Ухвала
від 28.05.2024 по справі 440/785/24
ДРУГИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

28 травня 2024 р.Справа № 440/785/24 Суддя Другого апеляційного адміністративного суду Присяжнюк О.В., розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду заяву ОСОБА_1 про відвід складу суддів Подобайло З.Г., Ральченко І.М., Чалий І.С. по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 14.03.2024 по справі № 440/785/24

за позовом ОСОБА_1

до Решетилівського районного суду Полтавської області третя особа Полтавський районний суд Полтавської області

про визнання дій протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Другого апеляційного адміністративного суду перебуває адміністративна справа № 440/785/24 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 14.03.2024 за позовом ОСОБА_1 до Решетилівського районного суду Полтавської області, третя особа Полтавський районний суд Полтавської області, про визнання дій протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій.

ОСОБА_1 подала заяву про відвід колегії суддів у складі головуючого судді Подобайло З.Г., суддів Чалого І.С., Ральченка І.М. з підстав, визначених ст. 36 Кодексу адміністративного судочинства України (в подальшому - КАС України).

В обґрунтування заяви позивачка зазначає про виникнення обставин, які викликають сумнів у неупередженості суддів, а саме: 1) головуючий суддя Подобайло З.Г. для розгляду справи виділяє цілий день і в день розгляду справи у неї немає інших засідань; 2) члени колегії Ральченко І.М. та Чалий І.С. у списку своїх справ, призначених до розгляду, справу № 440/785/24 ставлять останньою за 3-4 години до закінчення роботи суду (23.05.2024 судове засідання по розгляду апеляційної скарги було призначене на 14:00 год., а 30.05.2024 - на 13:00 год.); 3) дату судового засідання колегія суддів обирає так, щоб позивачка не встигла підготуватися до цього судового засідання. Наприклад, 28.05.2024 у ОСОБА_1 призначено судове засідання по кримінальній справі № 760/1800/24, 29.05.2024 - по цивільній справі № 546/19/24, і коли ці справи були призначені, ця колегія суддів призначила судове засідання ще й на 30.05.2024; 4) призначають судові засідання в час, коли у залі судових засідань № 2 Решетилівського районного суду Полтавської області, який призначений для проведення відеоконференцій, призначені інші справи. Наприклад, 23.05.2024 у цьому залі судових засідань на 14:00 год. (у час судового засідання по справі) було судове засідання по кримінальній справі № 546/355/24, а 30.05.2024 на 13:10 год. (через 10 хвилин після початку справи) призначене у режимі ВКЗ судове засідання по кримінальній справі № 546/705/23; 5) знущаються над ОСОБА_2 , надсилаючи їй повістки в судове засідання в той час, коли повернули її апеляційну скаргу. Доказом того, що колегія суддів знущається над ОСОБА_2 є те, що Новосанжарському районному суду Полтавської області та Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області вони не надсилають повістки, хоча ці юридичні особи зазначені в позовній заяві.

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 27.05.2024 визнано необґрунтованою заяву ОСОБА_1 про відвід колегії суддів Другого апеляційного адміністративного суду Подобайло З.Г., Ральченко І.М., Чалий І.С.

Згідно із протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.05.2024, головуючим суддею для вирішення питання про відвід, визначено суддю Присяжнюк О.В.

Матеріали справи та заява про відвід суддею Присяжнюк О.В. отримані 28.05.2024

Відповідно до ч. 4 ст. 40 КАС України, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 31 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Згідно із ч. 8 ст. 40 КАС України, суддя, якому передано на вирішення заяву про відвід, вирішує питання про відвід в порядку письмового провадження. За ініціативою суду питання про відвід може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід.

Частиною 11 статті 40 КАС України встановлено, що питання про відвід вирішується невідкладно. Вирішення питання про відвід суддею, який не входить до складу суду, здійснюється протягом двох робочих днів, але не пізніше призначеного засідання по справі. У разі розгляду заяви про відвід суддею іншого суду - не пізніше десяти днів з дня надходження заяви про відвід. Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши доводи заяви та матеріали справи, не вбачає підстав для задоволення заяви про відвід з наступних підстав.

Відповідно до ст. 36 КАС України, суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу): 1) якщо він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав правничу допомогу стороні чи іншим учасникам справи в цій чи іншій справі; 2) якщо він прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи; 3) якщо він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді; 5) у разі порушення порядку визначення судді для розгляду справи, встановленого статтею 31 цього Кодексу.

Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.

Не є підставами для відводу суддів заяви, які містять лише припущення про існування відповідних обставин, не підтверджених належними і допустимими доказами.

Відповідно до ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Вищенаведене узгоджується зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Білуха проти України" зазначено, що "у кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу й такий ступінь, що свідчать про небезсторонність суду". Стосовно відводу (як права сторони його ініціювати) вказано, що "особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного". Безумовно, сторони можуть побоюватися, що суддя є небезстороннім, але "вирішальним є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими".

Відповідно до усталеної практики Європейського Суду з прав людини наявність безсторонності повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність судді є презумпцією, поки не надано доказів протилежного.

При цьому, не є підставами для відводу суддів заяви, які містять лише припущення про існування відповідних обставин, не підтверджених належними і допустимими доказами.

Як вбачається з заяви про відвід, позивачка фактично не згодна з процесуальними рішеннями суду, а саме щодо обраної судом дати та часу проведення судового засідання, а також надіслання ОСОБА_2 повістки-повідомлення про проведення судового засідання у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 14.03.2024, в той час, коли повернули апеляційну скаргу ОСОБА_2 , та не надіслання повістки-повідомлення Новосанжарському районному суду Полтавської області та Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Полтавській області.

Проте, викладені обставини не можуть слугувати підставами для відводу суддів як такі, що викликають сумнів у їх об`єктивності та неупередженості, оскільки є незгодою із процесуальними діями колегії суддів, вчиненими під час розгляду справи.

Незгода із процесуальними рішеннями суду під час розгляду справи підлягає оскарженню в порядку, встановленому процесуальним законодавством.

Інших підстав, передбачених ст. ст. 36, 37 КАС України, та обґрунтувань відводу колегії суддів позивачкою не наведено.

Таким чином, позивачкою в обґрунтовання заяви про відвід колегії суддів не надано переконливих доказів, які б давали підстави вважати, що колегія суддів є упередженою.

Оскільки обставини, наведені ОСОБА_1 в обґрунтування заяви про відвід не знайшли свого підтвердження, то відсутні, визначені статтею 36 КАС України, підстави для висновку про наявність передумов для відводу колегії суддів Другого апеляційного адміністративного суду Подобайло З.Г., Ральченко І.М., Чалий І.С. по справі № 440/785/24.

Керуючись ст. ст. 36, 37, 39, 40 КАС України, суд -

У Х В А Л И В:

Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід складу суддів Подобайло З.Г., Ральченко І.М., Чалий І.С. по справі № 440/785/24.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Присяжнюк О.В.

СудДругий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.05.2024
Оприлюднено30.05.2024
Номер документу119341371
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу забезпечення функціонування органів прокуратури, адвокатури, нотаріату та юстиції (крім категорій 107000000), зокрема у сфері

Судовий реєстр по справі —440/785/24

Ухвала від 10.06.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Подобайло З.Г.

Ухвала від 10.06.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Подобайло З.Г.

Ухвала від 10.06.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Подобайло З.Г.

Ухвала від 10.06.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Подобайло З.Г.

Ухвала від 28.05.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Присяжнюк О.В.

Ухвала від 27.05.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Подобайло З.Г.

Ухвала від 20.05.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Подобайло З.Г.

Ухвала від 20.05.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Подобайло З.Г.

Ухвала від 24.04.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Подобайло З.Г.

Ухвала від 08.04.2024

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Подобайло З.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні