київського апеляційного суду від 02 квітня 2024 року у вищевказаній справі.
Вивчивши касаційну скаргу та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про наявність підстав для її повернення особі, яка її подала, з огляду на такі обставини.
Згідно з пунктом 4 частини четвертої статті 393 ЦПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом також, якщо у касаційній скарзі не викладені передбачені цим Кодексом підстави для оскарження судового рішення в касаційному порядку.
Відповідно до пункту 5 частини другої статті 392 ЦПК України в касаційній скарзі повинно бути зазначено підставу (підстави), на якій (яких) подається касаційна скарга з визначенням передбаченої (передбачених) статтею 389 цього Кодексу підстави (підстав).
У разі подання касаційної скарги на підставі пункту 1 частини другої статті 389 цього Кодексу в касаційній скарзі зазначається постанова Верховного Суду, в якій викладено висновок про застосування норми права у подібних правовідносинах, що не був врахований в оскаржуваному судовому рішенні.
У разі подання касаційної скарги на підставі пункту 2 частини другої статті 389 цього Кодексу в касаційній скарзі зазначається обґрунтування необхідності відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду.
За змістом частин другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у пункті 1 частини першої цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права виключно у таких випадках:
1) якщо суд апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні застосував норму права без урахування висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду, крім випадку наявності постанови Верховного Суду про відступлення від такого висновку;
2) якщо скаржник вмотивовано обґрунтував необхідність відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у постанові Верховного Суду та застосованого судом апеляційної інстанції в оскаржуваному судовому рішенні;
3) якщо відсутній висновок Верховного Суду щодо питання застосування норми права у подібних правовідносинах;
4) якщо судове рішення оскаржується з підстав, передбачених частинами першою, третьою статті 411 цього Кодексу.
Касаційна скарга не містить посилань на підстави касаційного оскарження з визначеного процесуальним законом вичерпного переліку підстав. Зміст касаційної скарги також не дозволяє зробити однозначний висновок щодо обґрунтування підстав касаційного оскарження з частини другої статті 389 ЦПК України.
За таких обставин касаційна скарга не може бути прийнята судом до розгляду та в силу імперативного припису процесуального закону підлягає поверненню особі, яка її подала.
Повернення касаційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись статтями 261, 393 ЦПК України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
Повернути касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Печерського районного суду м. Києва від 11 грудня 2023 року та постанову Київського апеляційного суду від 02 квітня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, треті особи: Державне підприємство Міністерства внутрішніх справ України «Аптека», ОСОБА_2 , про поворотне прийняття на роботу
Копію ухвали та додані до скарги матеріали направити особі, яка подала касаційну скаргу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І. В. Литвиненко
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2024 |
Оприлюднено | 27.05.2024 |
Номер документу | 119264952 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Литвиненко Ірина Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні