Ухвала
від 24.05.2024 по справі 910/4969/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

24.05.2024Справа № 910/4969/24

За позовом Заступника керівника Лубенської окружної прокуратури Полтавської області в

інтересах держави в особі 1) Новооржицької селищної ради Лубенського району

Полтавської області та 2) Управління Північно-Східного офісу

Держаудитслужби в Полтавській області

до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут"

2. Виконавчого комітету Новооржицької селищної ради Лубенського району

Полтавської області

про визнання недійсним договору про постачання електричної енергії та

застосування наслідків недійсності правочину, стягнення 538.794,41 грн

Суддя Сівакова В.В.

Без виклику сторін

СУТЬ СПОРУ:

23.04.2024 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Заступника керівника Лубенської окружної прокуратури Полтавської області в інтересах держави в особі 1) Новооржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області та 2) Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Твій Газзбут" та 2) Виконавчого комітету Новооржицької селищної ради Лубенського району Полтавської області про визнання недійсним договору про постачання електричної енергії № 60АВ200-102428-22 від 09.12.2022 та стягнення 538.794,41 грн.

В обґрунтування заявлених вимог прокуратура зазначає, що 09.12.2022 між відповідачами було укладено договір № 60АВ200-102428-22 про постачання електричної енергії (далі - договір). Даний договір укладався за результатами проведення процедури-закупівлі UA-2022-11-08-012202-а згідно норм законодавства про публічні закупівлі (ідентифікатор аукціону на сайті https://prozorro.gov.ua/). Указом Президента України № 266/2021 від 24.06.2021 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18.06.2021 "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", додатком 1 якого передбачено застосування відповідних санкцій до фізичної особи ОСОБА_1 , який є кінцевим бенефіціарним власником відповідача-1. Виходячи з викладеного, відповідач-1 умисно вказав недостовірну інформацію у тендерній пропозиції, а відповідачем-2 в порушення п.п. 1 п. 44 та п.п. 11 п. 47 особливостей № 1178 не відхилено тендерну пропозицію відповідача-1. Зі звіту про виконання договору вбачається, що відповідач-1 отримав бюджетні кошти в розмірі 538.794,41 грн. У зв`язку з вищевикладеним, прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом.

Ухвалою Господарського суду міста Києва № 910/4969/24 від 30.04.2024 відкрито провадження у справі № 910/4969/24 та прийнято позовну заяву до розгляду; розгляд справи вирішено здійснювати в порядку загального позовного провадження; підготовче засідання призначене на 28.05.2024.

14.05.2024 від відповідача-1 до суду через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» надійшов відзив на позовну заяву.

15.05.2024 від відповідача-1 до суду через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» надійшла заява про долучення доказів направлення відзиву позивачу-2.

21.05.2024 від представника позивача-2 - Михайленко І.Ю. на адресу електронної пошти суду надійшла заява про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Судом не приймається до розгляду дана заява з огляду на наступне.

Згідно з частинами 6, 8 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

Частинами 5, 6 статті 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Наведені норми визначають, що подача документів має здійснюватись шляхом подачі їх до суду в паперовій формі або в електронній формі виключно через електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).

При цьому заява про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду було надіслано представником Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області - Михайленко І.Ю. саме на електронну пошту суду. До заяви додано роздруківку результату перевірки електронного цифрового підпису, проте такий підпис вчинено без використання підсистем "Електронний суд" та "Електронний кабінет".

Отже, враховуючи положення статті 6 Господарського процесуального кодексу України реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами не позбавляє особу права на подання документів до суду в паперовій формі, проте саме в електронній формі особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, якщо інше не передбачено Господарським процесуальним кодексом України.

Тож альтернативою звернення учасників справи до суду з позовними заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником, є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов`язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи через підсистему "Електронний кабінет".

Таким чином, представником позивача-2 - Михайленко І.Ю. при обранні ним можливості подання документу до суду в електронному вигляді не було дотримано вимог щодо форми заяви та порядку її подання.

Статтею 170 Господарського процесуального кодексу України передбачені загальні вимоги до форми і змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.

Відповідно до частини другої вказаної норми письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником.

З огляду на викладене, заява про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, яка надіслана представником Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області - Михайленко І.Ю. на електронну пошту суду, не може вважатися такою, що підписана у встановленому законом порядку та підлягає поверненню без розгляду, на підставі частини 4 статті 170 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст. 6, 170 ГПК України, -

У Х В А Л И В:

1. Заяву представника Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Михайленко І.Ю. про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду повернути без розгляду.

2. Ухвала набрала законної сили 24.05.2024. Ухвала підлягає оскарженню протягом десяти днів з дня її підписання.

Суддя В.В. Сівакова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.05.2024
Оприлюднено29.05.2024
Номер документу119307242
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Розірвання договорів (правочинів) купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —910/4969/24

Ухвала від 12.12.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Рішення від 13.08.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Ухвала від 23.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Ухвала від 23.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Ухвала від 09.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Ухвала від 28.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Ухвала від 24.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Ухвала від 24.05.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні